Pleseň na stene

majuska940
20. nov 2022

Ahojte po výmene okien sa nám na stene urobila pleseň. Je niečo overené čím zmizne okrem sava nakoľko to neskutočne zapácha a aj dlho kým sa to vyvetra.dakujem za každú skúsenosť a radu

viestta
20. nov 2022

Viacej vetraj, nárazovo a prievanom niekoľkokrát denne. A na po striekanie hľadaj bezchlorove protiplesnove prípravky. Savo nie je vhodné na nasiakave povrchy

kvet123ka
20. nov 2022

@majuska940 citala som niekde ze ocot a soda. Ale menej ucinne ako savo

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska940
autor
20. nov 2022

@zoro9836 a môžem natierať aj teraz keď už je chladno

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanna33
20. nov 2022

@majuska940 Steny sa musia penetrovat a samozrejme kúriť a denne vetrať ako už bolo spomínané mi sme museli v dome steny do tehly zoškriabat inak sa nedalo

maminkasisa
20. nov 2022

Ja z vlastnej skusenosti, bola som vo Farboch lakoch, mila pani predavacka mi ponukla Biozor pento +, nastriekala som to vecer, vobec nebolo nic citit, ma to posobit minimalne 12 hodi, potom opatrne zoskrabat, potom som natrela na to stetcom Biozor normal +, prisaham, mame to 2 mesiace a nic, stena cistucka, pani predavacka vravela, ze to ma vyskusane. Nic necitit, cena spolu do 10 eur. Treba vyskusat

draik
20. nov 2022

@majuska940
Časom potrebujete odstrániť príčinu tvorby plesní, nie ich následok formou rôznych prípravkov. Príčina je, že tam máte rosný bod. Riešenie je buď zvýšiť teplotu alebo znížiť vlhkosť. Staré okná zjavne prefukovali, tak sa vetralo samé. Zvýšiť teplotu povrchu možno buď kúrením na vyššiu teplotu alebo zateplením resp. opravou chybného zateplenia.

slapina
20. nov 2022

no ono to vetranie je najdôležitejšie. a hlavne stále a pravidelne. teraz keď sa začalo obdobie kúrenia, tak to s tým prichádza akosi ruka v ruke.

anickabasnicka
20. nov 2022

@viestta hmm,ale zase kdyz budu vetrat casto,tak budu muset i vic topit,protoze bude v byte zima. tak kde potom tou vymenou oken za plastove usetrim?....taky nam zacali po vymene oken plesnivet steny.navic jsme stary vlhky dum. zlate profukujici stare okna.

viestta
20. nov 2022

@anickabasnicka vieš ako sa správne vetra? Raz za čas, na pár minút prievanom. Za tu chvíľu sa vymení vzduch, ale predmety a steny vychladnúť nestihnú. Keď za rieš okno, behom pár minút vzduch ohreju a žiadne nadmerné kúrenie nie je potrebné. Za normálnych okolností to stačí 2x denne, niekedy 3x

anickabasnicka
20. nov 2022

@viestta takze kdyz jsem byla zvykla mit otevrene okno behem cele doby,co mi do nej svitilo slunicko,tak to je u plastovych oken spatne?.sice nemam fobii z uzavrenych prostor,ale otevrene okno to jisti

viestta
20. nov 2022

@anickabasnicka keď je vonku len o málo chladnejsie ako dnu, moze sa vetrať priebežne. Ale keď je rozdiel veľký, tak sa kúri panubohu do okien.
Ak máte vlhké steny, treba ťahať vlhkosť zo vzduchu, ten potom bude sušiť steny. Najúčinnejšie sú elektrické odvlhcovace. Suchá stena lepšie izoluje. Ale ak je to zatekajuca strecha, vzlinajuca vlhkosť zo základov, tepelné mosty, tak tam treba stavebný zásah, aby múry nevlhli. Odvlhcovanie vzduchu je len odstraňovanie dôsledku, nie príčiny.

majuska940
autor
20. nov 2022

@draik ďakujem ono samozrejme ze po zime to budeme riešiť len momentálne ako prežiť túto zimu😁

majuska940
autor
20. nov 2022

@viestta ahoj no áno musíme po zime po riešiť.. Doteraz to bolo v pohode ale po výmene tých okien som ostala v šoku co sa stalo

majuska940
autor
20. nov 2022

@zuzanna33 áno to všetko robím len aj tak sa pleseň objaví.. Je to prvý krát kým boli okná staré bolo to v pohode a teraz keď je tak vlhko tak som už zúfalá a teraz už stým nič neurobíme až po zime. No strieka la som to stým savom a ten smrad ah

viestta
20. nov 2022

@majuska940 to sa stáva keď sú múry mokré. Ale dnes už to nie je až taký problém ako kedysi. Ja osobne ďakujem tomu co elektrický odvlhcovac vymyslel.

majuska940
autor
20. nov 2022

@anickabasnicka presne vymenili sme aby to bolo lepšie a ono sa objaví pleseň a ešte je to práve v obývačke kde stále niekto je no hotová som😪

majuska940
autor
20. nov 2022

@viestta áno presne o tom som čítala musím teda kúpiť ten odvlhcovac lebo sama dobra recenzia

dzulik_
20. nov 2022

@maminkasisa áno, Biozor je fajn kombo, aj Primalex mykostop chvália 😉

anickabasnicka
20. nov 2022

@majuska940 no a koupis odvlhcovac a budes platit zase navic elektriku. no nevim,jestli ty plastove okna jsou takove terno ve starem baraku. zatim mam pocit,ze topim vic nez driv.rosi se mi okna a jako bonus jeste plisen na stenach.

euie
20. nov 2022

Skus pripadne pozriet aj lokalnu rekuperaciu. V principe by to malo vymenit vzduch v miestnosti bez jeho ochladenia. Cize nonstop vyvetrane, dobry vzduch, ale nie studeny. Tym by sa vam znizila vlhkost a zaroven stale dychas cerste, neotvaras okna.

zuzanna33
20. nov 2022

@majuska940 Mi sme používali Ceresit ide hlavne o to že sa zráža voda či keď varíš alebo sa zdržuje veľa ľudí v miestnosti z dýchania...