Taniere Möbelix

hermiona368
30. nov 2023

Ahojte mate niekto skusenosti ? našla som na ktorých píšu že niesú vhodné do umývačky, prečo? su glazurovane. Mám doma staršiu sadu a tam mi vybledli vzory ( často používam 70program) dakujem

egonsk
30. nov 2023

lebo menej kvalitne sklo a keramiku umyvacie prostriedky spolahlivo narusia, takze sa stanu matnymi (porovite).

hermiona368
autor
30. nov 2023

@egonsk porcelanové su stale leskle len vybledli vzory a keramicke sú leskle len už sa ľahko poškriabu nožom. Píšu že su ručne maľovane, žeby preto nesmeli isť do umývačky. Máš nejakú osvedčenu sadu čo vydrži ?

egonsk
30. nov 2023

Zial jedinu pomalovanu sadu ktoru mam neviem kde sme kupili, mozno kedysi v JISKu, zvysne mam vsetko bez maloviek a pamataju este minuly rezim 🙂
A skleneny riad mi postupne praska, iked nestratil lesk.

hermiona368
autor
30. nov 2023

@egonsk dakujem, asi to risknem a kupim ju 🙂

vanilkovazmrzka
30. nov 2023

Pouzivaj eko program a nic sa im nestane 🙂

viestta
30. nov 2023

@hermiona368 v umyvacke vyblednu vzory, ktore su na glazure. Vzory nanasane pod glazurou nevyblednu

hermiona368
autor
30. nov 2023
egonsk
30. nov 2023

to vyzera ako take tie hlinene glazurovane ... tie do umyvacky nepatria nie koli farbe, ale ze v tej vode vdaka silnemu prasku nasiakaju az sa mozu casom rozpadnut, alebo objavit flaky pod tou glazurou.

viestta
30. nov 2023

@hermiona368 do umyvacky bu som kupovala porcelan, alebo arcopal. Tie vydrzia vsetko, dlhe roky mame arcopalove a za ten cas sa im v umyvacke nic nestalo. Keramicke co sme mali pred kupou umyvacky postupne v umyvacke popraskali.

hermiona368
autor
30. nov 2023

@egonsk prašok sice používam eco ale ta voda bude problem. Ano su to keramicke

hermiona368
autor
30. nov 2023

@viestta mam keramicke z ikey asi 10 rokov stare a nepopukali len sú strašne doškriebané. Načo je vlastne ta umývačka 😂

viestta
30. nov 2023

@hermiona368 aby za mna robila. Ja som prisposobila obsah kredenca umyvacke. To co do umyvacky nemoze, to u nas nebyva. Tak isto ako u mna nebyva to co nemoze ist do pracky ale muselo by sa prat rucne.

viestta
30. nov 2023

@hermiona368 pozri sem, luminarc moze chodit do umyvacky 20x denne a nic sa tomu nestane
https://dajar.sk/dom-a-zahrada/jedalen/obedove-...

hermiona368
autor
30. nov 2023

@viestta dakujem tie so vzorom su krásne

simsalabim
30. nov 2023

@hermiona368 investovala by som do porcelanu. My mame karlovarsky porcelan uz asi 8 rokov, sada (6x plytky, hlboky, dezertny) vtedy stala okolo 70€ a stale je ako nova. Podla mna je lepsie investovat do porcelanu, lepsie vydrzi.

hermiona368
autor
30. nov 2023

@simsalabim super dobre vedieť že cibulak môže ist do myčky

danica2711
30. nov 2023

tak zas za takú cenu nemôžeš chcieť zázraky, keď sa ti tak strašne páčia, kúp, kľudne používaj, kým vydržia a potom nahraď novými

simsalabim
30. nov 2023

@hermiona368 nemame cibulak... robia vselijake vzory. Nas je podobny tomuto, vzor je vsak drobny a svetlunkomodry https://www.doplnkyvbyte.sk/doplnky/eshop/72-1-...

animus
6. dec 2023

@hermiona368 ahoj tieto čo si dávala link sme kupovali, dokonca dve sady. Obe sme museli reklamovať, pretože začali zo spodu plesnivieť. Reklamáciu nám uznali a dali nám ďalšie dve sady tanierov. Úprimne, mám ich doma už mesiac a stále som ich nevyložila z krabice, pretože neverím, že tieto budú o niečo lepšie. Na pohľad sú naozaj pekné ale tá kvalita nič moc. Plesnivieť začali hneď po prvom použití a.nie všetky taniere, len niektoré a ten smrad z toho nechceš zažiť.

hermiona368
autor
19. dec 2023

@animus to ma mrzí ze mas takuto skusenost. Ano taniere vyzeraju velmi pekne ale myslim ze zospodu nie je glazura a preto zacali plesniviet. To ze by mi vybledol vzor by som neriešila ale toto už je hygienicky zavadne. Nekupujem ich urcite. Dakujem za napísanie