Rada pri výbere umývačky riadu

domi235
21. okt 2023

Ahojte
Prosim o radu dobrej značky, cenovo dostupnej a vykonnej umyvacky riadu.
S umyvackami riadu, nemam skusenosť.

Ďakujem.

melanta
21. okt 2023

Hlavne kupuj širšiu 60cm, nie tu užšiu. Poznám veľa ľudí, ktorí ľutujú že kúpili užšiu. Tiež kupuj typ, ktorý má automatické otváranie dvierok po skončení programu.

maranta_leuconeura
21. okt 2023

Presne, siroka a otvaranie dvierok, ja by som pridala este hornu zasuvku na pribory. Tymto sposobom ti ostane len par modelov, tak budes mat uz lahke rozhodovanie ;)

mirro
21. okt 2023

@domi235 a takú kúp čo má na pribory výsuvný šuflík, nie košík

tramtada31
21. okt 2023

Pridavam sa k babam, ak ste viac ako dvaja, určite potrebujete 60 cm a určite kupte s hornou zásuvkou na príbory. Muž kupil lacnu beko a nie som s nou spokojna, neususi úplne riad, na pohároch zostavaju bodky

luxus10
21. okt 2023

ja mam radsej kosik, nebudem sa hrat na popolusku a kazdy kus priboru umiestnovat po jednom, chytim, smyknem do kosika a neriesim,ak ma niekto problem s chrbticou, tak horna zasuvka mozno je riesenie... co je ale dobre, je mat na hornom kosi drziak na umyvanie nozov, udrzi aj tie obrie, niektore bosch to maju...

co si vsimaj su sklopne drziaky na riad v spodnom kosi-pre variabilitu umiestnenia riadu, a tiez sa zamysli nad tym, ci sa taniere ukladaju spredu dozadi alebo zlava doprava, ale ak si este nemala umyvku , tak nemas vytvoreny navyk, v hornom kosi si treba vsimat sklon ukladania poharov, ale to musis vyskusat...v niektorych je to ozaj zle vyriesene, takisto material vyhotovenia kosov-pozriet v predajni osobne, rokmi sa to meni...

ja si vzdy pozriem typy v predajni, a potom si na nete vyberiem typ...lebo to co bolo pred par rokmi uz neplati, ....

domi235
autor
21. okt 2023

@mirro mate skusenost s akou znackou ? Premyslam nad znackou mora.

sweet20
21. okt 2023

@domi235 ja mam beko

luxus10
21. okt 2023

nie vsetky beko su zle...

takisto si budes musiet vybrat ake dno-ci nerez alebo polykarbonat...nerez je drahsi, ale ked ti tam padne noz, moze prerazit obidva materialy, ale karbonat sa da zlepit, nerez nie-to su postrehy opravarov umyviek...

luxus10
21. okt 2023

a este by som sa vyhla modelom, ktore sa ovladaju 1 tlacitkom vsetky nastavania...

mirro
21. okt 2023

@domi235 máme viď link, spokojní sme

luxus10
21. okt 2023

@domi235 preco mora, nesla by som do znacky, ktora nema s umyvkami toklo skusenosti, takisto som ju raz videla v predajni, a veru by som si ju nekupila-vyberala by som medzi zn. aeg, bosch siemens beko mozno whirlpool...

andrea_82
21. okt 2023

Ja som mala Whirlpool, nevydrzala ani 3 roky, 2x odislo cerpadlo. Teraz mame Beko, ta zase tusim umyva trochu horsie. Mala som aj kosik na pribory aj zasuvku a kosik mi vyhovoval viac. Davam vela vysokych riadov a zasuvka zase ubera vela miesta na vysku.

nevenka
21. okt 2023

Boze, nam do domu uz, keby bolo miesto, by som kupila aj dve 😅🤣.

evka_3
21. okt 2023

Vyskúšala som aj Whirlpool 60tka a nikdy viac momentálne máme Bosch výsuvný suplik na pribor, 80tka ovládame cez mobil dvierka sa otvoria podľa toho či si to nastavíme v telefóne …veľa programov ma a umýva super aj keď je niekedy naplnená na prasknutie 🙈

onedaynick
21. okt 2023

mala som whirlpool 16 rokov! taraz mam zas whirlpool, ma otvaranie dvierok, aj sa pribory ukladaju hore, ale mne viac vyhovuje buchnut naraz vsetky pribory do kosika.

duratlicka
21. okt 2023

@domi235 My máme Bosh už asi 8 rokov. Kúp najväčšiu, akú zmestíš. Ona si zistí, koľko tam máš riadu a program skráti.

duratlicka
21. okt 2023

@domi235 Najlepšie kúpiš podľa d-testu (nezávislé testovanie).

luxus10
21. okt 2023

@andrea_82 ano aj mne by ta zasuvka vadila na vysku...

kacenocka2
21. okt 2023

Bosch 7 rokov..na príbory košík, zásuvka nie je podla mňa neprakticka

qetka
21. okt 2023

inak v kuchynskom studiu mi vyslovene neodporucali pouzivat automaticke otvaranie dvierok, pokial teda nemas kamennu dosku. Ze kazda drevotrieskova doska nasaje tu paru z uvyvacku a casom opuchne. Tym, ze tam je maly priestor, ked sa otvori, tak to ide priamo na tu doslu. Aj ked je tam krytka aj hocico…
nam sa akutat minuly tyzden pokazila po 7. rokoch boschka. pred mesiacom odislo cerpadlo, teraz zas motorcek na privod vody…. Tak sme kupili novu boschku, ja teda preferujem zasuvku na pribory, zobrali sme taku, co sa moze pripojit na teplu vodu, s ovladanim cez aplikaciu a teda aj samootvaracimi dvierkami s tym, ze to budeme pouzivat iba ked nie sme doma.

avanka
23. okt 2023

@qetka áno, aj stolári to vravia, ale..pečiem často, aj na 250 st chleby a 16 rokov som vždy po dopečení nechávala trúbu vychladnúť pootvorenú a dosku mám zo spodu úplne v poriadku. Takže neviem, či to je celkom pravda s tým napučaním.

@domi235 ideme kupovať teraz prvú umývačku a berieme bosh za 840 euro. Malá spotreba vody aj kwh na 100 cyklov, energetická trieda B, , čo bolo pre mňa smerodatné

domi235
autor
23. okt 2023

@avanka aky typ presny bosh ides kupit ?

luxus10
23. okt 2023

@avanka napuciavaju asi iba urcite typy dosiek-tie lacnejsie...kolegyni sa od vyparov z rury oduli dvierka kuch. skrinky...no ale povedzme si, decodom to zrovna nebol....

luxus10
23. okt 2023

@avanka pocuj, ale 840 e za bosh je zbytocne vela...kvalitne su od 500e vyssie...a vody ti j tak spapa dla uspinenia riadu, o tom rozhodne senzor, a teda ak prida vodu, spapa aj elektrinu...

luxus10
23. okt 2023

@domi235 ja som pred 5r. kupila 550 e boschku za 300 e, teraz ju v rodine taku istu kupovali za 550e-uplna spokojnost , predtym mali siemens za vase 700e a tuto boschku kupili lacnejsie s tymi istymi funkciami...bosch a siemens su jedna firma prakticky...

matulka1981
23. okt 2023

@avanka aj mňa by zaujímalo aký typ konkrétne ?...ja momentálne tiež rozmýšľam nad Bosch ...

nikasmile
23. okt 2023

My máme siemens a sme spokojní. Na príbor preferujem kôš, po umytí si ho chytím do ruky a vykladám pri linke a určite 60tku.

luxus10
23. okt 2023

bosch 4 serie...vyborna, jedine co by tam este mohlo byt-aby boli vsetky drziaky v spodnom kosi sklopne, je len zadna polovica sklopna...tym padom som kosik na pribor davala dozadu,a chcela som ho mat blizsie k dvierkam a 4,5 roku som si v predajni vsimla, ze sa kosik sa da nastoknut aj na tie nesklopne drziaky....😍 a mam ho tam, kde chcem, no ale nekup ju za 300e,,,,😍 inak maxi spokojnost s program. vybavenim aj s umyvanim...

avanka
23. okt 2023

@matulka1981
@domi235 https://www.alza.sk/bosch-spv6ymx11e-d6677588.htm
rozmýšľali sme nad touto.
ale máme známych, čo majú predajňu, tak sa pôjdeme poradiť ešte.
boli sme obzerať bosh v nay, ale tie v cene okolo 500 euro majú vnútrajšok plastový a ja by som skôr nerez...tak neviem