Mravce v kuchyni

1. jún 2022

Ahojte ,prosim vas neviete co mam robit? Uz 3 dni mam v kuchyni mravce ,neviem odkial vychadzaju ,behaju po linke ,ako keby boli za linkou alebo medzi.. su aj na chodbe.. vycistila som celu linku a stale su tam.. teraz som to znovu vyumyvala octom ,zaliezli ale cakam ze za chvilu znovu vyjdu😡😈uz som z toho na nervy

kk3
1. jún 2022

My to tiez tak máme každý rok… vzdy sa odniekiaľ zoberú. Mne ale na nich zaberá taky prášok ktorý som nasla u nás v potravinách. Skus niečo take pozrieť v obchode, ja som to nasypala na linku a ich to vlastne zabije. Potom sa raz za čas objavili znovu ale uz nie v takom množstve. A ak Ano, tak som použila znovu prášok a za den boli prec

simsalabim
1. jún 2022

Každý rok na jar sa mi tlačia do domu. Porozkladam vsade domceky na mravce (za chladnicku, pod kuchynsku linku, ku vhodovym dveram pod skrinky, zvonka na parapetu okna (pod balkonom, tak tam neprsi) a potom zmiznu. Nic ine na ne ucinne nie je. No a vonku na ne pouzivame prasok, ale aj tak ich je milion a kazdy rok viac.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
1. jún 2022

Môže byt že sa sťahujú aj od susedov. Sestra mala faraónov, bol zámoreny cely panelák. Neboli všade naraz, oni sa tak presúvali.
Napr na 2 týždne zmizli a potom sa zas ukázali

Sestra kupovala domčeky a sprey v Hornbachu a potom už musela prísť deratizacna firma

zuzks5
1. jún 2022

Fuha, no inak mne sa tiez objavili jedneho casu v spalni na zemi vobec nerozumiem z coho, ale teda poriadne som vsetko vyupratovala a ziadneho som uz nevidela tak neviem ci pri vetrani ho "dofukalo" :D Alebo co uz :D

hefo
1. jún 2022

Ja používam Biotoll prášok, keď sa mravce niekde objavia, tak na viacero skrytých miest (za nábytok, pod linoleum,...) nasypem po troške, a zas mám na rok pokoj.

Ale my máme dom, a mravce chodia zvonka, keď vysledujú nejakú cestu k potrave (čo deti natrúsia všelikde a hneď sa to neuprace); pokiaľ je to v paneláku, je to väčší problém

nikiska_13
1. jún 2022

Aj u nás každý rok na jar prídu skontrolovať byt. Odporúčam gél na mravce + domčeky. Ale tento gél som dala a zjedli ho a je pokoj.

sandokanka36
1. jún 2022

@karolinav nevies prosim ta jej presny nazov alebo aspon obrazok ak by si nasla tak by som ti bola velmi povdacna

summerparadise
1. jún 2022

Nam pomaha krieda.. pouzivam uz roky... nakreslim ciary okolo celej kuchyne a basta :D nevojdu.. vzdy si pridem ako daka vyhanačka diabla ked to robim 😀

autor
1. jún 2022

No my tiez zijeme v dome ,su iba v kuchyni a v chodbe pri vchodovych dverach. Dakujem za rady skusim kupit nieco a uvidime.

waggi
1. jún 2022

Tieto kriedy sú super, čo si spomínam aj naši ich v byte použili a bolo po mravcoch ale tiež začali najviac loziť dnu v tomto období.