Akú kozmetiku si môžem zobrať do lietadla?

emi_emi159
15. jún 2021

Ahojte, mám otázku v ktorej mám totálny chaos. Ak idem na dovolenku len s príručnou batožinou teda s malým kufrom ktorý si beriem so sebou hore do lietadla môžem si tak zbaliť parfem , miceralnu vodu,mejkap, krém na opaľovanie atd. ??? Nieže mi tam vyhodia do kosa drahú vonavku a krémy 🙈😁 a druha otázka ak si na letisku kúpim niečo cestou tam napríklad vo victoria secret tie telové spreje tak mi to nevyhodia keď pôjdem cestou domov a budem to mat v kufri? Do tochto som úplný jeleň vôbec sa nevyznám. Ďakujem vam 🙏🏻

s_a
15. jún 2021

Dráhu kozmetiku si určite neber.. tuším do 250ml môžeš mať ale mne vyhodili aj tak, ale nepamätám si už presne

emi_emi159
autor
15. jún 2021

A ešte som zabudla niečo....kde sa dajú kúpiť tie veľké sacky na kozmetiku ktoré sa dajú hore zavrieť ?

ivkazba
15. jún 2021

@emi_emi159 to čo si kúpiš v obchodoch keď prejdeš check-inom je v poriadku.

emi_emi159
autor
15. jún 2021

@ivkazba ale cestou naspäť to budem mat zase len v tom kufri..... ? Tak ako to je 😁

rk123
15. jún 2021

mozes mat 10kusov tekutin v baleni ktore nema viac ako 100ml. do tekutin sa rata vsetko aj zubna pasta aj krem aj makeup aj vonavka. po kontrole ked si nieco kupis na letisku je to ok, ale cestou naspat to zas rataju do tych 10kusov po 100ml cize ak budes mat viac ako 10ks alebo viac ako 100ml balenie hocicoho vyhodia ti to.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
15. jún 2021

@emi_emi159 mozes si zbalit co chces ALE maximalny objem jednej flasky je 100 ml a spolu max. 1 l, nadoby tlakovane = deodorant a pod. rovno vyhodia a na niektorych letiskach trvaju na tom, ze sa musis zmestit do ich plastoveho maleho sacku a tam ak mas dat 10x 100 ml a pod. tak to nedas :D

takze by som si zobrala nevyhnutne veci a deodorant, opalovaci krem a pod. asi radsej kupila na mieste dovolenky na co to prevlakat - to ta asi nezruinuje

a tie sacky kupis napr. v Ikea alebo DM alebo aj na letisku kazdom si vies zobrat - odporucam behnut do Pepco/Tiger tam maju taku priesvitnu tasticku s malickymi flaskami do 100 ml (rozny objem) a tam si to vies rovno precapovat a ta tasticka je pevna, priesvitna a splna tu istu funkciu

zuzanka.zuzu
15. jún 2021

@rk123 moze mat aj viac ako 10ks 😉
@emi_emi159 1 nadobka max 100ml a vsetko spolu max 1l a mozes mat napr. 9x100ml + 2x50ml 🙂 ale realne mas problem to vopchat do toho sacika takze ti vyjde okolo 8ks, teda aspon mne
@petamich este nikdy a nikde (eu,usa,afrika) mi nevyhodili deodorant, bravam si to minibalenie

99jane99
15. jún 2021

@s_a Do 250ml určite nie !

@ emi_emi159
Do príručnej batožiny si môžes zobrať iba max.100ml balenie tekutín (voňavka, drogéria, opaľovací krém atd.), všetko čo sa týka drogérie ako napr.sj špirálu, veškerý make-up, treba dať do toho priesvitného vrecka ktoré spomínaš, avšak aj to vrecko môže mat max.velkost 1liter, takze moc veci do príručnej batožiny netáraj že zoberieš.
Po Kontrole batožiny si môžes kúpiť čo chceš, ALE na spiatočnej ceste to znovu musíš dať do tohto priesvitneho vrecka ! Všetko väčšie ako 100ml Ti vyhodia. Toto priesvitné vrecko musíš dať na ten pás, ktorý ide scannerom, tak ako batožina. Ak niečo v batožine zabudnes, budú Ti otvárať tašku.

kiwi3
15. jún 2021

realne si mozes zobrat do prirucnej batoziny, ktoru si beries do kabiny 100 ml nadobky, spolu do 1 litra. ale niekto to berie aj vaznejsie. napriklad v anglicku mi chceli vsetko vyhodit. prehladali nas tam, ako keby sme nieco pasovali.
to co si kupis po security check ti uz nikto nikde kontrolovat nebude, cize na letisku mozes nakupovat do aleluja.

petamich
15. jún 2021

@kiwi3 ano presne na UK som narazala, tam maju aj tie mensie sacky a trvaju na tom, ze len co sa tam zmesti a total "vedu" z toho robili 😂😂 fakt akoby som Betku po castiach pasovala

99jane99
15. jún 2021

@kiwi3 Ak to vrecko vyložiš na pas nemajú dôvod, ak ho necháš v batožine samozrejme že budú robiť problém a budú chcieť vyhodiť. Taký je predpis.

lula3108
15. jún 2021

Za posledny polrok som teda cestovala lietadlom uz 8krat a nikdy mi nic nevyhodili. Treba dodrzat zasadu 100ml max kapacita jednej nadobky. Ja si ich davam aj do dvoch sackov a nikdy nikto noc nepovedal. Tak islo lesk na pery, spiralu aj gel na obocko som mala zbalenw v kozmetickej tasticke a nikdy mi to neprikazali vybrat. A to som letela emirates, ryanair aj wizzair. Vzdy z viedne. Moze byt ze britania ma teraz odost prisnejsie podmienky ale vramci eu je to velmi mierna kontrola. Na insta som dokonca videla ze chalan zabalil velky sprchovy gel(400 ml) do hrubeho svetra a dal dospod kufra a nevyhodili mu to😂

kiwi3
15. jún 2021

@99jane99 urcite som nic nenechala v batozine. ale ako pisala petamich, oni maju este dalsie predpisy na objem kozmetiky. okrem toho skoro vsetko hadzali do nejakej "skusacky", aby zistili, co je vnutri. popritom na nas jedna mila pracovnicka este vrieskala. ze vsetko, co nevojde do toho ich sacku, ide do kosa. taky prijemny zazitok. to som este nespomenula, ze cely kufor s handrami bol patricne prehmatkany.

petamich
15. jún 2021

@lula3108 lietam (resp. lietala som, kedze som par tyzdnov na materskej) na sluzobky do zahranicia niekolko rokov takmer tyzdenne - a suhlasim s tebou, ze je to rozne, kazdopadne vyhodili mi uz xveci - objem nad 100 ml vacsinou bez milosti, nadoby pod tlakom bez milosti, spiralu a kremy (nie vyslovene tekutiny) ako kde toleruju, niekedy som musela vybrat z kufra,
niekedy nie a ani okom nemihli, niekde vyslovene trvaju na ich sackoch, vsetko musi byt dnu a bez milosti napr. ta UK - ja by som to s drahsimi vecami neriskovala :D asi by som sa netesila, ked by mi vyhodili 40E krem alebo 100E vonavku (schvalne prehanam) ale to uz nech si kazdy zvazi

tenerifka
15. jún 2021

mne este v zivote nikdy nic nevyhodili, len za minuly covid rok som letela 12-krat. Tak ako tu bolo spomenute, max.10 x 100ml, a je jedno, ci je to voda, krem, dezodorant, lak na nechty....veci ako ruz alebo balzam mam normalne v kabelke, to sa do toho nepocita

99jane99
15. jún 2021

@kiwi3 No tak to máš ešte asi málo nalietané...
Áno stále je to len o predpisoch a neviem čo je natom take nepochopiteľné 😂 Všetky tekutiny max.do 100ml a do priesvitneho vrecka, ktorý je tiež daných rozmerov.
Keď nesplnas predpisy, samozrejme že vyhadzujú. Je to tak dane...
Pokial viem máš v UK na letisku ešte aj video a obrázky a aj “samples” ak by to náhodou niekto nepochopil z písaného textu. Sú to predpisy ako každé iné na akom kolvek letisku.
Patrične prehmatkany kufor, nieje koli tekutinam a ani tá ich “skúšačka” ako to nazývaš nie je žiadny nebadany zázrak... Nerobili Vám už aj ster z batožiny keď si myslíš, že prehmatkavali koli tekutinam ? 😂

Je to štandardný postup kontroly pasažierov, keď sa im niečo nezdá alebo majú podozrenie,... Bežne robia námatkovo kontroly, nato sú tam. Tak neviem prečo hneď reakcia že “príjemný zážitok”. A potom ľudia čo ešte neleteli sa nestačia čudovať keď takéto príspevky čítajú. Pre mna je to bežný postup.
Mne sa nikdy v živote nestalo aby mi niečo vyhodili, ani v UK, ani nikde inde. A tiez sa mi nikdy nestalo aby kričali, keď s nimi normalne komunikujes nemajú dôvod.

kiwi3
15. jún 2021

@99jane99 jezis, taketo mudre zeny fakt nejdem dalej komentovat. Ak mas nalietane aspon ako ja, urcite vies, ze kazde letisko ma nieco ine, na com baziruje. Akurat uk riesi vsetko do detailov. A urcite som si mohla za to sama, ze na mna revala... ach.

kiwi3
15. jún 2021

@99jane99 a neviem, ze kde pisem, ze to prehrabavali kvoli tekutinam. Napis odborny nazov toho pristroja. 🙂 lebo ty vies vsetko

kitycat
15. jún 2021

A ja doplnim, ze ak letis nejakym low costom, tak aj to co kupis na letisku sa ti musi zmestit do prirucnej... Cu uz kupis jedlo, kozmetiku alebo oblecenie... Musis to napchat do prirucky... Uz som zazila, ze si za to museli priplacat ako druha batozina 🤣