Z čoho mi vznikajú škvrny na obliečkach a uterákoch?

anna_majekova
6. apr 2021

Ahojte,

vedeli by ste mi poradit odkial sa beru taketo skvrny na oblieckach a uterakoch?
Je to velmi zvlastne kedze makeup nosim velmi malo a ked uz ho mam, tak si ho davam hned dole lebo mi vadi🙂
Tieto skvrny na tmavom textile su skor do tmavoruzova nie zlta. Je to nevysvetlitelne pre mna :D

Dakujem

nina255
6. apr 2021

@anna_majekova skor to vyzera ako “vyzrate” od nejakeho cistiaceho prostriedku alebo nieco podobne... oprat sa to da ?

anna_majekova
autor
6. apr 2021

@nina255 neda sa to oprat. Tiez mi napadlo ze to moze byt cistiaci prostriedok ale ziadny nepouzivam na textik :P

zuzubb007
6. apr 2021

Ja mám tiež dilemu ale mne vznikajú v práčke škvrny len na bielom prádle a to také že zltkasta škvrna doteraz som na to neprišla lebo my to spraví práčka možno raz za 15 praní nechápem ale vytočí ma to do nepricetna, keď my zničí tričko, už sa to nedá nikdy vyprať ničím ☹

nina255
6. apr 2021

@anna_majekova tak sa skus porozhliadnut po tych castiach bytu kde mavas tieto veci ci napriklad si vymyslim ze pouzivas nejaku fixinelu na umyvanie vane a kachliciek a nebolo to dobre oplachnute a na to potom polozis uterak 😃 lebo toto je fakt take vyblednutie farieb...alebo potom nieco s prackou ze by si mala ale to skor pochybujem 😃

simsalabim
6. apr 2021

@anna_majekova nepouzivas nejaky liecebny krem, napr. na akne? Mojej dcere toto iste robil jeden krem na akne, ostali nam po nom take uteraky aj obliecky na vankuse.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
6. apr 2021

Toto nevyzeraju škvrny od niečoho, skor vyblednute od čistidla.
Fixinela savo......

petka_3
6. apr 2021

Toto sú škvrny od prášku. Odfarbene miesta. Pozri či neperies v prášku na biele prádlo. Mne toto robil Ariel na biele prádlo na farebných uterakoch.

lubmar
6. apr 2021

To je vyzrata farba od prasku, bud ked sa sype prasok priamo do bubna na pradlo, alebo ked sa pouzije prach urceny na biele pradlo na farebne. Niekedy to spravi aj prach na farebne, co mi je tiez zahadou.. 😒😒

darina1952
6. apr 2021

Takéto fľaky môže robiť aj prací gél - odporúčam prejsť na prášky a tiež to môže byť aj neprimerane vysokým množstvom prášku na pranie určeného svetlú/bielu bielizeň. Odporúčam používať prášok na tmavú bielizeň a jeho množstvo upraviť primerane podľa objemu pranej bielizne a tvrdosti vody - podľa návodu od výrobcu na obale prášku.

anna_majekova
autor
6. apr 2021

@simsalabim ano pouzivam Skinoren a Duac gel, tak to by mohlo byt ono 👏

anna_majekova
autor
6. apr 2021

@cacianka Fixinela savo - nepouzivam:(

anna_majekova
autor
6. apr 2021

@darina1952 Dakujem urcite si aj na to dam pozor 🙂

simsalabim
6. apr 2021

@anna_majekova robi to Duac.

gbgb
6. apr 2021

@anna_majekova toto vypada na bielidlo. Nedavas Vanish?

sofinkak
6. apr 2021

To je uterák/osuška z IKEA? Nám takto zareagovalo použitie opaľovacieho mlieka Daylong na osuškách v tejto istej farbe. Aj kaderníčka mala takúto reakciu na uterákoch z farieb na vlasy.

sankysa1
6. apr 2021

Mne sa to tiež sem tam stane najmä na sivých uterákoch používam lenor tekutý netuším z čoho 🤷‍♀️