Za aký čas vám firma postavila montovaný dom?

7. mar 2021

Dobrý večer, prepáčte, ze vas otravujem ale je tu niekto kto ma montovany domcek a firma bola z východu ? Za aký čas vám ho cca postavili, ked ste si dávali robiť na kľúč od akej firmy... A čas myslím koľko mesiacov...

Ďakujem

bibina32
8. mar 2021

Skúste sa spýtať aj na modrej streche. Tam dávajú rady ohľadom stavby domov.

vikusjk
8. mar 2021

Presne, ako je uz spomenute, na modrej streche je kopec diskusii aj k tomu, ktora firma ma aku kvalitnu/nekvalitnu pracu, ake su rozdiely v konstrukciach a vela ineho. Inak co viem, ale len z toho, co som tam citala, tak od zakladovej dosky to byva 3-4 mesiace. Cize by som povedala, ze pol roka max od prveho vykopu, ak su vsetky povolenia samozrejme, aj na ne si treba vyclenit cas, zvlast teraz, uradom to trva rozne dlho v zavislosti od okresu. Plus banka, ak je to financovane hypotekou.

orta
9. mar 2021

ono v podstate je jedno odkial je firma, da sa dohodnut, nam stavala firma Kontrakting dom a nelutujeme, vsetko co slubili to aj dodrzali 🙂 my sme si ale davali robit drevodom, oslovilo nas to, ze takato stavba netrva dlho, ale je to zalezitost par mesiacov a najma je to dobre aj z pohladu zdravia 🙂

robodracica
9. mar 2021

@orta aky ma to efekt na zdravie?

orta
17. mar 2021

@robodracica tak steny drevodomov su zdravotne nezavadne a tiez ekologicke, konstrukcia domu udrzuje prijatelnu klimu, tiez zdravy a cisty vzduch, nemusim sa obavat, ze budeme dychat neviem jake latky 🙂

elysiacik
18. mar 2021

@orta ako ste postupovali pri stavbe domu? Pri riešení s firmou? Mali ste projekt, keď ste za nimi išli alebo jak sa to robí v prípade montovaných domoch? Tiež chceme stavať a mňa drevodom zaujíma už nejaký čas, preto by som chcela vedieť nejaké podrobnosti, ak by ti to nevadilo.

orta
22. mar 2021

@elysiacik projekt sme mali, ten sme si davali robit projektantovi, takze ked sme si robili taky prieskum, ze ktora firma, tak aspon cca sme aj ceny vedeli, ze nam vedeli na zaklade toho urobit uz aj ponuku a vedeli sme co asi cakat 🙂 ale potom som sa dozvedela, ze tato firma, co som pisala, tak maju aj svojich architektov, takze tam nie je vobec problem aj keby ste projekt nemali 😉 nas zaujimalo hlavne to, ze ako dlho je firma na trhu, aku maju pracu, ci stavaju na kvalite, aka je komunikacia s nimi a taketo prakticke veci, lebo pri stavbe domu je aj komunikacia zaklad, kedze chces vediet co ako sa deje a preco 😉

petulda333
22. mar 2021

Som z Michaloviec, dom nam stavia firma Tatrahouse z HE. Momentalne idu davat platnu a chcu pockat cca mesiac, aby poriadne vytvrdla a vyschla. Potom pride kamion a vylozi konstrukciu kt napoja za den. Strecha, elektrika atd stav do domu na kluc trva 6-8t. Majitel nam prislubil, ze 1.7 nam chcu odovzdat dom, tak som zvedava, kedze sa nam to trochu posunulo pre karantenu

petulda333
22. mar 2021

@elysiacik aj nam projekt robil projektant z tej firmy. A je podla nasich predstav

elysiacik
24. mar 2021

@orta to mi je jasné, že komunikácia je gro, to asi pri všetkom. Čo sa týka nejakého kontrolovania stavby a tak, to ste ako riešili? Chodili ste dozerať na nich či ako? A ešte by ma zaujímalo napríklad okná, to tiež oni zabezpečili alebo to ste si zvlášť??
@petulda333 to by bolo super keby vám to na leto vyšlo, tiež to máte drevodom? Aj ste sa informovali aký materiál sa používa a takéto?

petulda333
24. mar 2021

@elysiacik tak aj ja dufam, ze v lete uz budeme v dome 😀 ano, drevodom, my sme murovany nechceli. Moj svokor pre nich robi, teda so zeriavom im dviha strechy a tak. Boli sme si popozerat viacero domov v roznom case procesu. Videli sme dosku, potom ked uz boli steny aj vysledny dom.. Vyberali sme medzi dvomi firmami a tato u nas vyhrala. Material a tak to vie manzel, tomu ja nerozumiem 😀

orta
20. jún 2021

@elysiacik ahoj prepac, ze pisem az dnes, ale vobec som to nezaregistrovala, ze si mi pisala 🙂 maju svojho stavbyveduceho a ten vsetko kontroloval, ale jasne, ze ked bol cas sme tam aj my skocili pozriet, co a ako, ako postupuju 🙂 vsetko toto je na vas, ze ci chcete akoze cez nich, ze oni vam vybavia alebo si mozete najst niekoho dohodnut a potom montaz to neni problem lebo to ten stavbyveduci dohodne s firmou co okna robi, ze jak by co bolo najvhodnejsie, kedy by bolo OK aby dosli 🙂

petulda333
20. jún 2021

Nas.. O 2t by sme sa mali stahovat. 10.5 davali steny. Potom boli v karantene aj. Teraz uz riesia dokoncovacie prace v interieri, kupelnu a cakame kuchynu.

petulda333
20. jún 2021
elysiacik
24. jún 2021

@orta ďakujem, že si mi napísala, ale už nie je treba, už sme sa aj my pohli ďalej 🙂 Stretli sme sa s pánom z Kontraktingu a dohadujeme postupne, že čo ako by sme si predstavovali, len horšie je, že my s mužom máme trošku iné predstavy, tak musíme hľadať aj medzi sebou kompromisy, ale teda ďakujem, že si na mňa nezabudla 😉

sisamotylik
14. nov 2022

@petulda333 zdravím, práve sa rozhodujeme, ze by sme chceli dat postaviť drevodom firme Tatrahouse.. Čítam ze vam stavali domcek, v ktorom už predpokladám bývate viac ako rok. Mozem sa vas opýtať par otazok ohladom spokojnosti s firmou prosím ?

petulda333
14. nov 2022

@sisamotylik kludne napis,co chces vediet. Byvame od augusta 2021. Spokojni sme velmi,aj ked su veci kt by som zmenila,ale to uz je nas problem,ze sme si nepremysleli 😀

sisamotylik
15. nov 2022

@petulda333 super dakujem 🤩
Mali ste štandard alebo holodom? Ak ste si dohodli sumu za štandard napr tak sa reálne nenavysila príliš? Nemali ste problém s vrtanim a uchytením skriniek do tých panelov?poprípade stolár s tým nemal problém(kuchyňa, kúpeľňa)?

petulda333
15. nov 2022

@sisamotylik pisem spravu