Máte pani na upratovanie?

datelinka31
21. jan 2024

Ahojte, zaujimalo by ma, tie čo máte pani na upratovanie, že čo vám väčšinou uprace a ak vám to nevadí, aj že koľko jej platíte. Lebo mne sa zdá, že platím dosť veľa, na to, že prídem domov a vždy sú riady v umývačke, plus pár na linke, vrecúška nikdy nedá do koša.. proste že prídem domov a musím po nej ešte doupratovávať.. a to bola u nás 5 hodín!

simca06022011
22. jan 2024

@datelinka31 a co by kazdy den upratovala? :DDD nebolo by lahsie, naucit sa s detmi pozbierat si hracky? nalozit vylozit tu umyvacku ? a ona nech upratuje ked pride + zvysok, kde fakt treba veci cistit, umyvat + odlozi veci ktore pri tom najde🙂

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minenkak
22. jan 2024

@datelinka31 však ak chceš niekoho na každý deň,daj normálne pracovnú zmluvu a máš,to nie je nič ťažké

luccija
22. jan 2024

@chodec15 mne odišla známa z banky od okienka po x rokoch a začala upratovať plus ponúkajú tepovacie práce byty, auta, keď videla ako sa ľudia pýtajú či nemá kontakty a je to pre ňu dreamjob a darí sa im.Neznevazuj upratovanie tie ženy si to platia preto, aby sa im tam nemotali deti, aby mohli ísť na krúžok, aby v sobotu nebola hádka s mužom, že treba upratovať.A ver, že su ženy čo to majú ako psychogienu a upratujú radi sú pedantne a nemusia mať nízke vzdelanie.

simca06022011
22. jan 2024

@chodec15 no vidis, tak pre niekoho je to problem, ty to mas takto, ze mas cas, su zeny co ledva pridu domov neskoro vecer, musia aj riadit, aj deti obskakovat, aj varit, potom vikendy su zvacsa prec.. tak vyzera to ako vyzera a fakt upratovanie nezansaju, lebo je to strata casu.. kopa ziena naopak (tu na Mk nie je vacsina veru:D) funguje na automat, a vedia si upratat, ci priebezne alebo narazovo, alebo si kazdy doma riadi po seba a na zvysok sa kasle..:D raz za cas sa upracu podlahy a kupelne a dost :D ludia su rozni

kukulienka999
22. jan 2024

@vulka akože prešli sme si, a pocedala že ona upratuje už x rokov, že sa mozem spoľahnúť na ňu a tak… po prvej návšteve zduchla na spoj, tak reku nabudúce jej poviem. Povedala som, ako si to predstavujem, samozrejme, ale stále nejaké detaily ktoré mne udrú do oka a jej neudrel som našla, nedá sa kazdu jednu vec hovoriť sak by mala hlavu jak balón keby musim hovorit čo v každej miesntosit. Proste na kuchynskej linke mame len kávovar, Chlebík a misu s ovocím, ze by sa to malo odsunúť nieje nič zložité 😁 proste videla, ze na kuchynskej linke je poriadok tak tam ani nešla. Detto dres, neumyty a tak. Ja to samozrejme umývam každý den, nieje to zasoinene. Ale viem ako to vyzera umyté a uteete do sucha a ako to vyzera neumyte….ale tak nenatahovala som ju dlho, pocedala som jej narovinu , že nech sa nehneva ale na nejakú dobu si budem upratovať ja a vôbec nenamietala, tak ta reakcia mi prišla, ze je na to zvyknutá. A to zw mám kameru na zvončeku a bola u nás 2hodiny 15 minút a účtovala si 3 … proste viac veci mi vadilo 😁 prepáč za výlev

martinka13
22. jan 2024

Platím 30 Eur. Dom uprace za cca 5 hodín. Ale teda napr. umývačku si vykladám sama. Utrie prach, povysáva, komplet 3 kúpeľne spraví a suterén prach, pozameta a umyje. Vozím ju ja a na vianoce jej dám "prémie" podľa uváženia. Zväčša 100 eur. Kedysi mi aj zehlili, menili posteľné prádlo, ale od toho som upustila z časových dôvodov. Nechcem, aby bola dlhšie.

modrykolibrik
22. jan 2024

Já som platila podla toho co presne som chcela ale kedze máme doma 4 macky z toho 5 mesacneho hravého kocura ktory sa lape po cloveku lebo je to najlepsie tak im priplacam 3,5 eura AK je taká co nemá ráda macky a ak jej micky nevadia nepriplacam. Upratuju na komplet celý byt ale bola som spokojená Iba do tedy kim mi nezmizeli veci z bytu. Teraz mi upratuje suseda a Tej neplatim nic

lusy22222
23. jan 2024

😵
@barbora0308 30 ?

moonlighting
24. jan 2024

Ako funguje taká upratovačka v domácnosti? Vy jej dáte k dispozícii kľúče od domu keď vám upratuje počas vašej neprítomnosti? A v dome kade-tade kopec rôznych vecí ... nebojíte sa že vám niečo zmizne?

klaridka
24. jan 2024

@lucka_ke Presne to ma napadlo, že vau, keby mi tak prišiel niekto umyť okná.... 🙂
Inak, kto vie, v akej cenovej relácii sa ponúka táto služba...??

levandula7
24. jan 2024

ja mám skúsenosť s piatimi rôznymi dámami, cena vždy okolo 10€/hod, stopercentná nebola ani jedna.. ale najviac mi vyhovuje slečna z Ukrajiny, ktorá ku nám chodí už dva roky. nevýhodou je, že dva-trikrát do roka odíde na mesiac na Ukrajinu. je dôsledná, precízna, dlhšie jej to trvá, ale výsledok stojí za to. robí také základné upratovanie - povysáva, poutiera prach, zmyje dlážku v celom byte, umyje kúpeľne aj kuchyňu. ja ešte po nej periem handry, ktoré použila na upratovanie a vynášam koše.
ale mala som skúsenosť aj takú, že mi sem z jednej firmy poslali dve panie, ktoré namiesto toho, aby si rozdelili úlohy, aby to mali rýchlejšie, upratovali všetko spolu a viac sa teda pri tom nakecali ako naupratovali :D dve to robili tak isto dlho, ako to robí tá jedna, urobili základné upratovanie a naúčtovali si generálne, 2 x 5 hodín po 12€ :D to bolo prvý a poslednýkrát, čo upratovačku vybavoval muž, odvtedy vždy len ja :D takže treba ideálne po známosti alebo čítať recenzie 🙂

luci1012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dooscoby
24. jan 2024

To je tak nevdacna robota upratovat domacnosti. Jeden cas som tak pracovala v UK a boli domacnosti, kde mi aj domaca kavu spravila ale boli aj take co clovekovi doslova pozerali na prsty. A vzdy sa nieco najde co sa prehliadne, neuprace poriadne a ano je to narocna praca aspon ja som vzdy bola unavena hlavne ak sa to clovek snazi robit poriadne plus tie presuny z domacnosti do domacnosti. Kym sa vydrhne WC, vana, kuchyna, povysava, poupratuje. Mamina he cely zivot upratovacka od skolky, firiem, skoly, domacnosti a nieco som si zazila aj ja s nou. Zeny co nechavaju vacsi bordel ako chlapi na WC, naschval nasypany bordel na zemi len, aby zistili ci ta upratovacka vobec chodi, staznosti lebo mala posunutu klavesnicu kvoli umyvaniu stolov, listocky polepene lebo madam neumyla salku atd. Nikdy viac, clovek sa zodrie, nedocenena praca za par eur.

andrea901
24. jan 2024

@martinka13 fuha, taky velky dom za 30 eur, no mas stastie, ze ti to chce robit za tie peniaze...

fowi
24. jan 2024

@datelinka31 my sme mali len 2x pani na upratovanie ale teda prvýkrát mi za tri hodiny všetky okná a rámy spravila (čo som jej vravela, že iba to chcem) a k tomu vydrhla konplet kúpelku, kuchyňu aj všetky zrkadlá (máme tri zrkadlové veľké skrine a dve malé deti tak ai to viete predstaviť 😅 - preto som ju vlastne volala lebo pri deťoch som tie okná už nejaký čas nerobila a isto by som sa k tomu ani nedostala tak skoro). Druhýkrát bola 4 hod na komplet uprataní celého 3i bytu a teda, fakt výborná práca. Pani som mala po známosti a cena 10€/hod a fakt odviedla perfektnú prácu 👏🏻👏🏻👏🏻

vanilka83
24. jan 2024

@datelinka31 v prvom rade vždy keď nejaká prišla, som jej podrobne ukázala co všetko má urobiť aké prostriedky použiť ako to chcem umyť ci vylestit takže u vás je problém asi v komunikácii.

kikazoe
24. jan 2024

mám, 15€ za hodinu... dvojizbový byt. v cene je vysatie, zotretie prachu, umytie komplet kúpeľne a upratanie kuchyne. okná 10 € ( všetky ) a vianočné/ veľké či po maľovke- 10€ plus k hodinovke
denne ide robotický vysavač a umývačka.... a wc pre mačky je samočistiace :D

natalka13
24. jan 2024

Kupelne wecka podlahy prach.
Ine nepotrebujem upratat, smeti mycku to riesime denne.

snowflakenel
24. jan 2024

Zeny, nerypem, neodcudzujem. Len ma to zaujima...ze to tak cela casu travite v praci?...ja osobne nepoznam nikoho, kto si nechava upratovat domacnost. Ja tiez pracujem, plus 2 male deti a upratujem si sama. Asi by som qni nezniesla cudzieho v dome, kto upratuje moje veci...Neviem....je to zvyk?, lenivost? , rozmaznanost, ci vlen nedostatok casu?
Je fajn si obcas oddychnut, to je jasne, no stale?
Dakujem za odpovede 🙂

levandula7
24. jan 2024

@snowflakenel Práca nie je jediný žrút času podľa mňa 🙂 Je to určite aj otázka priorít a životného štýlu, keď tých 50€ na upratovačku raz ta týždeň-dva máš, prečo ich neinvestovať a nekúpiť si trochu času a energie späť?
A ten čas a energiu, ktorú ušetríš potom môžeš venovať sebe a ísť na jógu, na kurz, ku kozmetičke, partnerovi a môžete ísť na večeru, do kina, do sauny, deťom a vziať ich do divadielka, na plaváreň, na prechádzku..
Nehovoriac o tom, že je to veľká úľava, že na tieto veci skrátka nemusíš myslieť, pretože sa o ne postará niekto iný. A o tom, že nie každého to upratovanie baví a pre niektorých ľudí je to veľmi nudné až frustrujúce.. takže nemusí to byť zďaleka len o pohodlnosti či časových možnostiach, je v tom skrátka kúsok takej slobody, že nemusím doma ohýbať desiatky hodín mesačne chrbát a môžem ten čas venovať niečomu konštruktívnejšiemu, než len nekonečnému upratovaniu 🙂

datelinka31
autor
24. jan 2024

@snowflakenel ide o to, ako si kto cení čas. Niektoré ženy drhnú od rána do večera ako ja a potom zistia, že vlastne s deťmi trávia nula času, lebo v kuse upratujú, perú a varia. Iné pracujú a zarobia za hodinu oveľa viac ako keď zaplatia za upratovačku, to znamená že sa im neoplatí investovať čas na upratovanie, keď môžu zaplatiť za upratovanie niekomu inému a svoj čas venovať niečomu čo má väčšiu hodnotu. No a potom sú aj ženy, ktoré si to proste môžu dovoliť a nechce sa im upratovať, tak dajú zarobiť niekomu inému, čo je tiež ok..

viviii
24. jan 2024

@chodec15 Ahojte...
Je to fyzická robota...a dosť..ja osobne sa narobím,upratujem ,lestim detaily..ako napríklad poháriky či všetky veci naukladane v kúpeľni pri zrkadle...aj WC kefy..tie držiaky napríklad..😁🙃ale ja aj zehlim,skladám pradlo..prevlakam posteľné prádlo a to ostatné čo sa robí...roky mám už rodinné domy a večer súkromnú veľkú kliniku. .
Som na živnosti...ale aj tak..žiadna výhra..akurát som pánom svojho času...
Proste narobím sa...ale už nemám 20r..ale raz toľko...

viviii
24. jan 2024

@moonlighting áno tak..roky chodím upratovať..mám kľúče...som tam ako doma...TJ.10 rokov..nie nepozerám čo kde majú...som rada,že to upracem a letím domov...je to samozrejme aj o dôvere 😉

trnavacka
24. jan 2024

Ako študentka som upratovala. Jedna rodina, byt mezonetový asi 300m. Pani na materskej, druhé dieťa pól dňa v škôlke.
Pracovala som každý deň 2-3 hodiny. Vždy kupelna, vyleštiť sprchu, povysavat polovicu bytu, upratať kuchyňu.
Plus každý deň nieco iné k tomu - ozehlit, upratať detskú izbu (nie hračky, ale umyť nabytok, prezliecť posteľ…), umyť Roldory v niektorej časti, dokola som umývala strešné okna 🙂
Na začiatku má opravovala, keď niečo nebolo podľa jej predstavy. Po mesiaci povedala - včera si upratala presne ako si predstavujem, tak by som to chcela vždy.
Ok.
Ale možno zvláštne - ja som končila napríklad o 12, ona dosla s malým domov, kúpila koláčik aj pre mna, urobila mi kávu, chvíľu sme pokecali. (Nie vždy samozrejme).

Treba povedať, ako si to vy predstavujete, ak to chce dlhodobo, mala by sa snažiť.

viviii
24. jan 2024

@datelinka31 presne tak..ony si užívajú...a niektoré ani nevedia upratovať...myslím teda..keď sa porovnávam čo všetko robím ja...že tam po štyroch drhnem okolo bidetu😅

viviii
24. jan 2024

@datelinka31 ahoj..treba jej to povedať...alebo si nájsť inu..možno naťahuje čas..ak je platená od hodiny...😁

viviii
24. jan 2024

@datelinka31
@melanta hej to e pravda...ale 20e je fakt málo...ak si ju cenis..a píšeš,že super upratuje. Tak jej daj aspoň 30e..aj to je málo.(ona sa veľmipoteší🤗).prepáč..lebo ja viem čo to obnasa...a všetko išlo neskutočne hore...vieš vždy si to tak zober...že robila by si to ty za 20 eur...?a keď vieš,že sa snažíš a môžu ti dôverovať?
Nemyslím to v zlom..len ja to vidím všetko z tej druhej strany...lebo to už roky robím...a treba mať aj svoju sebahodnotu...lebo si potom uvedomíš..že do kelu..stále som na upratkach aj víkendy...a čo z toho?
Potom pride varovný prst ako mne..zdravie..a už začneš rozmýšľať inak...❤️😇🤗❣️

viviii
24. jan 2024

@chodec15 presneeee 👌👌👌❣️❣️❣️je to makacka...už som tu napísala aj svoj pohľad z tej strany,že ja chodím upratovať....neni to štandard. Keď to robíte každý deň..doma potom sama nestiham a som z toho nervózna...no....lebo si potrebujem ľahnúť a oddýchnuť si...musím sa už šetriť..zdravie mi je prvoradé 🥰

viviii
24. jan 2024

@viviii oprava..neni to sranda....haaa..nie štandard 😅😅😅