Veľkosť poštovej schránky

18. nov 2021

Ahojte,

možno zvláštna otázka, ale uvažujeme, akú veľkosť poštovej schránky zvoliť - či menšiu (32.5 x 28,5 cm) alebo väčšiu (48x37 cm). Chceli by sme takú so strieškou a so šulcom. Tá väčšia sa nám zdá už obrovská (museli by sme ju mať na bránke a tá má výšku len 1.5 metra), no neviem, či sa zase do tej menšej reálne zmestí aspoň A5 obálka? A tiež či sa do toho šulca tej menšej zmestia aspoň 2 zagúľané časopisy? Bývame na dedine, tak menšie balíky môže len tak zastrčiť do bránky a pod., ale či malá nie je príliš malá a týmpádom nie veľmi využiteľná pre niekoho, kto má pravidelne poštu?
Ako to máte vy? Ak máte tú menšiu, zmestí sa tam aspoň A5 obálka? Lebo radšej by sme menšiu, no či nebude zbytočná, ak sa do nej nič nezmestí.

Ďakujem pekne 🙂

patka06
18. nov 2021

Rozmer A4 je 21x29,7 cm - pokojne stačí tá menšia

jozefmatej
18. nov 2021

Ako tiež sme mali malú schránku a nezmestilo sa tam nič stále všetka tlač požuvaná a mokrá to bolo najhoršie!Tak som sa nasral a kúpil túto a je super a poštárka tiež chváli že takú super schránku nikto nemá

autor
18. nov 2021

@patka06 ale tam je predsa ten otvor mensi, A4 sa iste nezmesti

autor
18. nov 2021

@jozefmatej dakujem, aj nad touto sme uvazovali, len sa nam zdal ten šulec prakticky na casopisy...alebo aj sem sa v pohode zmesti A4m pripadne aj mensie baliky (napr. kde je len detske tricko a pod?)

patka06
18. nov 2021

popozeraj po susedoch a pomeraj - u nás do takej poštárka A4 vhadzovala

jozefmatej
18. nov 2021

Ja odoberám včelárske veľké časopisy 30x22 a krásne sa sem zmestia nič nemám pokrčené a nič mokré.Ten šulec na noviny je k ničomu(voda,dážď,sneh)a áno zmestiš tam aj tričko otvor je fajn velký.

autor
18. nov 2021

@jozefmatej super, dakujem krasne, velmi si nam pomohol - to s tym pocasim mi fakt nenapadlo, pretoze predtym sme byvali v meste a tam su schranky schovane vo vchode (a navyse postarky neboli take mile, ze by nam nosili mensie baliky domov - i ked chapem, ze v BA toho mali asi viac ako na dedine, nechcem im krivdit), takze taketo nic sme neriesili

veverickav
18. nov 2021

My mame takuto americku 😃 a sme velmi spokojni, vsetko sa zmesti, nic nie je pokrcene ani mokre. A je to take dlhe, ze tam deti mali pochované uz kadeco. Len postarka sa este nenaucila, ze ked da postu, ma dvihnut tu cervenu packu 🤣

autor
18. nov 2021

@veverickav toto je manzelov favorit 🙂 on ma presne na tuto lame 😀

autor
18. nov 2021

@veverickav das mi prosim link, nech si viem pozriet lepsie rozmery? cize zmesti sa tam aj A4, aje mensie baliky a pod?

autor
18. nov 2021

@veverickav uz som ju nasla, dakujem krasne, idem mrknut

veverickav
18. nov 2021

Vsetko sa tam zmesti 🙈 my ju mame zatial len tak položenú na muriku pred dverami, neskor chceme pekne dat na nôzku 🙂 aj susedia maju, nesťažuju sa. Myslim, ze budete spokojni.

11mirka22
19. nov 2021

Takú ako má @jozefmatej nad inou ani neuvažuj. Časopisom bude lepšie vo vnútri...

11mirka22
19. nov 2021

@veverickav tieto americké sú super priestranné, akurát majú nevýhodu, že ti z nich hocikto môže poštu vybrať. Nie sú bezpečné.

0ria0
19. nov 2021

až do tej menšej by som nešla, koľkokrát som to videla aj na susedoch čo sa zlostili, že majú poštu celú dokrčenú, lebo mali malú schránku a nič sa tam poriadne nezmestilo.

kliatana
19. nov 2021

ano tie americke su fajn, len nie su ani velmi stabilne a presne ani bezpecne. a tak oni to tam velmi neriesia.