Zelený exteriérový koberec na balkón

1. okt 2023

Ahojte, mala som na balkóne už dlhšie takýto zelený koberec (cca 1,5 roka). Pravidelne som ho vysávala, aby bol balkón pekný a čistý. Nemám balkón zasklený, len spodnú polovicu, takže ak prší a fúka, omočí sa aj koberec, čo som si myslela že nevadí, kedže je exteriérový. Stále potom na slniečku uschol. Nedávno som si ale na balkóne všimla malé biele červíky, tak som pozrela pod koberce a skoro som sa pozvracala, po celom balkóne boli pod kobercom tie biele červy, no ozaj desiatky lariev, tie čo boli mrtve už boli čierne, ako keby uschnuté. Na balkóne nič nepestujem, len tam vešiam prádlo, odkiaľ sa tam mohli zobrať? Samozrejme som všetky 3 koberce hneď vyhodila, balkon 100x vyčistila Savom a teraz po červoch ani stopy. Balkón sa mi zdal ale útulnejší s tym kobercom, teraz zvažujem že by som kúpila nové, lebo tá dlažba je dosť škaredá a studená, ale bojím sa, že sa pod ním červy urobia zasa, je nejaká možnosť ako tomu zabrániť? Nechcem riskovať a radšej si potom asi zvyknem na škaredý balkón 😁 Vďaka

syslik81
1. okt 2023

pod kobercom je vlhko to preto .. raz za cas treba vziat prehodit a nechat vysusit aj spodok koberca vyumyvat vratane balkonu a zas vratit ..alebo dat pod ne paletu napriklad a koberce na nu aby sa pod kobercom aj vetralo ...

viestta
1. okt 2023

Daj si tam drevene dlazdice a bude to aj pekne aj bude pod ńimi sucho
https://www.mall.sk/pracovne-priemyselne-rohoze...