Sodastream - za a proti

danka56
24. nov 2022

Čaute, prosím odporúčate sodastream? Rozmýšľam nad kúpou ako darček rodičom na Vianoce, len nie som si istá, či to využijú.
Resp. minerálku pijú stále,pretože voda z vodovodu im nechutí. Je veľmi tvrdá a ani ja ju tam nepijem,doma pijem len takú. Tak, či náhodou niekto nemám taký istý problém s vodou ale sódu si z nej spravil a chuti dobre. Ďakujem

zavana
24. nov 2022

rozhodne som za, aj my nad tymto uvazujeme, svokra neustale vlaci flase z obchodu, toto podla mna ulahcuje dost zivot.

tamvtme
24. nov 2022

No neviem, ked voda z vodovodu nie je chutovo dobra, tak bublinkami to asi nezachranis....radsej skus britta filtracnu kanvicu alebo aj kanvicu aj sodastream, nech si vodu najprv prefiltruju

zuz987123
24. nov 2022

@tamvtme ale áno, tieto bublinky pomôžu. My to presne kvôli tomu využívame a je to rozdiel 🙂

andrea_82
24. nov 2022

mne Sodastream nechutí. Je rozdiel medzi minerálkou, ktorá obsahuje minerály a sódovkou, ktorá obsahuje len oxid uhličitý.

zuzana9393
24. nov 2022

My ho tiez mame, daju sa k nemu kupit aj take sirupy, ktore su dost podobne originalom. Napriklad kofola, mirinda, tonic atd. Nezabera tolko miesta v byte a nemusim riesit, ze nemam malinovku pre pripad navstevy

deti95060810
24. nov 2022

máme. za nás super kúpa.
voda z vodovodu je mizerná, ale ak ju dám do sodastrímu - je super. Nabublinkovaná chutí omnoho lepšie. Sirupy máme - ale moc nepoužívame. Stačí aj čistá voda.

roja01
24. nov 2022

Ja ho pouzivam len ked nemam kupovane napoje pre navstevy. Sama pijem najma caje a vodu. Nema sa vraj pouzivat casto, nakolko CO2 nahradza O2 v krvi a tym sa znizuje okyslicenie tkaniv co zhorsuje zdravotny stav cloveka.

salome123
24. nov 2022

my ho mame, ale mne sa zda, ze ta bombicka vydzi velmi kratko... mozno tak cca 2 tyzdne a to robime mozno 2flase denne. cize financne sa to neoplati (kupujeme si original sirupy). ak mozem odporucit, nekupujte si sirup Mirinda, zazltla od neho cela flasa.

liljana
24. nov 2022

Za mna ano. Kupili sme, kazdy den vyuzivame, odvtedy uz skoro nekupujeme mineralky, ani limonady. Priprava poriadne nasytena. So sirupom si miesa kazdy az v pohari.

janagem
24. nov 2022

@salome123 ono sa to totiž neleje do fľaše. Vo fľaši len vybublinkujes vodu a zalejs sirup v inej najlepšie sklenenej nádobe

martul
24. nov 2022

@danka56 kúpili sme rodičom aj svokrovcom, majú to odložené zabalené v špajzi

danka56
autor
24. nov 2022

@martul presne to nechcem.

martul
24. nov 2022

@danka56 no my sme na dedine a museli by do mesta chodiť vymieňať a ide to aj do peňazí, oni pijú len vodu žiadne iné nápoje a minú to raz dva.
A mamina sa bojí tej obrovskej bombičke 😀

liz_lemon
24. nov 2022

@danka56 treba si uvedomit, ze je to len soda, a nie mineralka,lebo ta chut je ina

ivette1223
24. nov 2022

@danka56 my mame tiez a pouzivame raz do roka max. Pre nas zbytočnosť 🤷🏻‍♀️

lulka321
24. nov 2022

@danka56 ja som to kúpila rodičom minulý rok na Vianoce, používajú ho každý deň.

elam1234
28. nov 2022

@danka56 mne tiež voda z vodovodu nechutí , balenú pijem normálne aj minerálky , mne príde tá Perlová voda zo SodaStream ako keby kyslá, neviem ti presne opísať , ale okolo minerálky to teda ani neprešlo , podľa mňa to tak ani zďaleka nechutí , ani tie príchute. Je to fajn vec, keď potrebujem niečo "narýchlo " alebo pre niekoho komu sa nechce trepať s fľašami z obchodu, ale chuť je fakt úplne iná, to už radšej tu čistú vodu z vodovodu.