Spotreba elektriny led lampy

miruska_m1
16. aug 2023

Dobry den. Je mozne z tohto stitku zistit aku ma spotrebu energie tato led lampa?
Dosiel nam obrovsky nedoplatok na elektrine oproti minulemu roku a tato lampa je jediny novy spotrebic oproti minulemu roku. Bolo to v zasuvke 24/7. Dakujem.

miamia04
16. aug 2023

@miruska_m1 aká žiarovka je v lampe? Na štítku nevidno W, tie uvádzajú spotrebu

viestta
16. aug 2023

Nie, ale rádovo to ma spotrebu par vatov x24 hodín, povedzme ze 10W, to máš 240Wh denne a jedna kWh je 1000 Wh a stoji menej ako euro aj v najhoršej sadzbe. A to by ta lampa musela v kuse svietiť, vypnutá ma minimálnu spotrebu v trafe

miamia04
16. aug 2023

@miruska_m1 čo je to obrovský nedoplatok? O koľko ste minuli viac ako predtým?

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@viestta svietila praveze 24/7. Je to taka dekoracna lampa.
Za rok sme minuly o 2500kWh viac ako pred rokom.
@miamia04

miamia04
17. aug 2023

@miruska_m1 ale to je vychádza naviac o 200kWh mesačne 😱to je veľa. Veď vypnite tú lampu alebo čo to je, a zapíš si presný stav elektromera, a zapiš si dennú /týždennú spotrebu pri VYPNUTEJ LAMPE, prerátať približne koľko by ste minuli, keď je vypnutá. A keď tak skús si zapísať 1den, keď ju necháš zapnutú a zapíš si presnú spotrebu, uvidíš, či tam vyskočia tie kWh, keď bude lampa zapnutá a či sa o toľko znížia, keď bude vypnutá. To vychádza okolo 7kWh denne. Nemáte bojler na vodu náhodou?

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@miamia04 no musime nejako zistit co to robi. Ci sa nam nejaky spotrebic nepokazil a neodobera viac ako ma. Ta lampa to nebude. Kukala som na nete podobne a pisu odber 2.1W. a pri tomto naraste co mame by to musel byt odber cez 250w.
Mane plynovy kotol na ohrev. Naozaj sme nic oproti minulemu roku nemenili. Uz mi vychadza len to ze to minuly rok zle odpisali a tento rok nas dobehol rozdiel.

miamia04
17. aug 2023

@miruska_m1 tak si začni zapisovať, ja to pre istotu tiež robím, keby sa náhodou niečo pokazilo a začalo míňať, ale to máte strašne veľa navyše, to sa nedá len tak minúť, keď ste nič nemenili, myslím si🙄. Nemáš aplikáciu na odpočty elektriny?

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@miamia04 doteraz sme s tym nemali problem taksme to neriesili ale uz to budem kontrolovat. Za tyzden od vyuctovania sme mali 40kWh co cca sedi na predchadzajucu rocnu spotrebu.
Apku nemam. Staci mi papier a pero 🙂

miamia04
17. aug 2023

@miruska_m1 chápem, že stačí papier a pero, aj ja tak mám, ale posielam to aj cez aplikáciu distribučnej, cez apku im to odfotíš, zapíšeš a odosleš priamo do distribučnej spoločnosti,tam to budeš mať zaznamenané, ten stav, pre prípad, že by Vám to vyskočilo, no proste je to uložené, riešila som tak reklamáciu.

tiezjedna
17. aug 2023

@miruska_m1 led lampa má minimálnu spotrebu. Hľadala by som príčinu inde. Ja som kúpila zástrčky s meračom spotreby

cubo2
17. aug 2023

nemohol vam niekto kradnut elektrinu? 2500 kWh je strasne vela energie, to sa nemoze len tak "stratit". Alebo este moze byt, taka situacia, ze minuly rok vam zle odpisali, minuli ste podozrivo "malo" a teraz vas to dobehlo. Nam sa to stalo s vodou, ze nam odpisali menej, ako tam naozaj bolo a tento rok som doplacal. (lebo to uz odpisali spravne).

cubo2
17. aug 2023

A este ke tej lampe - na stitku je to napisane. 24 V striedavych po 50 mA, cize maximalne 1.2 VA co je zhruba 1,2W (ucinnik mozeme ignorovat). Podla tejto kalkulacky to mas 1.31 eura za cely rok. Za rok nepretrzitej prevadzky to spotrebuje ~ 13 kWh. Cize ani zdaleka 2500. Zrada je inde.

miamia04
17. aug 2023

@cubo2 dáš prosím ťa link na tú kalkulačku? Ďakujem

bubobubo29
17. aug 2023

@miruska_m1 u koho máš zmluvu na elektrinu?

cubo2
17. aug 2023

@miamia04 to bol asi prvy link na googli, ale nech sa paci https://www.omnicalculator.com/everyday-life/el...

miamia04
17. aug 2023

@cubo2 mne toto naozaj google nenašiel, ale tak ďakujem.🤗

cubo2
17. aug 2023

@miamia04 to preto lebo ja som to zadaval po anglicky do googla.. "electricity cost calculator" .. ked chcem takuto univerzalnu jednoduchu vec najst, tak to zvyknem davat anglicky, je tam potom sirsi zaber hladania ako ked to naklepem po slovensky..

miamia04
17. aug 2023

@cubo2 dobré vedieť, ako hľadať.😊 Vďaka

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@cubo2 dakujem pekne za prepocet. No musime tu zradu najst. Jednou z moznosti je ze to zle odcitali minuly rok a teraz sa to nazbieralo. Alebo sa nam nejaky spotrebic pokazil a taka prilis vela energie. Ideme kupit to do zasuvky co ukaze spotrebu.
Doteraz sme mali cca 3500 kWh za rok. 80m dom. Kurime plynom. Sme tu 2 dospeli a 2rocne dieta. Takuto spotrebu maju aj rovnake domy na ulici. A tento rok nam vybehla spotreba na skoro 6000kWh.

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@bubobubo29 byvame v madarsku.

luxus10
17. aug 2023

@miruska_m1 chladnicka? aku staru mas?a aku mas? kolkorocnu?

miruska_m1
autor
17. aug 2023

@luxus10 whirpoolku ma asi 12 rokov. Ale ona nevrci viac ako obvykle. Myslim ze keby mala staly odber aj motor chladenia by som stale pocula.

luxus10
17. aug 2023

@miruska_m1 odmeraj si jej spotrebu, kazdy rok sa spotrebuva ista cast izolacie chladnicky a ona zerie viac...nenechaval niekto zapnutu telku aj v noci, ...

teraz mate aku mesacnu spotrebu, odsleduj si....vyhodnot...