Sú lepšie vonné sviečky alebo vonný olej?

pa3q
21. dec 2021

Ahojte. Čo je lepšie Vônné sviecky alebo Vônné oleje.

lindusss2016
21. dec 2021

@pa3q lepsie na co? Na prevonanie? Kvoli ucinkom? Kvoli atmosfere?
Na prevonanie je lepsi difuzer s esencialnymi olejmi. Avsak dokaze prevonat aj sviecka vyrobena z esencialnych olejov, ale pozor, urcite nie nejaka vonna sviecka zo syntetickych parfemov, to by som doma nikdy nepalila, ja som akurat teraz kupovala hand made sviecku z palmoveho vosku s pouzitim esencialnych olejov, stala 7€ plus zasielkovna 2,50€. Neviem, ako dlho to vydrzi, kupovala som ju ako darcek svokre, ale je krasna, plamen navodi jedinecnu atmosferu. Ale ak to chces kvoli voni a ucinkom, napr.proti soplom, bolesti hlavy, depresii, atd., tak jednoznacne kvalitne esencialne oleje, len zas treba dat pozor, aby to neboli nejake smejdy z dm...

simca06022011
21. dec 2021

vonne oleje/vonne sviecky.
Sviecka je jedna vec, olej je uplne ina. Treba si najskor ucel ujasnit. Mne na prevonaniedomu yankee candle sviecky super vyhovuju a neskutocne dlho vydrzia... vianocnu sviecku som mala 4 roky napriklad.
oleje su ina kapitola, na to potrebujes na takyto ucel difuzer/lampu alebo nieco...

Ja napr. prirodne handmade sviecky neobdivujem vobec, my sme kvoli takej skoro vyhoreli, ja neviem presne z akeho vosku bola (myslim ze palmovy a včelí), urcite tam aj nejake dobre aroma oleje horlave nakvapkali a mne zacal horiet komplet cely povrch sviecky a keby som prave nebola pri tom, tak neviem.

pa3q
autor
21. dec 2021

@lindusss2016
@simca06022011 rád si pri sveckach čítam. A tak som myslel aj na prevonanie bytu. Či mám radšej Vônné sviečky alebo ten olej.

pa3q
autor
21. dec 2021

@lindusss2016
@simca06022011 alebo také niečo

damiana1992
21. dec 2021

@pa3q určite oleje. Vieš si ho tam dat koľko chceš pokiaľ ti je vôňa slabá

liusa82
21. dec 2021

aj vonné vosky sú dobré do aromalampy napr yankee candle často krát je ho aj viac cítiť ako sviečku.Na výber máte fakt toho fúru u tejto značky

simca06022011
21. dec 2021

Vonné vosky taketo mne nevyhovovali. Musi sacto komplet vyparit, co trvá, vonu si nevieš vymenit teda hocikedy. Za mna potom uz radsej sviecky.

liusa82
21. dec 2021

@simca06022011 no vôbec ja denne pálim rôzne vosky.Ak ma omrzi vôňa dám do mrazáku vydlabem lyžičkou dám do sačku a znova použijem ked mám náladu

simca06022011
21. dec 2021

@liusa82 no mne sa to nechce dlabat, islo to hrozne von z tej lampy a bordel neskutočný. Nic jednoduché a ciste a flexibilne to nie je.

lindusss2016
22. dec 2021

Niet nad difuzer a oleje