Pohlcovač vlhkosti

10. okt 2021

Ahojte,kúpili sme starší dom, je v štádiu rekonštrukcie, je tu dosť vlhko, neviete poradiť nejaký pohlcovac vlhkosti ktorý naozaj funguje ? Mali sme ceresit ale nezdá sa mi ze by to niečo pomohlo. Ďakujem

marytesss
10. okt 2021

normálny odvlhčovač na elektrinu. je to super 🙂 my máme už starší, stále funguje, takže aktuálne nemám prehľad, ktorý je dobrý.

oliolijanka
10. okt 2021

A aku vlhkost mate? Nam, aby klesla vlhskost vzduchu v pivnici z 85% na 60% , sme cez elektricky odvlhcovac vylievali 10 litrov vody na den(pri teplote ca.18°C, asi 25 m2).
Kolko vam stiahol ten ceresit?

nikiki29
10. okt 2021

Určite elektrický, v podstate akákoľvek značka. Ceresit a iné tablety sú na nič.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
10. okt 2021

Ja ešte k tým elektrickým doplním, že sa dajú aj prenajať. Ale ak ide o novostavbu domu, asi by som investovala. Muž si nedávno prenajal, lebo ho vytopilo zo strechy - pretekala. ten elektrický odvlhčovač bol fakt bomba, ale faktom je, že stojí nový cca 1000 eur. ale napríklad táto značka, ktorú uvádza
@cocolino234 je fakt super. teda, mám od nich iných pomocníkov v domácnosti a zatiaľ som maximálne spokojná, možno by postačoval aj tento....

autor
10. okt 2021

@cocolino234 a tieto elektrické nieje to hlučné?

panelacikova
10. okt 2021

je to hlučné. vy tam už bývate? ak áno, púšťajte to cez deň. hučí to asi ako klasický vysávač. ak tam nebývate, pusť to, ono ak sa to naplní vodou, vypne sa automaticky. prídeš, vyleješ vodu a znovu pustíš...

autor
10. okt 2021

@panelacikova práveže bývame, a mam 2 male deti, zato sa pýtam, že si neviem predstaviť ze mi tu bude niečo cely den vrndžať

panelacikova
10. okt 2021

tak ho zatvor do jednej miestnosti, nech si tam vrčí, koľko chce. vy fungujte zatiaľ v iných miestnostiach. a striedaj to. muž to mal v kúpeľni, on "žil" v izbe (garsónka), dvere otvorené a v pohode... nie je to až taký hurhaj. a ja mám napríklad skúsenosť s dcérou, že takýto monotónny hluk ju uspával 🙂 no. v každom prípade na tom teraz nezáleží. pýtala si sa, ako odstrániť vlhkosť, odporúčam, ako aj väčšina, elektrický odparovač vlhka. ľudovo povedané

domiklik
10. okt 2021

Kazde normálne stavebniny, majú aj požičovňu náradia... Tak určite majú aj technicky odvlhcovac... Ceresit je nič, max tak dat medzi skriňu a stenu aby to za ňou nevlhlo inak nula bodov...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mina
10. okt 2021

Aj my sme do novostavby museli kupit odvhlcovac elektricky a super stiahne vlhkost...tiez ho presuvam podla toho kde.sa.mi ako hodi napr pred spanim dam do spalne aj vyhreje, na noc do inej izby kde nie sme zas a tak

wetsel
11. okt 2021

Ako počuť to je, že ide, ale teda osobne mi to nejako nevadí. Máme od Sencoru SDH 1020WH 🙂 Som hľadala ešte krabicu aby som ti presný typ vedela napísať 😀 Kupovali sme tiež lebo keď sme sa nasťahovali, tak sme mali strašne vlhko a hlavne nemali sme hneď dvere, čiže bol problém, že aj po sprche vlhko šlo všade. A keď som že niečo na stole nechala a do druhého dňa na totálku zvlhnuté a teda toto nám pomohlo 🙂

nikiki29
11. okt 2021

Máme Klarstein odvlhčovač a v pohode sa s tým dá fungovať, aj s deťmi, hučí to asi tak ako klíma alebo niečo čo silnejšie fúka. Nič strašné. Má to aj tichý režim ale nevyužívame, ja by som pri tom nespala len z princípu 😃 takže v noci fučal zatvorený v obývačke.

autor
11. okt 2021
snezienkaaa82
11. okt 2021

Určite elektrický, s funkciou sušenia prádla, Vôbec nehuci ako vysávač, napriklad keď ho mam v obývačke a som v spálni a sú otvorené enere, počuť len trošičku. Cez zavreté dvere vôbec.

wetsel
12. okt 2021

Nemáš za čo, som ho v Planeu kupovala, viaceré mali, ale teda tento nám aj predavač poradil a fajn prácičku urobil 🙂
@nikiki29 Toto by som ani ja. Poslednú dobu sme sa už aj naučili, že aj telefóny už nechávame v obývačke, mimo spálne a teda aj sa nám lepšie spí 🙂