Pranie a sušenie posteľného prádla

pondelok01
14. feb 2022

Oprala som novu postelnu obliecku zo 100% bavlny na 40 stupnov, potom sla do susicky spolu s inymi, na programe pre postelne pradlo. Po tomto procese ostala o 20 cm kratsia, sirka nezmenena. Vsetko postelne pradlo takto periem a susim a este sa mi to nestalo. Je to normalne? Obliecky mam dost lacne, ale vsetko cistu bavlnu. Tato bola na moje pomery drahsia, a po prvom prani je nepouzitelna. Na stitku, ktory som si okrem zlozenia lepsie pred pranim nepozrela, je samozrejme ze prat v studenej vode, nezehlit, nesusit, nedat do cistiarne, nechytat, nedychat pri nej, najlepsie vobec nepouzivat (alebo take nejake znacky). Bola som v tom, ze bavlna moze ist kludne aj na 95 stupnov. Da sa nieco taketo reklamovat?

trendyy
14. feb 2022

@pondelok01 ja by som povedala ze pranim sa stiahla ze nie je kvalitna

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
14. feb 2022

Zrejme ide o látku s nižšou gramážou, teda riedko tkanú. Praním sa vlákna stiahli viac k sebe. Ak to vieš reklamovať, môžeš to skúsiť. Inak asi len kúpiť podobnú látku alebo jednofarebnú a prišitím predĺžiť obliečku.

pondelok01
autor
14. feb 2022

@viestta mne sa to tiez zda vela, a to som bavlnu v zivote na menej ako 40 stupnov neprala

pondelok01
autor
14. feb 2022

@pinkgirl to je speci obliecka na zatazovu prikryvku. Vnutri sa prichytava na viacerych bodoch systemim snuriek a ociek, a vobec to nepasuje, uz prve ocko je mimo 10 cm, to by toho sitia bolo vela, a ja to navyse neviem. Porazi ma.

enoula
14. feb 2022

Obliecky by mali vydržať 60st podla mna, aby boli hygienicky ciste alebo ako to nazvať. A najma ak ide o bavlnu. Takze asi to nebola taká kvalitna bavlna. Ale ak je to cosi speci, tak treba citat stitky..

pondelok01
autor
14. feb 2022

@enoula na jemnych veciach, alebo umelinkovych, tencelovych atd pozeram, ale vedela som, ze je to babona, tak isla s ostatnymi do prania. 29€ za jednu obliecku, ktora sa zbehne na 40tke :((

babulkomale
14. feb 2022

@pondelok01
nevyreklamujes nic lebo je jasne ze si neprala podla stitku. Ja som niekde citala fintu ze nedavat do susicky nove veci - parkrat ich vysusit navolno a az ked nie su nove tak do susicky. A funguje to.
A na plachty mam tiez fintu ked sa mi zbehli nove v susicke - na matrac 160x200 kupim plachtu 180x200 a vybavene 😃

lija22
14. feb 2022

tiez by ma to nasralo. odfot ako sa to prichytava,mozno daco vymyslime aby sa moc nemuselo sit. to by bola skoda vyhodit cosi

liz_lemon
14. feb 2022

ja periem postelne na 60, a nikdy sa mi nic nezbehlo

luxus10
14. feb 2022

bavlna nebola predprata, preto sa zbehla tebe, keby ju predprali, zbehla by sa im....a ebe uz len minimalne, a napisali by na nu ine pokyny pre pranie a susenie, no co, z takej latky usiju viac veci, oni usetrili, ty nie....

syslik81
14. feb 2022

kedze je tam stitok a ty si to nedodrzala tak reklamaciu neuznaju .. je to tvja chyba .. skust namocit a ntiahnut - mozno pomoze .. a nabuduce pred kupou pozriet stitok

savanna
14. feb 2022

Nerozumiem co je vlastne na tom stitku? Na kolko stupnov je tam napisane pranie? Pod 40 st. obliecka mi pride extrem, ja to vsetko periem na 60 /ale teda je tam aj odporucene 60/.

kinderzwillinge
14. feb 2022

Ona sa ti zmensila v susicke, nie v pracke kvoli stupnom vody

dadus_ka
14. feb 2022

@pondelok01 preto radsej nesusim do sucha. Len 30minut presusim a potom vyvesim.....pre istotu 😁

deedol
14. feb 2022

ja by som skusila reklamovat podla toho, co je to za obchod (niekde su ochotnejsi🙂). kde si ju kupila?

snehulak77
15. feb 2022

Boli nekvalitné. Totižto ak ich šili kdesi v Bangladéši deti, tak pri tom rýchlom procese nemajú čas tu látku dobre vyzrazar. Toto je potom daň za to, že chceme lacné veci, no...

pondelok01
autor
15. feb 2022

@snehulak77 kebyze stoji 5€ zo Sinsay alebo Shein tak by ma to neprekvapilo, ale jedna obliecka 150x200 bez vankusa stala 29€, takze uplne lacna nebola.

pondelok01
autor
15. feb 2022

@savanna je tam, ze prat v pracke v studenej vode, 30 stupnov, nezehlit (!), nesusit v susicke, nedavat do cistiarne. 100% bavlnenu postelnu bielizen mam prat v studenej a nezehlit, to som este nepocula.

rucka77
15. feb 2022

ja mam tiež také posteľné prádlo, na ktorom je uvedené, že nie je vhodné do sušičky. tak si myslím, že aj toto bude ten prípad. no niekedy to robí aj aviváž, preto ak chcem dať opraté prádlo následne aj do sušičky, tak ju proste nepoužívam

pinkgirl
15. feb 2022

@pondelok01 chápem, je to na porazenie. Nabudúce si pred kúpou zisti na štítku inštrukcie - či si to vôbec kupovať, keď sa o to treba tak "starať". Lebo klasickú posteľnú bielizeň by predsa za normálnych okolností nikto nikdy nepral v studenej vode. ...možno to výrobca ušil len na dekoráciu a nie funkčné používanie, žiaľ, zle si kúpila ☹.

pondelok01
autor
15. feb 2022

@pinkgirl toto bolo na stranke predajcu, to som citala, potom ma uz ani nenapadlo studovat stitok.

merlinja
15. feb 2022

Tak ja by som asi bola hnusná, ale reklamovala by som. O sušičke hovoriť nemusíš a pranie majú spomenuté aj v popise výrobku. Ako cm-dva hore dole pochopím, ale 20cm tak to je teda dosť! V pohode reklamuj.

snehulak77
15. feb 2022

@pondelok01 oni to kdesi kúpili lacno a takto to prezentujú ako luxusné. Je to hnus

janetinka27
15. feb 2022

@pondelok01 a mala si spravnu velkost? mozno odveci, ale obliecky na paplon sa predavaju casto v dvoch dlzkach, pricom jedna je o 20 cm dlhsia

pondelok01
autor
15. feb 2022

@janetinka27 oni predavaju iba 2 velkosti, 150x200 a 150x100 (detske)