Dvojizbový verzus trojizbový byt

negroni25
15. jan 2022

Ahojte,prosím,chcela by som sa spytat-keby si hľadať podnájom,uprednostnili by ste (v rovnakej cene,rovnaké M2)2izbovy byt v centre mesta alebo 3 izbový na okraji mesta?ten 2izbovy byt je krasny,prerobený,ale teda dvojizbovy.ten trojizbový je ok,nie je taký pekny,ale teda tri izby.manželia a jedno dieťa.dakujem veľmi pekne za akukolvek odpoved

csipcsip000
15. jan 2022

Ja osobne ten 3 izbovy ak je to v rovnakej cene ako 2 izbovy pre mna osobne by to nebol problem ak by nebol v centre mesta prečo neist do vacsieho ale zas pre vas by mohol stacit kludne aj ten 2 izbovy

negroni25
autor
15. jan 2022

@csipcsip000 ahoj ďakujem pekne.prave oni su na rozlohu podobne rovnaké,len akurát teda dve väčšie izby alebo tri menšie

janka_266
15. jan 2022

Záleží aj od toho koľko má dieťa rokov, ale tiež by som brala ten 3 😃

petamich
15. jan 2022

urcite trojizbovy - my mame dvojizbovy, velkorysa rozloha a je nam to figu platne, ked teraz mame dieta a manzel robi z domu 🤷‍♀️ na terase sa teraz uplne neda 😂 takze sa pozerame po viac-izbovom

negroni25
autor
15. jan 2022

@janka_266 ďakujem veľmi pekne za odpoveď,áno aj muž tlači že 3izby

negroni25
autor
15. jan 2022

@petamich ďakujem pekne,som rada za každý názor,nevieme sa vôbec rozhodnut

canis_lupus
15. jan 2022

My napríklad máme byt, kde je jedna obrovská izba s kuchynským kútom a jedna izba, ktorá asi mala byť spálňa (byt má cca 65m2). Ja som veľmi chcela, aby mal malý vlastnú izbu, takže on je v tej jednej samostatnej izbe, v druhej je kuchyňa spojená s obývačkou a našou spálňou, ktorú máme oddelenú obrovskou knižnicou. Okno je hneď vedľa manželskej postele a aj v kuchyni, takže svetla máme dosť a mne sa to úprimne takto dosť páči, je to také vzdušnejšie ako mať mini spálňu. Ale u nás teda spálňa znamená len posteľ a komoda, oblečko máme v skrini v detskej 🙂 Čiže ja by som radšej išla do 2i.

zmrzlinka2021
15. jan 2022

@negroni25
prenajom na aky cas?
Ak len na par rokov, napr. kym nekupite vlastny byt, tak za mna urcite 2izbak v centre mesta.
Proste centrum je centrum a ja som rada v centre diania. Zila som niekolko rokov v starom meste BA a uplna topka!!!!!!

hennyinnsbruck
15. jan 2022

3 izbovy urcite a hlavne ked je tam dieta

mamina0078
15. jan 2022

@negroni25 3 izbovy s dietatom nad 2 by som ani neuvazovala

negroni25
autor
15. jan 2022

@canis_lupus aj ja som práve za ten "vzdusnejsi variant"akoby..aj jaj,ťažké sa rozhodnut

zuzuliennka1
15. jan 2022

@canis_lupus sranda, my sme to tak mali a uz by som druhykrat do spojenej kuchyne s obyvackou nesla

maris5
15. jan 2022

@negroni25 pokial mozem ist v papuckach do prace a v tej jednej izbe viem urobit obyvacko - spalnu a v druhej detsku tak beriem 2 izbak.

negroni25
autor
15. jan 2022

@hennyinnsbruck ďakujem moc za odpoved

negroni25
autor
15. jan 2022

@mamina0078 ďakujem moc za odp

negroni25
autor
15. jan 2022

@zmrzlinka2021 Aj ja som práve za ten dvoj

77daniela77
15. jan 2022

Za mna ten dvojizbovy kupit🤔

zmrzlinka2021
15. jan 2022

@negroni25 vies, ine by bolo, kebyze sa rozhodujete medzi kupou - tam urcite 3izbak!

amelie2017
15. jan 2022

Co sa tyka bytu a zivota v nom, urcite 3 izbak. My sme boli 3, uz sme 4 a mame 4 izbak este aj s technickou miestnostou a mam pocit, ze by sa mohol trochu nafuknut 🙈😀 Ale asi by som sa pozerala aj na to, ako daleko to mam do prace, do skolky, k lekarovi a pod. Lebo ak budem musiet kvoli jednej izbe navyse vlacit dieta kazdy den cez pol mesta, potom na druhu stranu do prace a pod., asi radsej 2 izbak.

jazula
15. jan 2022

Sme na tom podobne ako @petamich . Čo z toho, že máme 67m2 2izbak, keď ten krásny priestor je zabitý vecami…jednoducho aj pre toho tretieho človiečika treba nejaký vlastný priestor. Tiež sa o chvíľku poobzeráme po väčšom, aj keď tento byt máme len 2,5 roka a teda budeme platiť daň z príjmu pri predaji… Dalsieho 2,5 roka si v ňom veľmi predstaviť nevieme, chyba nám veľmi tá tretia izba.

ninusa221
15. jan 2022

Určite troj izbak dieťa bude mať vlastnú deckú ked ti aj niekto pride iba ju zavrieš ak tam bude bordel😀a neviem si predstavit mať proste obývačku a spálňu ved ked mi chlap spi po nočnej a k nam niekto pride tak kde ich usadim aby som ho nezobudila?

tara42
15. jan 2022

My mame poschodový 67m 2izbak, síce mame veľké miestnosti ale tretia izba chyba. A tiez sme tu 2,5 roka ako @jazula. A mame 1,5 rocne dievcatko. Plánujeme kupovat dom alebo minimálne 4izbak ale chceli by sme ešte počkať do tých 5 rokov kvôli dani. Uvidime. Ale aj v 2izbaku sa to dá prerobiť pekne ak máte veľkú obyvacku alebo spálňu aby malo priestor aj dieťa ale samostatná izba je lepšia možnosť.

judit47
15. jan 2022

My mame dvojizbak o rozlohe 76 m2 a teda je to s dietatom ktore ma teraz uz skoro 2.5r na prd ideme jednu rozdelit nech ma vlastnu.
To sukromie rodicov a dietata nech sa uci ze hracky nemaju byt roztahane po celej obyvacke proste chyba.Ja by som urcite isla do 3 izbaku.

Uz len ten sex plnohodnotny v sukromi ,ocenite vlastnu izbu😂

negroni25
autor
15. jan 2022

@judit47 🙂))zlaté ste dievčatá ,ďakujem veľmi pekne za každý jeden nazor

canis_lupus
15. jan 2022

@zuzuliennka1 akože tú spálňu by som kľudne mala aj oddelene, ale oddelenú kuchyňu a obývačku by som nikdy nechcela, mne sa páči, keď je to spolu taká väčšia miestnosť, v ktorej sa socializujeme aj pri jedení 😁