Dajú sa odstrániť fľaky od Sava?

28. nov 2022

Ahojte, na nové tricko mi kvaplo savo a vyzralo farbu....existuje niečo čím sa to dá zachrániť?
Nejaká farba na textil alebo niečo podobné?
Podarilo sa to niekomu?🙈
Ďakujem

bluemoon24
28. nov 2022

Spis ne. Jedine ze by ti bylo univerzalni tricko - cerne, modre, zelene, cervene, tak tyto textilni barvy se koupit daji, ale pravdepodobne rozdil o tak videt bude.

lenka7477
28. nov 2022

Aj ja mám doma pár takých kúskov 🙂Fľak neodstrániš - len môžeš zamaskovať 🙂 Ak budeš chcieť použiť farbu na textil, rozdiel bude vidno - lebo na poškodenom fľaku chytí farba inak. Skús nejakú nažehľovačku, alebo nášivku použiť. Alebo nejaký obrázok cez to nakresliť.

andrea_82
28. nov 2022

fľak od sava nie je niečo, čo sa dá "odstrániť", pretože práveže tam tá farba chýba. Fľak môžeš tak max. niečím zatrieť, resp. znovu nafarbiť.

zorkahorka
28. nov 2022

Fixka na textil - skus. Sice ss nerrafis do odtieňa, ale aspon ciastocne zakryjes

bloger
28. nov 2022

Skús tú fixku možno to pomôže. Držím palce Savo je agresívne.

simca06022011
28. nov 2022

Dačo odfarbuje, čiže jedine zafixkovat, farbenie doma neodporúčam vôbec ... Ani neviem čo všetko som si už takto donicila 😂

miminka91
28. nov 2022

Odstranit v tom zmysle, ze by si to vedela vyprat, tak to vobec. Uz som si takto par veci donicila. Ale tak skusali sme potom batikovanie aspon na trickach :D

joannita
28. nov 2022

Urcite neda, kedze ten flak je odfarbeny, nie zafarbeny. Povodny pigment z textilu sa odstranil.

simonahra
28. nov 2022

ten flak sam o sebe dole nepojde. aj keby si tricko zafarbila, podla mna ten fliacik bude stale inej farby. jedine tam nieco nasit alebo nazelhit

dagmara17
28. nov 2022

@simonahra áno, lebo tak pôvodná farba a to odfarbené miesto nie je to isté, takže aj keby sa to zafarbilo celé normálne farbou na textílie, tak to bude vo finále rozdiel. Mám skúsenosť.