Škrabance na nábytku z Ikea

28. jan 2024

ludkovia prosim vas - podarilo sa mi skrtnut ikea postel (brimnes, drevotrieska a na nej folia) je nieco cim to pretriem? Biela farba. Skusal niekto nieco? Dakujem 👍

autor
29. jan 2024

Nikto nic? 😀

natalia2007
29. jan 2024

V ikei ti ten kusok vymenia za novy. Do 1 roka ak mas blok alebo ikea family si pipla.

autor
29. jan 2024

@natalia2007 o tom som este nepocula. Lebo to je cely bocny diel tej postele

judit47
29. jan 2024

@natalia2007 vymenia ti funkcny diel,len preto ze si mamtava a osuchnes ho? Posles mi link, mame toho doma dost😀

natalia2007
29. jan 2024

@judit47 jaky link ti mam poslat?

natalia2007
29. jan 2024

Ano, ja som tak skrabla na skrinke do kupelne a vymenili mi ho za novy. Alebo to zabal a vrat celu poslet a kup novu, nebudu to kontrolovat.

autor
29. jan 2024

@natalia2007 coze???? Ako postel som kupila 1,5r dozadu, da sa aj takto vratit? Nieco som citala o 365 dnoch, cize toto uz asi nevezmu.

natalia2007
29. jan 2024

To uz nie, iba do roka.

autor
29. jan 2024

@natalia2007 ale skusim to aspon cestou nahradnych dielov, dakujem za rady 🍀🌸👍

malinovka333
29. jan 2024

@natalia2007 a niekto si to potom kupi poskriabane. Uzasny napad

beata_k
29. jan 2024

@natalia2007 Tak "dakujem" za taku radu, ze zabal oni si nevsimnu. 🙄

jana_eyre_2
29. jan 2024

@natalia2007 samozrejme že to budú kontrolovať, krabicu z IKEA určite nezabalis tak aby nebolo vidno že bola rozbalena.. krabice z IKEA poznám až veľmi dobre 😉 okrem toho je to dosť neeticka rada..

Autorka, sú dve možnosti - na linke/oddeleni pre zákazníkov ti vedia poskytnúť náhradný diel, nie je vždy všetko, ale je veľká možnosť že by mohol byť, navyše by asi vedeli aj objednať ak tým nedisponujú, ale tým si nie som istá.. (závisí totiž od toho či sa posteľ ešte vyrába, kde sa vyrába a podobne.. brimnes bola dosť obľúbená rada ale môže byť rozdiel vo farbe a v montáži, pretože obmieňajú aj technológie a tak sa môže tovar líšiť)
potom je tu ešte služba "druhý život nábytku" https://www.ikea.com/sk/sk/customer-service/ser...
A keď odpredas posteľ za sumu ktorú oni vyčíslila, tak si môžeš kúpiť novú posteľ..

Taktiež v hornbachu určite nájdeš aj dyhy ktoré by si na škrabanec vedela nalepiť..

natalia2007
29. jan 2024

@jana_eyre_2 netvrdim, ze to ma zabalit aby to vyzeralo ako nikdy nepouzivane, nekontroluju to, lebo moze to byt kludne opotrebovane peniaze ti vratia aj tak, tovar moze mat kludne znamky opotrebovania.

natalia2007
29. jan 2024

@beata_k Ty uzasny napad - vrateny tovar putuje do oddelenia akcioveho tovaru, ktory je pri pokladniach. Ked clovek nakupuje v tomto oddeleni, musi ratat s tym ze moze byt poskodeny. Ikea by nikdy vrateny tovar neponukala dalej ako novy.

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
29. jan 2024

@natalia2007 A preco by mal byt obchodny skodny? Len pre to, ze autorka ho oskrela? To vazne???

natalia2007
29. jan 2024

@beata_k Nejdem sa s tebou hadat. Chod niekedy pozriet do toho oddelenia.

autor
29. jan 2024

panecku ludia… ikea ma svoje pravidla evidentne, ak berie nabytok od zakaznikov a nekontroluje to, tak asi naklady na kontrolu su vyssie ako naklady na ten kus nabytku. Dakujem za vsetky rady k veci, skrabanec je maly, skusim to niecim zatriet, kedze nahradny diel momentalne nemaju. Vybavene 😝

rina25
29. jan 2024

Ak to nie je hlboká ryha tak mäkký vosk: https://obchod.interierstudio.sk/tmel-novoryt-m...

julia1111
29. jan 2024

Biely lak na nechty. Aj komodu, aj skriňu som takto "opravila".

jana_eyre_2
30. jan 2024

Kontrolujú to, len toľko som chcela.. ak vrátiš rozbalenu, ale nezlozenu posteľ, vrátia ti 70% myslím/to by som musela preveriť/ ak je zložená, tak podľa stavu vyhodnotia koľko % ti vrátia.. to sú ich pravidlá a poznám ich.. dá sa vrátiť čokoľvek pretože si nábytok vyrábajú, nie je to len dodávateľ.. išlo len o to, že radiť aby si to zabalila tak aby si to nevšimli podľa mňa nie je koser.. pretože tak to vyznelo..

autor
30. jan 2024

@julia1111 toto mi presne napadlo 😀 priesvitny lak prilepi snad vsetko a odlakovac da dole aj to co benzin nedal 😀😀😀 uvidim co maju v obi a za kolko, mozno skoncim na bielom laku

natalia2007
30. jan 2024

@jana_eyre_2 nikde som jej neradila, aby to zabalila tak, aby si to nevsimli, tak laskavo uz neprekrucaj. Aj tak je to pase, lebo postel je kupena pred 1,5 rokom a autorka to vyrsiesi bielym lakom. Podla mna fajn napad 🙃 drzim palce a pekny den vsetkym!

jana_eyre_2
30. jan 2024

@natalia2007 neprekrucam, čítam čo píšeš v prvom komente.. bolo by fajn namiesto urazenia sa uznať že sa to dalo pochopit aj tak ako pisem.. pekný deň aj tebe

kiwi3
30. jan 2024

a co radia na youtube, google? urcite to uz niekto riesil. hej, reklamovat sa da len do 365 dni a nahradne diely - to nie je take jednoduche, to je velka nahoda, ak nieco akurat maju. riesila som to uz viackrat. to skor na bazosi a pod najdes ako priamo v ikei.

dididudu
30. jan 2024

@natalia2007 no a už viem odkiaľ funguje že mi chodia použité veci z aboutyou alebo vymenená dráha značka za Lidl, gate a podobne keď takéto nápady sú že nikto to nebude kontrolovať.

natalia2007
30. jan 2024

Lenze IKEA, Lidl a About you, ma inu politiku vratenia.