Smrad zo stupačiek

alzbetkacicka
24. dec 2021

Ahojte
Viete mi poradiť co robiť?sú Vianoce a my máme neskutočný smrad v byte,kvôli susede ktorá od rána vyvara a ma digestor napojený na stupacky, všetky výpary jedla idú k nám do bytu.
Nedá sa s ňou dohodnúť ,klame a stále sa vyhovára, ze ona nevari alebo ze nepoužíva digestor a podobne,pod ňou býva moja kamoška,tiež ma na ňu takže srdce kvôli iným veciam,no a ona smrad nemá v byte,digestor ma na filtre,nedávno kupovaný, takže smrad ide od susedov medzi nami,neexistuje niečo ako zabrániť prieniku smradu k nám,nejak uzavrieť stúpačky, zabetonovat a podobne?hocijaké riešenie, ďakujem, ako sviatky tráviť v smrade nieje nič moc, vetrať sa nedá celý deň, je zima a mam male dieťa, prosím vás o pomoc, už som bezradna, ďakujem a krásne sviatky všetkým

im709vf
24. dec 2021

@alzbetkacicka zabetonovat určite nie, jedine nejakým spôsobom utesnit tie dvierka do stupacky

tenerifka
24. dec 2021

@alzbetkacicka jedine zavolat nejakeho odbornika, musi byt riesenie, vyvod zo stupacky von/odvetranie, ale musi to pozriet niekto, kto tomu rozumie. Boze, normalne mi to pripomenulo, ked som byvala pred 30-timi rokmi v panelaku, sice len chvilu, nez som sa rozviedla....

pribinak
24. dec 2021

@alzbetkacicka zabetónovať stupačky nemôžeš, ale normálne na bytové družstvo nahlásiť debilnu susedu. Nemôže mat digestor vyústenie do stupaciek

qetka
24. dec 2021

@pribinak u nas mali vsetky byty v bytovke vyvod digestoru do stupaciek od novoty 😉

ice8
24. dec 2021

pur pena je lepsia nez beton 🙂 ale to by povazovali za poskodenie spolocneho majetku..
ak uz voalt odbornika, neplatit pokial nebude 100% zelany efekt, je vela odbnorikov, ktori su vyslovene hulvati, podvodnici.
ono takto - musela by si svoj byt hermeticky (kolom dokola) vzduchotesne uzavriet, alebo aspon tie casti, odkial to ide. Cize stupacky.
Zvazil by som, ak su stupacky napr za WC, samostatnym WC, nie kombi kupelna WC, ze utesnim najskor dvere do WC,
dalsia moznost je utesnit stupacky, ale toto je velmi zlozite, mal som rovnaky problem a priznam sa, je to narocnejsie, ako a na prvy pohlad zda..
Tu stenu, ktoru mas za WC, treba nejak utesnit.. da sa pouzit napr silikon (ono staci aj kryl, je lacnejsi, akykolvek najlacnejsi za 1-2eur tuba), pistol na tieto tuby, a potom hladat miesta, kde prefukuje.
Ale pravdepodobne t bude tak, ze ten ODTAHOVY VENTIALTOR ktory mate na WC prepusta vzduch naspat, cize spatna klapka mozno, ale ani ona netesni dokonale, mozno ak by bola elektricka/elektronicka...
Preto by som najskor skusil utesnit dvere, aj klucovu dierku, aj prah dveri, A ak by som tymto pokusom zistil, ze smrad ide odtial, tak to potom riesil dalej na urovni steny wc-stupacka. Ono tie dvere do WC by isli utesnit aj maliarskou paskou a maliarskou foliou. Ide o kratky casovy usek zabednenia celeho WC (stupacky), aby sa zistilo, ci to nepricahdza aj od inde, napriklad okien, alebo niekde za linkou, ale snad nemate dieru do bytu aj tam..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
24. dec 2021

u nás zase smrdeli ked som ešte bývala v byte stupačky či rúre ale na záchode a hlavne v lete v zime to nerobilo.Takže v bytoch bol u nás smrad nie z varenia ale hovien plus vonku aj vyše 30 stupňov to si predstavte ten kandel😀 ja už by som nešla bývať do bytu ani keby je to neviem aký moderný a drahý mezonet

alzbetkacicka
autor
24. dec 2021

@ice8 je to určite zo stupaciek

alzbetkacicka
autor
24. dec 2021

@viestta spätne klapky nesiu problém ono to presahuje ten smrad cez celé dvierka do stupaciek,už sme to aj utesnenie a aj tak

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta takže sa musíme odsťahovať?skúsime ešte upevniť dvierka na stúpačkach

ice8
25. dec 2021

@viestta nadmerny-neprimerany zapach je porusenim..

ice8
25. dec 2021

@alzbetkacicka ak k tym diervkam nepotrebujete pristup nejak casto (odpisy meracov), tak sa to da prelepit. pozrel by som este ci neunika aj inde, nez dvierka, napr za ventilatorom, ten nemusi byt uplne dokonale utesneny, alebo spoj stien (kuty) pripadne kde vediet odpad z WC (ta 10cm rura), okolo nej nejak utesnit, vlastne vsetko co prechadza skrz tu stupackovu priecku/stenu

alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@ice8 no musím nájsť nejakého odborníka nato asi

ice8
25. dec 2021

@alzbetkacicka utesnit to zvladnes aj sama, podla mna 🙂 ako skusku by som urobil to, ze by som prelepil kazdu jednu moznu dierku, alebo trlinu na tych stupackach, neviem ci mate prerobene stupacky, alebo este tie umakartove.. podla toho by sa dalo pohnut (tie prerobene mavaju uz menej skar/trhlin/dier kade to moze prefukovat).
este je dolezite to urobit "lepiacou paskou" ktora prilne na material, nie len taku, ktora sa rychlo dolepi, ale pozor na to aby sa zas neposdkoilo nieco, lebo nietkore pernamentne lepaice pasky idu tazko dole a zanechaju taky "asfalt" (napr bitumenove).
Takym pokus-omylom, ak mas cas a chut, usetris za odbornika 🙂 Ak nepomoze, tak mozno pomoze aj on, ako "posledna moznost" 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta vôňa jedla mne neprekáža pokiaľ varim ale ja,no a ten zápach zo stupaciek nieje vôňa jedla ale akoby cibuľa, spálených olej,zatuchlina,karfiol,brokolica varená,kel a podobne,taky míšung smradov a zatuchlin, verím že by vám to teda nevonalo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta po sviatkoch sa sústredím na tie spätné klapky,ďakujem, nenatahujem sa so susedom,len som ju poprosila ci by aspoň na sviatky nepouzivala digestor

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta aj takéto niečo?tento stojí 27 a tie na tej stránke cez 50 co je dosť a hlavne musím vymerat aby to sedelo

alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta aha to je niečo iné,ale aj ventilátor chcem nový so spätnými klapkami tak pozerám aj to,to co ste poslali dám kde vlastne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta poslala som vám link ,neviem ci sú tie ventilátory fajn a ci sú so spätnou klapkou

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta tento je lacný asi takú základný ale píšu aj ze je so spätnou klapkou

alzbetkacicka
autor
25. dec 2021

@viestta fu keď ja sa do toho nerozumiem a manžel tiež moc nie,predajňa je v ba tak tam asi zbehneme spolu a popýtam sa,odmontujeme staré ventilátory a donesieme im ich ukázať aby rozmerovo sedeli s novými, v kúpeľni mame nad umývadlom ventilátor dosť vysoko