Šírka murovania geberitu

17. nov 2022

Dobry den, neviete nahodou aka musi byt minimalna sirka po kazdej strane Geberitu? Ked je samotny Geberit povedzme 40cm, staci ked murik bude mat z kazdej strany len 10cm? Bocna stena by bola len z jednej strany.
Potrebujem to mat co najuzsie 😅
A zatial som len vo faze,ze sa rozhodujem ci ten zachod prerobit alebo nie. Resp.od tej sirky to bude zavisiet 🤷‍♀️
Moja polovicka netusi 😂
Dakujem krasne

viestta
17. nov 2022

Na internete nájdete výkresy výrobcu, podla nich sa riaďte.

veronika3110
17. nov 2022

My mame na jednom wecku tak úzko.. ale tiež sme tam dávali geberit a vošiel.. len netuším koľko je od steny :/

autor
17. nov 2022

@viestta tie vykresy som pozerala, ale teda pre mna uplne spanielska dedina 😂🤦‍♀️
@veronika3110 dakujem. A sirku celej tej zadnej steny nevie nahodou ze? 😅

viestta
17. nov 2022

Tak nájdite niekoho, kto vie výkresy citat

autor
17. nov 2022

@viestta asi mi nic ine neostava 😔 len som chcela ci tu nie je nejaka zienka co ma doma stavbara a nebude vediet poradit… nevadi. Aj tak dakujem 🙂

ja_mama
17. nov 2022

Ved normalne sa ten geberit len obstava bud murivom alebo sadrokartonom, netreba ziadne extra centimetre - ked tak akurat podla vybranych kachliciek aby to dobre vyzeralo. Geberit sa opravuje potom jedine cez ten priestor ako je to tlacidlo na splachovanie takze nevidim dovod preco by po bokoch bolo treba nejaky priestor navyse. Murar vsak nie som, ani jeho zena takze mozno ma opravi niekto fundovanejsi 😀 my sme pri geberitoch riesili tu sirku bokov naozaj jedine skrz toho aby kachlicky na nom vyzerali pekne a neboli odpilene po 5cm z kazdej strany...

autor
17. nov 2022

@ja_mama dakujem. To som napriklad nevedela. Ja som myslela, ze tam su nejake standardy, kolko cm musi byt po bokoch. Ked nie, tak je to super 👍

ja_mama
17. nov 2022

No jedine treba dat pozor na to ak bude teda z jednej strany stena aby si mala z tej strany pohodlny pristup na wc. Nech sa ti tam dobre sedi 😀