Máte v byte odhlučnené stropy?

25. okt 2020

Ahojte, chcem sa iba informovať. Naši susedia nad nami sa nasťahovali z domu. Absolútne si neuvedomujú, že my pod nimi všetko počujeme.. Ako viem, tak to v bytoch chodí, ale my s mužom sme obydvaja z bytu a teda takýto extrém sme nezažili. A teda aj keď máme návštevu, nechápu.
My sme proste tak naučený, nosíme papuče, nech tak nedupeme, stoličky mame podlepené tými lepkami nech to nehromží, ale teda aj tak nábytok dvyhame, neťaháme po podlahe a pod..
Proste nad nami susedia ako keby každý deň prerabali, ale neprerabaju, proste sú taky extrémne hlučný. Hlavne ten chlap.. Asi chodí po pätách. Ale to je to najmenej, keby išlo len o zo, neriešim.
Ráno sa budím s tým, že búchaju, večer je kľud až keď si ľahnú.. Už som si zaobstarala štuple do uší.
To, že sme im to povedali, nepomohlo..
Rozmýšľam že by sme si dali odhlucnit stropy, máte s tým niekto skúsenost? Pomohlo to? Stojí ta všetka robota a financie za to, ísť do toho?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilko
25. okt 2020

Ja som kontaktovala priamo firmu, ktorá sa tým zaoberá a na rovinu mi povedali, že by som zbytočne vyhodila peniaze pretože zvuk sa šíri všetkými stenami...v paneláku či bytovke to jednoducho asi inak ako s hlukom od susedov nepôjde...poradili mi ale, že ľudia riešia napríklad odhlučnenie stien tak, že si tam dajú vstavané skrine...čiastočne to vraj hluk zmierni...ja som akurát v procese plánovania tých vstavaných skríň....inak je to u nás akoby sme so susedmi žili v jednom byte....sú taký ...no trošku hluční...
ale na plafón teda skriňu nedáš...☹

hantalka
26. okt 2020

my sme odhlucnovali, vysolili sme za dve izby 2tisicky a podla mna jemne utlmilo ale hudbu pocut tak ci tak. Ono sa to siri stenami. susedko ma zrejme dlazbu a ked mu nieco padne na zem tak my chytame infarktove stavy. Chvalabohu sa onedlho stahujeme do domu lebo takto sa neda zit

cubo2
8. nov 2020

Nepoteším ťa, poviem ti to na rovinu.. my máme to isté, nad nami majú dlažbu a je to hrozné, všetko počuť, keď im zavrzga stolička v kuchyni, tak mám malý infarkt. Nedá sa to vyriešiť nijako inak, iba sa odsťahovať a už nikdy nebývať v paneláku. My už staviame dom a nikdy v živote už v paneláku bývať nebudeme, spávať so stuplami v ušiach a nosiť sluchátka cez deň aby som nemal infarktové stavy nie je normálne.. a to ešte nad nami nemajú deti. Odhlučniť iba stropy ti nepomôže, musela by si aj všetky steny aj svoju podlahu.. stres z hluku v bytovke je hrozný a bohužiaľ veľmi sa s tým asi nedá nič robiť. Jediné čo sa dá, je len v dobrom ukecať tých nad vami a nejak sa s nimi dohodnúť.. ale ak budete mať smolu a oni vás budú mať na háku tak v noci sa dá riešiť polícia nočný kľud ale cez deň vôbec nič.. možno si niekto zvykne, my sme si nezvykli, práve naopak, ešte viac sme na tie zvuky alergickí a nevieme sa dočkať, kým sa odstahujeme

hantalka
9. nov 2020

@cubo2 napisane doslova mojimi pismenami. Lepsie by som to nevystihla. Aj u nas je to uz alergia na akykolvek zvuk zhora