Práčka so sušičkou kombi

benoitka
6. jan 2023

Ahojte,

rada by som sa opytala tych z vas, ktore mate doma kombinovanu pracku so susickou, ake s nou mate skusenosti. Aku mate znacku? Kolko hodin denne periete a susite? Zvysili sa vam enormne naklady za vodu a elektrinu, odkedy mate pracku so susickou? Potrebujete dva privody vody (resp. rozdvojku na privod vody)? Mate pracku so susickou bez tepelneho cerpadla (takych je vacsina)? Alebo ma niekto pracku so susickou, kde sa chladi vzduchom?
Prosim, nepiste mi, ze si mam kupit oddelene spotrebice, ani ze si ich mam ulozit na seba, ak nemam priestor, atd., lebo toto vsetko uz viem a zaujima ma vyslovene kombinacia pracky a susicky, lebo s nou nemam skusenost a mam v plane si ju kupit.

Dakujem za Vase odpovede.

ildiko36
6. jan 2023

@benoitka ja by som nekupovala spolocne sušicku s prackou, nema zbernu nadobu na vodu a vsetko sa vyparuje do miestnosti.Ja som prave kvoli tomu kupovala zvlasť lebo mi splesneje stena a nechcela som sušit pradlo v izbe

martinkachrustikova
6. jan 2023

@ildiko36 nejdem sa s tebou hadat, ale mame aeg a voda zo susenia normalne odteka do rovnakeho odtoku ako ked pracka zmyka 🙂

lili2015
6. jan 2023

@benoitka Ja mám Samsung, som tak stredne spokojná. Sušenie používam iba doplnkovo, najmä cez zimu, keď mi prádlo nevyschne vonku. Mám tam iba 2 programy, syntetika a bavlna, suším to väčšinou na 3,5 hodiny. Viac ma štve práčka, pred tým som mala samostatnú a tá bola o dosť lepšia. Tu mi strašne vadí, že viem prať iba na 20 a 40, program na 30 chýba. Na starej práčke som mala 20, 30, 40 a dokonca aj 50. Mne to stačí, v sušičke suším najmä ponožky a spodné prádlo, veci na doma, pyžamá. Mne sa vidí, že sušička ničí viac veci, ako keď voľne vyschnú. To, že sa to vyparuje do miestnosti som nikdy nevnímala, ale sme v dome a v kúpeľni často vetráme cez okno.

martinkachrustikova
6. jan 2023

@benoitka my mame AEG seriu 9000, cenovo okolo 1200€. Za 6rokov som na nej nenasla ziadne chyby 🙂 Ak mozem poradit, pri kupe pozeraj v prvom rade na objem kg na susenie, rozmerovo co najvacsi bubon, a hlavne aby mala zbernu priehradku na zmolky/chlpky/prach zo susenia (tie lacnejsie zbernu priehradku nemaju a vsetko ostava prilepene na obleceni). Pri suseni pouziva 2v1 aj vodu, takze ti moze stupnut spotreba vody, ale ja som nejaky narast na vyuctovani nepostrehla. Privod na vodu je len jeden, klasika ako na pracku. Este mi pomohlo zacat triedit pradlo, ze nemiesam uteraky k pradlu, lebo ak som ich pomiesala tak bud bolo pradlo extremne vykrcene, alebo boli uteraky vlhke...tak som si zvykla, ze uteraky osobitne, ak mam viac mikin/teplakov tak tiez osobitne od triciek atd. A casovo je to individualne, pracka si sama skor vyperie aj vysusi ked je pradla menej, ked je pradlo hrubsie/uteraky susi dlhsie, to ano, ale urcite nie 6-7hodin to sa neboj.

ildiko36
6. jan 2023

@martinkachrustikova tak to potom co som pozerala zle mi vysvetľoval pracovik v obchode,preto som to nekupila.Ale nelutujem ze to mam zvlast

benoitka
autor
6. jan 2023

@martinkachrustikova Super, Matka. Dakujem za odpoved, Tvoj nazor mi pri vybere velmi pomoze 🙂