Sklenené kuchynské zásteny

karolinka1991
26. jún 2021

Ahojte,

mate prosim niekto pozitivnu/negativnu skusenost so sklenenou kuchynskou zastenou? My mame v byte klasicke kachlicky, no do domu zvazujeme nejaku alternativu, ktora by sa lahsie udrziavala, kedze sa u nas vari a este aj dlho bude varit casto. Je ta zastena lepsia? Ak ano, v com? Pripadne viete poradit este inu zastenu?
Dakujem velmi pekne za tipy :*

elizabet173
26. jún 2021

@karolinka1991 sama skúsenosť nemám, ale známa má a povedala, že to bola blbosť ako Brno, chce ju vyhodiť, len musí rok, dva počkať, aby muža nevystrelo, nová kuchyňa a prerábať...ale asi záleží aj na motíve, ktorý na nej je

tenerifka
26. jún 2021

@karolinka1991 ja som si dala vytlacit na vinyl vzor podla mojho gusta, a na to mi v sklenarstve vyrobili a namontovali pevne sklo, ukoncili priesvitnym silikonom. Je to najlepsia vec, co som mohla urobit, cistenie sa neda porovnat, len pretriem saponatom s vodou, resp.cisticom na okna, resp. nicim, nie je tam nic vidiet. A uz ziadne mastne spary a pod.

gabika4
26. jún 2021

@karolinka1991 my máme sklenenu zastenu takmer rok a za mňa super... Predtým som mala kachličky, neznášala som ich umývať, šlo to zle a tie špáry 😪... Teraz som si dala biele sklo bez motívu, aby ma to nútilo častejšie umyť 🤣 ale fakt stačí obyčajný samonát na umývanie riadu a papierové utierky, hneď sa leskne ako predtým.... semtam to strieknem clinom na okná a nádhera 🙂 samozrejme keď sa mi chce, vôbec to netreba...

zuzuliennka1
26. jún 2021

my mame kachlicky, ale take obrovske, udrziavaju sa lahko, lebo jedna ma rozmer tusim 60x60cm

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
26. jún 2021

Mala som keď sme bývali v nájme.. vid na foto (samostatne odfotenú nemám preto takáto fotka) a nič moc.. každá kvapka vody na nej bola vidno, každá čmuha keď som ju len utrela a nevyleštila..
Teraz sme zase v nájme 😁 a máme drevennú dosku (taká tenučká 1cm hruba doska) v rovnakej farbe ako linka (tmavé drevo asi orech) super to je 😊😁 vždy po väčšom varení utriem, keď varím nejakú rýchlovku ani nie je treba, a raz za týždeň utriem aj čistiacim prostriedkom (akože lepšie to umyjem 😁😁)

benit
26. jún 2021

Ja mam cisto biele sklo a som spokojna. Na udrzbu super. Predtym som mala raky drevodekor ako linku a to bolo samy flak, zle sa to cistilo.

dmk_1
26. jún 2021

@karolinka1991 my mame, super rozhodnutie, jednoducho sa to cisti, nevadi tomu ani prsnknuty olej, ani para. A vyzera to lepsie nez kachlicky ci tapeta. Mame okolo celej linky, nielen pri varnej doske. Cenovo to nezruinuje.
A tiez to necistim dookola ako blazon, ze vidno kvapky vody, toma nedrazdi. Vystriekam to rovno, ked cistim varnu dosku, prejdem tou istou kuchynskou utierkou a hotovo.

luccija
26. jún 2021

@karolinka1991 máme sklo 7 r a super ja by som nemenila.Len dôležité je kde budeš mať varnu dosku, ale plyn asi nebudeš mať?ja ju umývam normálne Clinom žiadne cmuhy nič znova by som sa tak rozhodla

monka105
26. jún 2021

Úprimne? Čo ti ja viem. Vyzerá to lepšie ako kachličky, to je síce pravda a ľahšie sa to aj čistí, ale zas ja som ten typ, ktorý neznesie, keď je niekde niečo zafrckané a tu je to hneď vidieť a aj zaschnutú vodu, takže podchvíľou drhnem a leštím. 🤷🏻‍♀️ Ak to ale tebe neprekáža, choď do toho.

jajo1
26. jún 2021

máme už 6 rokov, biele sklo bez motívu, pre mňa výborná vec. Je síce pravda, že som mierne slepá, ale teda nič zafrckané ani zaschnuté šmuhy vidno nie je, hoci je to možno spôsobené tým, že nie vždy mám okuliare na očiach a tak to jednoducho nevidím ... len žartujem. Samozrejme, že sa to zakycká, ale údržba je výrazne jednoduchá, varím každý deň a pretriem to sem-tam. S obkladačkami a spárami sa to vôbec nedá porovnávať, dala by som si sklo znova aj po toľkých rokoch praktického používania

zuzuliennka1
26. jún 2021

ja len ze ked sa bavime o kachlickach v kuchyni, nepredstavuj si tie klasicke pidi kachlicky kupelnove, dnes su uz aj kachlicky uplne inde, my mame takyto styl, velke kachlicky, jeden kus je presne od linky po spodok vrchnych skriniek, v celej kuchyni dokopy 6 takychto kachliciek, tenucke spary, na prvy pohlad to posobi jednoliato a vyslo to ovela lacnejsie, nez sklo
(obr. len ilustracny, my mame hore skrinky, ale kachlicky mame takmer identicke s tymi na obr. )

zuzuliennka1
26. jún 2021

@monka105 aj kachlicky dnes vyzeraju super v kuchyni, ked sa ale nebavime o klasickych mini kupelnovych

oli18
26. jún 2021

Baby, ktoré máte sklo, aké máte? Lebo na ten účel sa používa, že vraj, kalené a to je veľmi drahé.

jajo1
26. jún 2021

áno, my máme kalené sklo
@oli18

gabika4
26. jún 2021

@viestta my máme grafosklo, vybrali sme si bielu farbu, keďže motív by sa mi hneď prestal páčiť 🤣 kuchynskú linku mame kombináciu bielej a dekor dreva, pracovná doska je tiež dekor dreva... Určite ostanem pri tomto grafoskle... Keď kachličky tak len veľkoformátové a hladké 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikka95
14. jan 2022

My máme tiež grafosklo 3 roky, sme veľmi spokojní a každý kto k nám príde na návštevu to obdivuje 🙂 a taktiež sa to aj ľahko čistí. Akurát cena bola vyššia. :/