Zvonček s kamerou

jt261
28. nov 2022

Dobry den,
Chcem sa spytat, mozem si v panelaku nalepit zvoncek s kamerou? kamera funguje len pri zazvoneni, nie 24/7. Musim mat nejake specialny suhlas ? alebo nalepit nalepku ze mam kameru ? ci ako to je ?

malacibulka
28. nov 2022

Zakon hovori, ze potrebujes pisomny suhlas majitelov bytov ktori zdielaju spolocne priestory chodby. Takisto potrebujes suhlas navstevnikov - plynari, kurieri. Neoplati sa ti to.

jt261
autor
28. nov 2022

@malacibulka podla toho co som cital pred tym tento suhlas potrbujem je len vtedy ak davam kameru na spolocny priestor, cize niekam na stenu. Ja ju idem zalepit na vonkajsie dvere, ktore su moje, preto sa pytam

malacibulka
28. nov 2022

@jt261 Monitorujes ale spolocne priestory a zhotovujes zaznam o ludoch ktori sa na nich pohybuju.

jt261
autor
28. nov 2022

@malacibulka praveze nezhotovujem zaznam, nikde sa neuklada a ani nemonitoruje ludi na chodbe, ako som pisal kamera funguje len s tym ze ak niekto zazvoni, mne pride upozornenie a fotka dotycneho cloveka na mobil.

malacibulka
28. nov 2022

@jt261 To je zhotoveny zaznam predsa

katarinkalilly
28. nov 2022

@jt261 my máme taký zvonček a monitoruje to len vtedy, keď niekto sa motá okolo bytov na našom poschodí alebo, keď nám niekto zazvoní. Ale máme ten, čo je ako kukatko. Naši susedia sú s tým v pohode.,dokonca aj domovnik si kúpil taky istý.

brloh
28. nov 2022

Poznám ľudí ktorí to na dverách majú a nikto nič nevybavoval, rovnako to žiaden sused neriešil. X domov má kamery pred vchodom ktoré snímajú aj časť ulice.

jt261
autor
28. nov 2022

@malacibulka tak to by som musel mat suhlas od kazdeho kto zazvoni ze ho mozem odfotit nie ?😀

jt261
autor
28. nov 2022

@katarinkalilly u nas v byvalom panelaku sme to mali rovnako, oproti sused mal a nikto nic neriesil

malacibulka
28. nov 2022

Vsak, nikto to mozno nebude riesit kym sa nieco nestane. Ja hovorim o tom, co hovori zakon. Na to si sa pytal, nie na to, ci to bude susedom vadit. Budes mat problem ak sa nieco zomelie? Ano. Takze sa zariad podla toho.

malacibulka
28. nov 2022

@jt261 Ano.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jt261
autor
28. nov 2022

@mamula20 ked pride postarka, nejaky kurier, odpocet plynu a podobne veci, sused a podobne, pride mi fotka kto to bol a budem vediet kto a kedy mi zvonik

hiro
28. nov 2022

Pri tlacitku text: "Stlacenim tlacitka suhlasim so spracovavanim obrazoveho a zvukoveho zaznamu" 🙂

littlebuddy
10. mar 2024

@malacibulka na digitalny zvoncek s kamerou na vlastnych dverach je vynimka zo zakona GDPR, nie je potreba mat suhlas od susedov