Vyrovnanie podlahy

jt261
17. sep 2022

Dobry den, pred balkonom pod plavajucou podlahou, som mal asi na 1x1m, dost hrbolaty povrch pod podlahou, vylial som na nho sadru zarovnal pomocou dosky, nechal zaschnut, dal na vrch 5mm podlozku a na to podlahu. Podlaha sa uz neprepada a drzi, len neviem ci sadra bol dobry napad a vydrzi to tam. Myslite ze ano? Dakujem za odpovede

viestta
17. sep 2022

Nie, nebol to dobrý nápad. Sadra sa ti začne trusit. Mal si tam naliať niečo na báze cementu

jt261
autor
17. sep 2022

@viestta tak este to mouem rozobrat naspat, pozeral som aj nivelak, ale ten tvrde az 28 dni co pozeram.

liljana
17. sep 2022

Nepomylil si si to s modrou strechou?

viestta
17. sep 2022

@jt261 kupnsi jedno vrecko cementovej sparovacky, sprav ju redsiu, vylej na zvlhceny betón, vyrovnaj latou, o 48 hodín bude dostatočne tvrda. Keď zavadne, tak ju ešte vyhlad do roviny.

sella38
17. sep 2022

@jt261 nivelak 28 dni? Nam ho vyliali na podlahy poobede o 16.00 a rano o siedmej uz majstri chodili po podlahr.

euka210
17. sep 2022

@jt261 ano, nivelak sa dava na vyrovnavanie, alebo nieco podobne. Moj manzel vyrovnaval 1 izbu v dome, tolko sa s tym narobil ake tu su krive, ze potom uz len gumu sme davali.
Urcite to neschlo 28dni, len par dni.

marca12
17. sep 2022

Takuto mensiu plochu v kotolni sme vyrovnavali klebrom. Ked uz to chces mas naporiadku najlepsi je nivelak. A mal by zriet ako si pisal,ale na tak malej ploche nevadi,ak nechas vyzriet len par dni. Ale uz by som to nechala tak. Ked polozis plavacku,nebude tak namahana podlaha a snad to vydrzi par rokov.

nelca84
18. sep 2022

@jt261 nivelacka urcite neschne 28 dni, na to si ako prisiel? Nam vylievali poobede a na dalsi den kladli podlahy.
Inak vyrovnavat podlahu sadrou... good job 👌 to hocikoho nenapadne.

jt261
autor
18. sep 2022

@nelca84 staci si pozriet vreco nivelaku hocikde v obchode 😀

dollyzv
18. sep 2022

@viestta kokos,ty vieš fakt všetko 😳😅😅

viestta
19. sep 2022

@jt261 zas si nemyl pochod nosiť nivelakuns jeho vyzretim. Pochod ny býva po pár hodinách, vyzrety po mesiaci. To znamená, že sa z neho uvoľňuje voda, ale ako dlho sa odparuje závisí aj od teploty okolia. Ale na taky kúsok sa ti neoplatí kupovať mech nivelaku. Stačí akákoľvek cementové zmes, ktorú vieš rozotrite do roviny

denda007
19. sep 2022

My sme vyrovnavali podlahy keramzitom a osb doskami

krystofkal
19. sep 2022

Heh sádra, to ťa prosím ako napadlo? Si si istý, že to bola ozaj tá sádra a nie betón?

nelca84
19. sep 2022

@jt261 ale to neznamena, ze nemozes na druhy den davat na to podlahu 🤷‍♀️ tak hadam majstri s 20 rocnymi skusenostami vedia kedy mozu dat. Nam vyrovnavali v kuchyni, ked sme nakomplet prerabali a za tyzden bolo vsetko hotove vratane novej linky, nie ze cakat len meaiac na podlahu 🤦‍♀️ ved uvazuj.

simca06022011
19. sep 2022

Nivelacku nam vylievali na celom poschodí domu ked sme uz bývali, iste sme mesiac okolo toho nechodili ... (musela sa vytrhat podlaha a poškodil sa podklad). Vylialo sa to, uschlo a chodilo sa po tom hned. Myslim ze do tyzdna tam lepili novú podlahu, v podstate hned ako mali majstri cas. Ale teda, opýtala by som sa chlapov na modrej streche.
Ja by som to nechala tak a ked sa to bude mrvit atd tak to riešila, vibec to nemusí nastat, ak tam nebude taka zataz, je na tom aj podlozka. Sle teda nie som odborník☺️ kto vie ako sa to bude správať ak to zavlhne.... Aj na hrubke zalezi... Hrbolate moze by milimeter centimeter hire dole ale aj 10cm diery...