Ako postupovať a vybaviť sa na letisku?

chavierka
3. jún 2013

Pýtam sa preto, lebo sme nikdy ešte neleteli a netuším, čo všetko ma na letisku pri tých vybavovačkách čaká. Neviem ani kam mám ísť najprv a čo všetko....Idem v zložení ja a manžel a 1,5 ročný syn. Berieme si so sebou jeden veľký kufor a jeden príručný kufor a ešte ľahký športový skladateľný kočík. Na dovolenku pôjdeme cez cest. agentúru. Netuším ani čo bude po príchode nazahraničné letisko. Vystúpime a čo ide a po batožinu, kočík a ďalej netuším. Počká nás tam nejaká delegátka z CK a tá nás vyprevadí na transfer do hotela, či ako sa tam dostanem, kto mi pomôže, aby som sa dostala do cieľa....Vypytujem sa ozaj na podrobnosti, nech som neni ako teliatko na letisku. Za všetky rady veľmi pekne ďakujem

sympa1
3. jún 2013

@chavierka ked idete cez cestovku tak odtial budete mat vsetky informacie tyzden pred odletom...kedy mate byt na letisku kolko kg si mozte vziat...kto vas bude cakat na letisku...podla toho z akeho letiska letite...ak z maleho kde je jeden vybavovaci stolik mate to jednoduche ak velke kde je ich viac..budete pozerat na svetelne tabule ktore budu mat napisane ktory let na ktorej brane sa vybavuje..pod ktorym cislom..podla toho si najdete svoju branu...odvazia vam kufor pozru pasy a poslu vas dalej...vsetko vam tam povedia...to iste po prilete, najprv si vyzdvihnete kufre na beziacich pasoch, pri kazdom pase je tabula na ktorej bude napisane z ktoreho letu su tam kufre, potom uz len jast svoju delegatku ktora bude mat tabulu s vasou cestovkou...bude tam plllllno takych turistou ako vy 🙂 nebojte sa, popytate sa

chavierka
autor
3. jún 2013

@sympa1 vdaka 🙂

katy1979
3. jún 2013

@chavierka ahoj vobec sa neboj. ja som takto letela minuly rok prvykrat a bolo to v pohode aj ked som mala tiez stresy. kocik si kludne zoberte az k lietadlu tam ho zlozite a odovzdate zamestnancom. samozrejme treba to nahlasit pri odbavovani batoziny ze mate aj kocik oznacia vam ho. A zavisi kam letite a s kym. V turecku mala kazda cestovna kancelaria pred letiskom stolik a oni nas uz navigovali do akeho autobusu mame ist. V kazdej krajine to je asi ine. Ale neboj urcite tam najdes to co potrebujete vediet.

legorka
3. jún 2013

Ahoj, viem si predstaviť, čo asi zažívaš....ja som prvý krát letela cca pred 14 rokmi a rovno šup ho z Londýnskeho Heathrow a SAMAAA, skoro som plakala,keď som už musela ďalej sama. Tak trošku som si zaspomínala....ako ti už písali maminy z CK dostaneš pokyny,kde budeš mať všetky potrebné info.Na letisku si na tabuli pozrieš odlet a tam ti vypíše aj kde máš check-in.V podstate budeš robiť to, čo všetci 🙂Všetko budeš mať vždy všade vypísané.Nás stále čakali na letisku slovenskí delegáti a tí všetko povedali, vysvetlili. Btw, kedy a kde letíte?Čo ak by si sa trafila s nami?

chavierka
autor
3. jún 2013

@legorka v polovici jula na Malorcu,ak sa nenaskytne nejaka prekažka.Juj,sama by som nechcela letiet..

legorka
3. jún 2013

@chavierka no tak nič,musíš si pozháňať niekoho iného 🙂 my ideme do Bulharska 🙂 Teraz sa už nad tým mojim prým letom smejem,ale ako som napísala..chcelo sa mi vtedy plakať.

radusiq
3. jún 2013

1. prides na letisko, ides na check-in - odbavovaci pult. Odovzdate batozinu, ukazete doklady, vytlacia vam palubne vstupenky
2. prejdete cez kontrolu kde budete musiet dat dole bundy, opasky, hodinky, vsetko z vrecak a prejdete cez skener, aj prirucnu batozinu vam preskenuju. Ak budete mat elektroniku budete ju musiet vybrat von, takisto tekutiny (pasty, kremy, ...) mozu mat max. 100ml a musia byt v zapinatelnom sacku (tie tam budu mat)
3. ste pri obchodoch, cakate kym vam na obrazovke napisu ktora brana je vasa (mozno uz pri odbaveni vam povedia dopredu). Zatial si mozte sadnut, kupit si vodu do lietadla, duty free shopping...
4. vypisu vam branu, idete k brane, postavite sa do radu a tak pol hodku pred odletom dojdu pracovnici letiska a budu vas pustat do lietadla alebo busu ktore vas odvezie k lietadlu
5. v lietadle vam este pozru palubnu vstupenku, keby vam nedali opytajte si pre maleho bezpecnostny pas ktory sa pripina o vas
6. stasnty let a krasnu dovolenku 🙂

chavierka
autor
4. jún 2013

@radusiq Ďakujem pekne aj tebe aj ostatným žienkam, som zorientovanjšia. A možno ste pomohli nielen mne 🙂

ajinka72
14. aug 2014

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu, prvý krát cestujem letecky s prestupom na inom letisku a neviem ako postupovať, mám eticket na 4 ks letenky a neviem ako postupovať na prestupnom letisku. Dostanem na odlete z prvého letiska obe letenky smerom tam alebo na prestupnom letisku musím po vystúpení z lietadla na check in pre novú letenku a znovu absolvovať celé . Prosím ak mi môžete niekto poradiť budem rada, letím Viedeň-Káhira a odtial do Luxoru, dakujem

959touareg
14. aug 2014

@ajinka72 my sme teraz tak prestupovali a hned vo viedni nam dali letenky do frankfurtu a odtial do cielovej destinacie. to bolo super, lebo inak si neviem predstavit, kedy by sme vo frankfurte si stihli na tom obrovitanskom letisku este letenky odznova vybavovat,ked sme na prestup do lietadla mali niekolko minut. to bol horor. doslova sprintom sme cez cele letisko leteli aby sme to stihli a ledva sme stihli, museli na niektorych z nas aj cakat. lebo lietadlo z viedne kus meskalo. sama by som asi nebola schopna takto s prestupom letiet. doslova som bola posr...a na tom nemeckom letisku. take obrovitanske, no urcite by som sa sama tam rozrevala a koniec. ved tam som nevedl akde je sever a este ked nevies ani ceknut po anglicky, nemecky...keby ze viem jazyk opytam sa, alebo co.
takze sa hned pri odbavovani vo viedni spytajte, ci vam vedia uz hned dat letenku aj na druhy let, alebo nie. oni sa zvyknu aj sami opytat. a urcite si vypytajte. je toovela jednoduchsie ako potom na prestupnom letisku opat to iste absolvovat a este ked mate na to kratky cas.

ajinka72
15. aug 2014

Dakujem