Úchytky na kuchynskú linku

30. jan 2024

Ahojte, renovujeme staršiu kuchynskú linku, kde sú okrúhle drevené úchytky, chceli by sme ich vymeniť, len neviem, aké sú najpraktickejšie. Linka je biela, taká klasická fóliovaná /tuším sa volá Astória/, s vyrezávanými oblúkmi. Chceli by sme fóliu strhnúť a natrieť farbou a dať nové úchytky. Poraďte, aké sú najpraktickejšie? Aké máte skúsenosti? Budem rada, ak pridáte aj foto, aby som mala predstavu. Ďakujem.

guudy
30. jan 2024

Najpraktickejsie su tie, ktore vyhovuju vam. Takze sup do obchodu s vystavenymi uchytkami a poriadne pochytat.
Prakticke je vybrat nejake, ktore sa neoderu a neostavaju na nich odtlacky prstov (uvidis v predajni).

zuzuliennka1
30. jan 2024

tazko radit - chod do predajne s nabytkom a tam vyskusaj, popozeraj 🙂 najpraktickejsie su podla mna - ziadne uchytky, nejak takto:

kengurica
30. jan 2024

@zuzuliennka1 keďže sa jedná o renováciu staršej linky tak asi nebudú meniť spôsob otvárania.
A teda ako sú to dvierka "s vyrezávanými oblúkmi", najskôr sa bude jednať o vidiecký štýl.
Na trhu je strašné množstvo rôznych úchytiek.
Drevené, kovové, mramorové, keramické, maľované, čierne, mosadzné....
Mne osobne (aj keď ja mám bezúchytkové zľaby) sa lepšie chytajú tie "tyčkové" ako "knobky" (štuple). Vyvaruj sa ostrých hrán, na spodných skrinkách daj pozor na nejaké výčelky, aby sa ti tam nezachytávali šaty, prípadne nezranilo dieťa...

zuzuliennka1
30. jan 2024

@kengurica tak pytala sa na praktickost.
a podla mna uz pri renovacii nejaky sikovny majster zabrusit nejake hrany na otvorenie by vedel.
druha vec je, ze to je tak specificka linka, ze hocijake sa tam zas nehodia. a potom si treba porovnat, co viac zavazi (praktickost, dizajn)

zuzuliennka1
30. jan 2024

inak staci si dat do google kuch. linka astoria a ponukne ti xy obrazkov tejto kuchyne s roznymi uchytkami 🙂
ale najlepsie je ist osobne nieco vyskusat, lebo otvarat a chytat to budes denne a roky