Laminátová podlaha

jt261
24. aug 2022

Viete mi niekto poradit? Chcem dat plavajucu podlahu na moju staru plavajucu podlahu, ktora je uz dost rozbita, derava a povrch pod nou nie je celkom rovny a na niektorych miestach vrzga, myslite ze ak dam plavajucu podlahu na druhu? bude vrzgat aj cez nu? Alebo co by pomohlo, nejaku podlozku medzi nich, alebo nejaka hmota na zarovnanie ? Dakujem za odpoved

oliolijanka
24. aug 2022

A preco staru nechces vyhodit?

kataina
24. aug 2022

rozhodne staru podlahu vyhod. Daj nivelačny poter na vyrovnanie podlahy. Na odhlučnenie od susedov je tiež nejaka podložka, neviem ako sa vola. Chod do hornbachu a pýtaj sa

dadka128
24. aug 2022

@jt261 nie je dobrý nápad.. len to zhoršiš .. staru podlahu treba vybrať nivelakom vyrovnať a dať novú

jt261
autor
24. aug 2022

@dadka128 tak stara podlaha je zabetonova v stene, kedze nam robili nove murivo, neda sa vybrat jedine ju vyrezat a to da v celom byte robotu na paru dni... a pod nou je este linoleum takze este aj to odstranit a az tak zaliat nivelakom... to je prace a prace... skor som rozmyslal ci sa neda zalial nivelakom rovno podlaha ktora je, alebo betonom, alebo nieco take a na to dat rovno novu. Bolo by to o dost menej prace

jt261
autor
24. aug 2022

@oliolijanka lebo je zamurovana pod stenou, robili nam steny, kebyze musim teraz vyrezavat cely byt a odstranovat este aj stare linoleum co je pod nou zaberie mi to asi mesiac zivota a bordel po celom byte 😀

bibina32
25. aug 2022

@jt261 Napíš na fórum Modrá strecha.

parvinka0001
25. aug 2022

My máme pod novou podlahou starú a medzi tým ešte tu podložku čo sa dáva .

beata_k
25. aug 2022

@jt261 Na 100% ti bude vrzgat.

andrea_82
25. aug 2022

pod každú laminátovú podlahu je vhodné dať podložku. Ale ak je pôvodná podlaha príliš krivá, tak podložka nepomôže. Minimálne by som pôvodnú podlahu zbrúsila, vyrovnala.
https://www.obi.sk/zvukova-izolacia/mirelon-pod...

jt261
autor
25. aug 2022

@parvinka0001 a nevrzgala vam pred tym vobec? lebo mne asi na 2-3 miestach trosicku vrzga ta stara, rozmyslam ze na tych miestach kde vrzga by som dal nejaky tmel este na zarovnanie, alebo nieco take a potom este na vrch podlozku nejaku 3mm, a na to podlahu

jt261
autor
25. aug 2022

@andrea_82 presne to som pozeral, a ze na tych miestach kde vrzga dat nieco este pod to? nejaky tmel alebo nieco na zarovnanie povrchu

parvinka0001
25. aug 2022

@jt261 nie vôbec .ak vrzga len na 2-3 miestach buď zalep alebo zatmel ale my by sme tiež nevyberali a podtym ešte linoleum .len v kuchyni sme vyberali no úplná hroza