Tehlový alebo panelový byt?

1. sep 2022

Zaujíma ma hlučnosť. Je v tehlovom počuť menej susedov?

greta2017
1. sep 2022

Byvam uz v druhom tehlovom byte a neviem o tom ze mame susedov😊
Byvala som ako dieta v panelaku klasickom a tam som to teda vedela🤣
Za mna tehla je stara dobra klasika

autor
1. sep 2022

@greta2017 dúfala som v takú odpoved 🙈 dakujem

slovenka753
1. sep 2022

No my zase bývame v tehlovom a neviem ci je tu niečo zlé urobene alebo co ale počujeme rozhovor susedov pod nami 🙈

lenka2710
1. sep 2022

Určite tehla, my bývame v paneláku a tu je počuť všetko, nehovoriac keď máš deti! To si potom radšej vonku ako doma

martinkatinka
1. sep 2022

My byvame v tehlovom a vsetko pocut 🙈 a predtym v panelovom a tiez vsetko bolo pocut

autor
1. sep 2022

No ste mi teraz dali ženy 🙈 a ako to odhlucnit? Ja potrebujem svoj kľud… keby som na celu stenu od susedov dala skrinu? 😂

slovenka753
1. sep 2022

Už postavený byt sa nedá odhlucnit. Iba ak za naozaj obrovské peniaze. Hlavne sa to robí pri každom type hluku inak. A bývalí sme aj v novostavbe a za mňa to bolo horšie ako v panelaku. V byte musíš jedine dúfať ze budeš mat fajn susedov.

wade
1. sep 2022

Odhlucnenie ani nezalezi od typu steny / ale od jej hrubky. Je to taky trosku risk - ale ak ides do bytu - s velkou pravdepodobnostou proste budes nieco pocut. Starsie budovy (50 rokov+) mavaju hrubsie steny, tak to tam byva lepsie. Ale nevyberaj byt podla toho, pozeraj skor na lokalitu, potencial bytu, atd.

liusa82
1. sep 2022

my sme bývali volakedy v akože poctivej tehlovej bytovke.Iba 4 poschodovka nič velké a steny boli ako z papundekla všetko bolo počuť.Keby tam nebúrajú a nedávajú novú elektriku a ja na vlastné oči nevidim že je to tehla tak neverim povedala by som že panelák.A bol tam doslova počuť ozaj každý prd.

lusyyy36
1. sep 2022

Bývali sme v tehlovom kde bolo pocut úplne všetko. Potom v tehlovom kde som nepocula vôbec nic. Teraz v panelovej novostavbe a pocujem akurat keď ma suseda nahlas hudbu, inak nic

simca06022011
1. sep 2022

podla mna to nezalezi iba na "druhu" stavby... ja som byvala v oboch a v oboch pocut... v tehlovom starom z rokov 50-60 - ked sused vedla telefonoval pocula som vsetko ako keby vedla mna stal. V takom novom "panelaku" kde priecky boli tenke podla vsetkeho tehlove vnutri som rano pocula ako susede babatko blaboce v postielke ako keby u nas bolo :D A doma v panelaku klasickom komunistickom sme zase dupot a buchot poculi cely dom ked sa daco dialo kdekolvek vo vchode. Treba pri prerabkach na to mysliet, robit odhlucnenie aspon ako tak, stropy a podlahy sa v pohode daju, jadra sa uz bezne prerabaju, cize uz nepocujeme kazdeho suseda na toalete... Plavajuce podahy lacne bez podloziek susedom tiez radost neurobia :D

akinom0077
1. sep 2022

byvam v panelovom ale mam dokonalych susedov nepocujem nic na dome u rodicov je pocut susedov takmer vsetko

liusa82
1. sep 2022

@akinom0077 to ako môžeš na dome niečo od susedov počuť? asi myslíš z vonku z ulice zvuky alebo na dvore ak sú.Teda pokial nie ste nejaká radovka čo má spoločné steny vtedy hej.Ale v klasickom dome? to som teda ešte nepočula.Ja v dome nepočujem absolútne nič myslim ako klasický buchot a lomoz aký je v bytovkách

patka06
1. sep 2022

V tehlovom som počula viac, v paneláku počujem od susedov iba ak sú fakt hluční.

onedaynick
1. sep 2022

@akinom0077 akoze pocujes susedov vedla v dome splachnut, rozpravat? Blbost. Pocujes ich akurat tak, ked su vonku.

akinom0077
2. sep 2022

@liusa82 klasicky dom ziadna radovka, ano je pocut ci pustili vodu atd… hluk celkovo v okoli nejake zvuky stale na byte nie. mozno je to zvlastne ale je to tak

akinom0077
2. sep 2022

@onedaynick nepovedala som rozpravat! a nehovorte blbost pokial ste nezazili

matkahelka
2. sep 2022

to je jedno, byvali sme aj aj a bolo pocut kazde prdnutie rovnako, preto sme odisli byvat do domu

matkahelka
2. sep 2022

@akinom0077 domy su od seba vzdialene 3-5-7 metrov a ty pocujes, ze susedia pustili vodu. prepac, ale to uz je na lekara.

akinom0077
2. sep 2022

@matkahelka nemam dovod si vymyslat. nic nie je na lekara. ved nech sa paci podte si vypocut. nie je vsade zarucene na dome ticho a v byte hluk my to mame rozhodne naopak. nechapem ako moze niekto tak napisal pokial nezil v tom konkretnom dome/ byte