Autom do Bulharska,,na čo sa vopred pripraviť + cestovné poistenie-odporúčania

anetta85
2. júl 2018

Cestuje niekto v aug.- 10.7.-19.7.? 😉 My máme v pláne autom cestovať z východu,,poraďte-ktorým smerom je naj..
V prípade cestovného poistenia,, ktoré je naj,aká poisťovňa?
Vopred ďakujem za odpovede..😉🤗

3009
2. júl 2018

@anetta85 my sme pred 2 rokmi aj rok predtým boli autom v Bulharsku aj s dvoma deťmi. Ono to závisí aj kam idete do Bulharska. Ak idete smer Varna a vyššie - Albena..., tak môžete ísť aj cez Rumunsko, ale ak idete Slnečné pobrežie a nižšie, tak určite cez Srbsko, Sofia a diaľnicou na Burgas. My sme nešli non-stop, ale sme preslali pri ceste tam aj späť v Niši - Srbsko, takže sa to dalo. Non-stop je to myslím veľmi namáhavé.

anetta85
autor
2. júl 2018

@3009 veď jasné, že aj s prestávkami, po príp.by sme niekde prespali.. ideme smer Kranevo 😉

3009
3. júl 2018

@anetta85 len cez Rumunsko je dosť riskantné zastavovanie - na každom kroku sú "domorodí", ktorí aj prepadávajú autá a žobrú. Treba si to dobre rozmyslieť ísť cez Rumunsko.

jvlo
3. júl 2018

Treba si zistit kedy maju turci ramadan. Do bulharska sme presli uplne bez zdrzania na hraniciach, spat sme chytili koniec ramadanu, kedy sa turci pracujuci v rakusku presuvali cez bulharsko spat do rakuska. Na hraniciach sme cakali 20h, pretoze ich dost podrobne prezerali

baumka
3. júl 2018

@jvlo Ramadan už skončil.

bosorkabb
3. júl 2018

@anetta85 my ideme z BA do Primorska. Ideme 7.7 na 10 dní cez Maďarsko a Srbsko. Po ceste máme nocľah v Niš. Nieje to naša prvá cesta do Bulharska. Hlavne sa poistite.

anetta85
autor
3. júl 2018

@bosorkabb viete mi povedať, aké poistenie je naj? Alebo aké máte? 🤔😉

bosorkabb
3. júl 2018

@anetta85 minulý rok cez Generali, teraz cez cestovku. Máme poistenie odo dňa odjazdu z domu.

patrica8
4. júl 2018

Ahoj, my ideme tiež prvy krát autom do BG, s dvoma malymi deťmi. Ideme do Byala to je nad Obzorom. Zaciatkom augusta. Pravdepodobne cez Rumunsko, pretože sa bojíme čakania na Srbských hraniciach.
Vám z východu je lepšie ísť cez RO máte to bližšie a je tam novy úsek diaľnice.
Nájdi si v diskusiách príspevok Autom do Bulharska, je z minulého roka a sú tam aj pani ktorí chodia pravidelne do BG z východu 😉

bg2014
4. júl 2018

@3009 preco tu zavadzas ze je riskantne ist cez RO,a prepadavaju auta ,vela filmov pozeras,idem 5 krat autom a o nicom takom som nepocul, ani nevidel
@anetta85 normalne bez problemov, ides cesty lepsie ako u nas co sa tyka kvality,a kedze ides z MI a do Kraneva urcite lepsie ist cez Ro pokial nechces robit kilometre do bludu
a mimochodom skoda bolo otvarat novu temu stacilo najst Autom do Bulharska a toto vsetko a to poistenie rozoberat tam, teraz sa tu budu pliest 2 rovnake temy

doly7
4. júl 2018

@3009 Nuz chodim 22 rokov,ale asi cez ine Rumunsko.

doly7
4. júl 2018

@anetta85 Fakt je asi zbytocna nova Tema autom do BG.Ale len tak okrajovo ohladne Kraneva chodil som tam roky a je to moja srdcovka,ale zistil som,ze ked doplatim 10 eur mam iny standart.Neviem kam idete do Kraneva,zastavim sa tam kazdy rok,ale mam pocit,ze uz roky sa tam nic nedeje.Jedna velka dedina z hlavnou ulicou,ale netvrdim,ze
ju nemam rad.

bg2014
4. júl 2018

@anetta85 tu si mozes pozriet cestu je tam este viac moznosti.ale aspon tie porovnaj casy ,km,v tom nemas zapocitany cas cakania na hraniciach

https://www.google.com/maps/dir/Strážske,+072+2...

https://www.google.com/maps/dir/Strážske/Carei,...

https://www.google.com/maps/dir/Strážske/Horgoš...

anetta85
autor
4. júl 2018

@bg2014 ďakujem.. áno videla som už,neskoro som to našla...ospravedlňujem sa.....

anetta85
autor
4. júl 2018

@doly7 máme vyhliadnutý Hotel Bella View

anetta85
autor
4. júl 2018

Ďakujem vám, a ešteraz sa vám ospravedlňujem, že som otvorila novú diskusiu....

doly7
4. júl 2018

@anetta85 V pohode len to je potom dost problem zorientovat sa.Dufam,ze sa Vam Kranevo bude pacit.

bg2014
4. júl 2018

@anetta85 ved ju mozes zmazat ako autor, infosky uz jake take mas

anetta85
autor
4. júl 2018

@doly7 bola som tam raz v roku.2008 a veľmi sa mi tam páčilo..😊