Vaňa verzus sprchový kút

21. apr 2024

Ahojte, ideme rekonštruovať kúpeľňu a zvažujeme, či je lepšie dať vaňu alebo sprchový kút... Napadajú vás výhody/nevýhody, podľa čoho by ste sa rozhodovali? Ďakujem

zuzinabila
22. apr 2024

@amelie2017 presne tak.mame murovany sprchovy kut,bol to manzelov sen ked zil kedysi v zahranici a takto to mal🙂 na udrzbu perfektne.

mimikarol
22. apr 2024

My sme si spravili bezbariérový sprchový kút. Hlavne kôli tomu že ak by mal niekto úraz, alebo keď už budeme starý nebude problém dať si tam stoličku pri sprchovaní.
Vaňu sme aj tak nevyužívali na kúpanie takže rozhodnutie bolo jasné.

danniiee8
22. apr 2024

Asi by som sa rozhodovala podľa svojho veku a zdr stavu, detí a toho čo častejšie a ako často používate.
Napr my máme aj aj, manžel sa vždy osprchuje po odchode z práce a doma sa sprchuje viac menej len cez víkendy ale mne viac vyhovuje sprchac keď prídem napr po nočnej domov a rýchlo hodím sprchu a idem spať. Ale zas na boľavé kríže alebo len taký relax večer jednoznačne vaňa. Kamoška má takú tú menšiu nižšiu vaňu do ktorej si môže zo skrcenymi nohami sadnúť ale dá sa to aj zatvoriť ako sprchac, možno by som šla touto cestou keby sa neviem rozhodnúť a chcem obe 🙂

tetapetra
22. apr 2024

Kvôli malému dieťaťu určite vaňu. Keď je dieťa väčšie, radšej kút. Ja sa osobne nerada kúpem, takže využívam kút. Vaňu mám na umývanie vlasov 😉

bylinka25
22. apr 2024

Ahoj,
mali sme vaňu, tá nám veľmi nevyhovovala, podľa mňa dosť nebezpečné, kĺzalo sa nám to, často hrozil pád, či udretie do steny.
Teraz máme sprchový kút, je priestrannejší, takže za mňa sprchovací kút, keďže vaňu sme ani nevyužívali na klasické kúpanie, len na sprchu.

lenkahvh
22. apr 2024

Ja hlasujem za vaňu. Ked je niekde len sprchac, som na nervy.
Ja si umyvam vlasy denne alebo obden nad vanou, ovela lepsie a rychlejsie mi to ide, ked mam po ruke vsetky veci a necham si posobit masku, nemusi na mna tiect voda atd. potom mi len zima, mam vysuseny chrbat, vadi mi to extremne.
Hocikedy si umyvam intimne casti, zvlast pri menstruacii, nemusim ist kvoli tomu do sprchy, nad vanou je to raz dva, ak nemam bidet, tak aj po potrebe.
Vo vani sa holim, pekne sedim, oholim sa vo vode, aj ked v minime, orasplujem chodidla, vsetko easy nezhrbena - ako sa toto da robit v sprchaci? Da mi mozno napisu, ale ako nekomfortne.
Skratka vana nie je len na lezanie, ako pisu hore.
A samozrejme, deti sa kupali nonstop do 10 roku cca, bol to pre nich zazitok. Ja som pri nich sedela, hrala sa s nimi, dala som si masku, urobila manikuru, ved tam nemusi clovek len tak sediet a hladiet, da sa cas vyuzit a dodnes ich tam vidim, aki boli chutni na zozratie, aj ked maju uz dva metre obaja.
Takze tak.

danielockazihlavka
27. apr 2024

Keby rekonštruujem určite väčšiu vaňu s možnosťou zásteny. Potom sa využíva ako vaňa a aj ako sprcháč. A ušetrím miesto na samostatnú vaňu a sprcháč na niečo ďalšie. Určite by som mala obe, ale nie samostatne.

fantaghiro21
27. apr 2024

Mam aj aj.nemam problem s cistenim
Vanu som uzivala niekedy casto,niekedy len na kupanie deti a rok som vanu hadam nemala.teraz planujem hadam uz 3 mesiace a nemozem sa k tomu nejak dohrabat,vzdy to skonci pri rychlej sprche.lebo pri 3 detoch a 6m dietsti som vecer uz taka unavena,ze by som sa v nej utopila.ale ked sa k tomu dohrabem,je to jedna basen.

Ale je fajn mat vanu aj na pranie veci,ktore ani do pracky nemozu ist...ked tomu clovek kupel urobi...
Kupovat vanu,len z hladiska ci clovek ne/bude robit kupele,nie je jediny paramter..to by som ja vanu povodbne si nemala davat a aka som rada ze ju mam,lebo vzdy ked si zmyslim,moze byt vana.v sprchovon tazko,len s lavorom🙄

zitaje
27. apr 2024

Kvôli deťom práveže netreba vaňu. My máme kút s hlbokou vaničkou, deti sa mi tam aj kúpavali a úplne stačí.

uhgara
6. máj 2024

zboznujem si davat vane, takze my sme sa dlho nerozhodovali. aj teda u nas aj mala bol ten dovod, preco sme radsej zvolili vanu. musis si len zhodnotit pre a proti, normalne si to spis na papier budes vediet. ak uprednostnujes len rychlu sprchu trebars, tak vana by vam bola asi zbytocna. no mne by chybala. ak by si potom hladala nejaky tip, ze odkial kupovat, tak my sme boli vyberat v siku a vybrali sme vanu od znacky kaldewei.

simona1994
6. máj 2024

Ešte pred rokom by som napísala,že vaňa musí byť,ale človek čím viac rozmýšla a je starší už by som napísala sprchový kút alebo obidvoje 🤣 dívam sa na to aj z praktického hľadiska,že človek keď bude starší lepšie sa pôjde do sprchy ako do vane 😁 ale raz za čas relax v tej vani je na nezaplatenie
My máme teraz v podnájme vaňu ale je taká malá,že ju skôr berieme na sprchovanie 😅

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz