V nádržke na aviváž ostáva voda

8. jún 2022

Ahojte kocky mam problem poslednu dobu mi v nadrzke na avivaz zacala ostavat voda . Snazila som sa ju odtial dostat ale po dalsom prani ostala znova . Neviete mi prosim poradit ako sa tohto problemu zbavit ? Dakujem pekne

viestta
8. jún 2022

Vyčistiť labyrint. Kúp čistič na pracku a postupu podľa návodu alebo hod suflik do umývačky k riadu, dnom hore.

karelova
8. jún 2022

@viestta je niečo, čo nevieš? 😀 (myslim to absolútne v dobrom, bez rypania...) 🙂

0silvia0
8. jún 2022

Presne aj mne sa toto momentalne deje. Musim vycistit tu nadrzku. Ja to robim octom. Funguje.

dana1032020
8. jún 2022

Pripnem sa 😊😊

oblecenie99
8. jún 2022

Mne to robí práčka od začiatku, prakticky od prvého prania a aviváž nepoužívam :/ ja to zatiaľ riešim tak, že ignorujem :D

lalenka33
8. jún 2022

@0silvia0 pýtam sa ako dilino, ale ako ju čistíš octom?

0silvia0
9. jún 2022

@lalenka33 vyberiem nadrzku, nastriekam octom, necham posobit. Potom nastriekam ocot aj do tej diery ktora tam zostane po vybrati nadrzky a necham posobit, hlavne ocot striekam hore kde su tie trysky kade ide voda. My mame tvrdu vodu a upchavaju sa vodnym kamenom.

mladena
9. jún 2022

tak ja som zistila že nádržka kde je aviváž sa dá normálne rozobrať, odstránila som taký vrch s dierkou a pod tým bolo dosť nánosu od kamena a pod. to som poriadne vyčistila, vrch pripla naspäť a odvtedy tam voda nebola, čistím už preventívne pravidelne

lalenka33
9. jún 2022

@0silvia0 ďakujem, to vyskúšam

selest
9. jún 2022

Ja mam nadrzku cistu, nic do nej ani nedavame a aj tak mi to robi. Pracka relativne nova..

0silvia0
17. apr 2023

prispievam opäť. Muž kúpil pred časom calgon. Už keď ho teda kúpil, začala som ho pridávať do každého prania. Akože fakt netuším čo ten calgon urobil s pračkou, ale po nejakom čase od používania sa mi prestala hromadiť voda v nádržke na aviváž. Akože naozaj nechápem. Okrem toho bubon práčky má sviežu vôňu, dovtedy to tam občas zasmrdelo.

nene1
16. apr 2024

Ahojte, vyskúšala som všetko čo tu píšete ale nič. Až som úplne vytiahla šuplík a na hornej stene mám 2 malé dierky a tie boli upchaté aj od kameňa. Nožničkami som to dobre vyšpárala pokial ma to pustilo. Po opratí už nemám po aviváži ani stopu😃