Oranžový plameň na sporáku

hrasocek12
24. aug 2023

Ahojte 1x sa mi stalo že mám oranžovú farbu plameňa na sporáku..neviete niekto kvôli čomu to je ,robí to cca 2 dni 😑 predtým žiadny problém 😑 no desím sa aj variť ..písala som aj na stránku SPP ale ešte neodpísali,že čo to môže byť ..máte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

mahuliena_biela
24. aug 2023

@hrasocek12 stalo sa mi to jeden krát, tiež som sa zľakla, ale na druhý deň už bol normálny. Tak som to viac neriešila.

simsalabim
24. aug 2023

Zle nasadeny horak po cisteni?

viestta
24. aug 2023

Nic sa nedeje, moze to byt aj z nizkeho tlaku. Oranzovy plamen ti akurat viac ocudi hrnce

hrasocek12
autor
24. aug 2023

Všetko som skontrolovala ,nevyzerá žeby to bolo zle nasadené ale ja sa toho plynu tak desím 😐 všimla som si to už včera keď som varila cestovinu ,potom som už nerobila na plyne nič,no dneska som varila na všetkých (2z nich používam málokedy) a robí mi to na všetkých 😑

lukbe
24. aug 2023

@hrasocek12 zavolať do plynární?

lukbe
24. aug 2023

@hrasocek12 alebo vygooglit,ale radšej by som zavolala https://engineerx.decorexpro.com/sk/gaz/equip/k...

beataxxx
24. aug 2023

Tiez sme to mali asi pred mesiacov, asi tam bola nejake zlozka, ktora to tak sfarbila, po chvili zmodrel

krtko1313
24. aug 2023

Aj my to máme, tento plyn je nekvalitný. Napríklad ja kvôli tomu ani najmenší horák neviem použiť, lebo ani káva sa na tom neuvarí.

petka9
24. aug 2023

Nemáš difúzer alebo nejaký zvlhčovač?

elanor
24. aug 2023

Nepustala si zvlhcovac, alebo difuzer? Hlavne nieco take co by malo nejaku zlozku soli?
Nam toto robi cez zimu, ked do zvlhcovaca prilejem vincetku, vtedy je plamen oranzovy, lebo vo vzduchu su ciastocky soli, a tie sa spaluju, a zafarbia plamen do oranzova.

hrasocek12
autor
26. aug 2023

@lukbe volala som ,že chyba u nich nebude 😑 po hodine od zavolania už bol ok. Nemala som jediná takúto farbu plynu ,samozrejme elektrárne tvrdili že to nie je ich chyba a vraj si mame všetci prekontrolovať spotrebiče.

krtko1313
26. aug 2023

@hrasocek12 iné som ani nečakala, že ich chyba to nie je. Tak má celé Slovensko špinavé horáky? Ja mám aj tlak iný, takže najmenších horák neviem, používať.

hrasocek12
autor
27. aug 2023

@krtko1313 oni sa stále vyhovárajú a pritom mi povedali niektorí aj v správach ,že to oni takto odrbávajú domácnosti ,že dosť často takú látku pridajú ,aby bola výhrevnosť nízka a aby sme míňali plynu viac 😐 nikdy to neriešia len sa vyhovárajú že chyba nie je na ich strane😐