Parný mop na podlahu, do kúpeľne a na okná

lilly309
25. máj 2020

Ahojte.
V poslednom čase uvažujem ako menej používať zbytočné čistiace prostriedky a začala som zvažovať kúpu parného mopu, resp. parného čističa, ktorým by som vedela okrem podláh vyčistiť aj kúpeľňu a v kuchyni mastnotu, poprípade aj umyť okná, no zase neprísť o veľa peňazí. Ja som sa dostala k parnému mopu Vileda, ktorý je vraj veľmi dobrý, lenže už to nie je čistič na ostatné veci a stojí okolo tých 60€. Okrem toho som čítala aj o Karcher SC3, má asi všetko, čím sa dá čistiť všeličo, lenže cenovo je už o dosť vyššie. Aké parné čističe odporúčate vy? Nejaké rozumné spojenie kvality a ceny. Vopred vďaka za vaše rady.

lenkamatkova
25. máj 2020

Môj otec si celý natešený kúpil jeden takýto parný mop, veľmi sa z neho vytešoval. Teraz stojí nepoužívaný a zaprášený. Tiež stál okolo 60€, Vileda. Dám ti len jednu radu, ten náš je na elektrinu a neskutočne ma vytáča kábel, veľmi mi zavadzal. Bola by som radšej keby to bolo na nabíjanie, pri kúpe skús toto zvážiť. Druhá vec je, že ja mám proste rada keď mi po zmývaní byt prevonia prostriedok, neviem si pomôcť. Staré dobré vedro a mop sú u mňa víťaz. Ale chápem že je to ekologickejšie a asi aj čistejšie.

lilly309
autor
25. máj 2020

@lenkamatkova Vďaka za odpoveď. 🙂 Určite zvážim a skúsim hľadať čosi bez kábla. No aj tak mimo toho, sa mi pozdáva najviac ten Karcher, o ktorom som písala, lebo sa s ním dá veľa toho porobiť. 🙂 A na prevoňanie bytu máme napr. esenciálne oleje, čo mi tak teraz napadlo.

laila22
25. máj 2020

@lilly309 ja som si tiež kúpila parný mop, toľko som po ňom túžila a momentálne je to nepoužívaná raroha.. Tiež krátky kábel a pri poslednom používaní som prišla na to, že tečie.. Neviem ci prehrdzavela nádoba na vodu? Ale tečie. Radšej všetko vypulirujem ručne..

lilly309
autor
26. máj 2020

@laila22 Ahoj. Ďakujem za príspevok. Aký parný mop to je? Aby som vedela, akú značku obchádzať. 🙂

laila22
26. máj 2020

@lilly309 kercher, taky ako vysávač.. Kúpila som si aj nástavec na umývanie okien.. Nikdy som ho nepoužila 🙂

ivana2288
31. máj 2020

presne toto isté som riešila aj ja 🙂

chcela som niečo na okná, do kuchyne, do kúpelne, na dlážku

našla som https://zapolovicu.sk/ eshop, kde predávajú veci z prezentácií so zľavou

ku každej objednávke májú 14 dní na vrátenie + 2roky záruku

je to ako keby si kupovala nový spotrebič, ale tieto sú z prezentácií

pokiaľ je spotrebič nejako odretý, poškodený, nájdeš to v popisku alebo na fotkách, a hlavne som kúpila parný mop/ čistič za pár eur 🙂

sivana09
20. sep 2020

parny mop je pre mna uplna katastrofa, mne sa najviac osvedcila kombinacia do domu.. na spinave podlahy bissell crosswave, ma dve nadoby na vodu, osobitne na cistu a spinavu, cistiaci valec cely cas rotuje, takze sa pri tom zakazdym "preperie" a umyvas vzdy cistou handrou.. moja cela recenzia tu

https://www.youtube.com/watch?v=bxMmQr36MNQ

potom izby kam nechodi pes a chcem castejsie pretriet len od prachu pouzivam Xiaomi mop s rozprasovacom, kde menim handry jednoducho na suchy zips a hodim do pracky..

a na tieto ostatne vecicky mam maly rucny parny cistic, s ktorym umyvam sprchu, umyvadlo atd..

@lilly309
@lenkamatkova

evica22
16. jan 2021

@ivana2288 Dobrý deň, chcem sa spýtať ako a či ste stále spokojná, tovar bol nový? Tiež zvažujem kúpu z tejto stránky mám však obavy, či by aj prípadnú reklamáciu riešili. To čo chcem ja má záruku 1 rok.

ivana2288
30. jan 2021

@evica22 v mojom prípade som všetko vrátila 🙈kupovala som parný mop ale v balení chýbali nadstavce, a ešte malý automaticky vysávač, ale ten nefungoval správne... reklamáciu mi uznali ale na základe tejto mojej skúsenosti som si povedala ze radšej pošetrím a kúpim poriadne a nove veci. Možno má niekto inú skúsenosť, ale mne to nevyšlo 🙂

evica22
30. jan 2021

@ivana2288 tak som rada, že som nevyužila túto stránku. Kúpila som bissell a je super ale z internetovej stránky čo predáva nové produkty.

bobo2433
30. jan 2021

My máme Kärcher sc3 , u naj je to topka.nelutujem.mame veľký dom, psa v nutri a bábätko. Vyčistí podlahu super ,spary,obklad ,okná všetko.v balení n nič nechýbalo ani sa n nič nepokazilo a používa sa každý týždeň a máme ho uz asi rok .za mňa dobrá kúpa 👍

lilly309
autor
19. feb 2021

Ďakujem všetkým za reakcie. 🙂 Ja som napokon skúsila kúpiť parný mop a čistič v jednom od značky Silvercrest, čiže Lidl a vôbec neľutujem. Cenovo ma vyšiel tuším do 50€ a je to perfektný pomocník. Hoci si priateľ neželá, aby som s ním umývala podlahy v byte kvôli tomu, že sa bojí, že plávajúca podlaha časom napučnie, ale mne osobne sa oplatil na čistenie podlahy v kuchyni, chodbe alebo kúpeľni, okien, WC, sporáka alebo rúry. Dá dole špinu a mastnotu úplne perfektne. Takže tento risk sa mi vyplatil 🙂

jantato
8. mar 2021

@lilly309 mozem poprosit link na ten tvoj parny cistic? Zvazujem tiez kupu. Dakujem

lilly309
autor
9. mar 2021

@jantato Ahoj 🙂 Pozerala som, už nie je dostupný, ale link aj tak posielam. 🙂 Možno ešte niekedy obnovia predaj.
https://www.lidl-shop.sk/p/silvercrest-parny-mo...

monstr
24. jún 2022

@lilly309
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či ešte používate ten silvercrest parný mop, ako ste s ním spokojná? A ci ste ho skúšali použiť na laminátovú podlahu. Teraz je zas v lidli v akcii, tak sa neviem rozhodnúť ci ho zobrať, lebo cena nie je zlá. Ďakujem

ivanaa346
3. nov 2023

@bobo2433 Prosím Vás a vyčistí obklad v kúpeľni aj na zemi myslím spari zajdene ? Aj vodný kameň ?