Máte pani na upratovanie?

datelinka31
21. jan 2024

Ahojte, zaujimalo by ma, tie čo máte pani na upratovanie, že čo vám väčšinou uprace a ak vám to nevadí, aj že koľko jej platíte. Lebo mne sa zdá, že platím dosť veľa, na to, že prídem domov a vždy sú riady v umývačke, plus pár na linke, vrecúška nikdy nedá do koša.. proste že prídem domov a musím po nej ešte doupratovávať.. a to bola u nás 5 hodín!

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
29. jan 2024

@datelinka31 Tak to bolo riadne tupelo.

tiezjedna
29. jan 2024

@chodec15 ...asi preto, že to je skôr prírodný úkaz😂

mrkvicka060
29. jan 2024

aj keby bolo zrovna upratovanie pre mna relax, tak pre moje deti urcite nie je relaxom pozerat na mna ako beham po dome a upratujem... oni chcu rodicov a zazitky s nimi. Ked sa budem chciet vyrelaxovat upratovanim, tak vtedy, ked su deti na prazdninach u babky.

simca06022011
17. máj 2024

@mrkvicka060 tak.deti sa majú zapájať. A nedivit sa upratovaniu. Potom sú mladí dospelí šokovaní z toho, že aj upratovať sa ma... A ako sa to ma stíhať:D čiže určite, kvoli deťom nebudem riadiť, aby mali zážitky.. zážitok budu mať keď upratujem=tiež si upracu :D nie som tu na to, aby som robila co deti chcú.

mrkvicka060
17. máj 2024

@simca06022011 tiez som nenapisala, ze zijeme v chlieve a neupratujeme si po sebe ze 😉 ale ved ty rob ako chces, nikto ti nebrani. pekny vikend prajem

alby2014
19. máj 2024

@simca06022011 ja mám už roky pani na upratovanie, prvu študentku som mala v čase, keď som dokonca bola na materskej. Ja a môj muž nevidíme zmysel zabíjať cas upratovaním, nebaví nás to, nie je to pre nás relax etc. Neviem, akú majú ľudia predstavu, ale máme deti a normálne doma perieme, skladáme prádlo, umývam riad, nakladané umývačku, stelieme si postele aj vysávač používame. Pani na upratovanie mi urobí cca v piatom dopoludnia tzv sobotné upratovanie, prach, kúpeľne, pozmyva etc. Čiže prídeme do čistého bytu v piatok poobede a máme voľný víkend. Neznamená to, že neberieme deti k poriadku, či ho neudrzujeme priebežne. Len proste si vážim svoj čas a keď si mám vybrať, čo i len medzi dvojhodinovým upratovaním ( dvojposchodový mezonet s terasou), alebo 2 hodinovým výletom s deťmi, či len lenivou sobotou, kedy sa vyspime a len tak necháme čas plynúť bez nahlenia...moja voľba je jasná. Navyše terajšia moja pani je z UA a berem to, že jej teda platím slušne a mám z toho ešte aj dobrý pocit, že ju podporujem, kým jej muž niekde bojuje.

simca06022011
20. máj 2024

@alby2014 a mna to zaujíma co mas doma? ;) Ja som sa vyjadrila k jedinej vete z príspevku mrkvicky. Nič viac. Mne absolutne upratovačky neprekážajú a je mi úplne jedno ako si to kto zariadi.
Mimochodom cez víkendy tiez nelestime dom :D čiže to sú tiež také predstavy :D

alby2014
20. máj 2024

@simca06022011 písala si, ako keby ľudia, čo im niekto uprace, nezapájali deti do tejto činnosti, tak som ti vysvetlila ako to je u nás a podľa mňa skoro všade, kde majú niekoho na upratovanie...

simca06022011
20. máj 2024

@alby2014 ako keby..