Autom do Čiernej hory

junovka
12. jún 2020

Caute, rozmyslame ist na dovcu autom do Ciernej hory, a tak rada by som prijala kadejake Vase postrehy, nazory, zaujimavosti...proste cokolvek....
Zaujima ma, aka cesta je najlepsia....kolko ste platili kadejake poplatky za cesty ...kolko ste cakali na hraniciach...kde ste sa ubytovali...potesi aj tipy na ubytko...pre nas je ideal nejake privat,nie drahy, nie velmi daleko od plaze, cca 200 m...ako je to tam so stravou...kde sa da najlepsie a hlavne lacno najest...kde su pieskove plaze...kaminekove velmi by sme nechceli...??

draik
12. jún 2020

@junovka
Pieskové pláže sú napríklad dole na juhu, v okolí Ulcinj, je to skôr moslimské a blíži sa k Albánsku. Známa je tiež Ada Bojana. Dobré sú aj pláže (privátne) vo Sv. Stefan. Všetko si viete vygoogliť, je zbytočné písať litánia. Akurát cesta je časovo dlhá - či to zoberiete cez Srbsko, Bosnu alebo nebodaj Chorvátsko. Nečakajte, že to celé bude stáť pár eur, najmä vo vychytenejších lokalitách. O to viac, že ceny v minulosti "pokazili" ruskí turisti.

zafir01
15. jún 2021

@junovka ahoj. Nasla som túto diskusiu.
Boli ste? Pretože by chceme ísť na konci júla autom do čiernej hory n a 14 dní. Muž 6vazuje ísť cez madarsko a potom Srbsko.

Pripadne niekto iný, bol touto trasou?

junovka
autor
27. jún 2021

@zafir01 neboli sme

kamajka
27. jún 2021

@zafir01 sli sme tadial do Ciernej Hory uz dvakrat. Ja mam Montenegro radsej ako HR. Su tam vacsie vlny, nie vsade samozrejme, ale je to take otvorenejsie more, nie ako v HR ze mas vsade ostrovy. Cesta je narocna, Madarsko super iba po dialnici potom ale v Srbsku potom od Belehradu jedna katastrofa. Vsade obmedzenia max.rychlost 40, oni to tam este stale tie cesty robia, plataju. Potom dole v Ciernej Hore akoze zazitok neskutocny autom, nadherna cesta k pobreziu ale sama zakruta.. no my sme sli napriek tomu ze sme cestovali 22 hodin aj druhykrat. Stoji to za to. Na pieskovej plazi sme boli iba na jednej, v Ulcinj. Uz skoro pri Albansku. Ale bolo tam dost studene more. A ziadne vlny. Ale za to za tasku musli, co na kamennych plazach mne osobne velmi chybalo.🙂

zafir01
27. jún 2021

@kamajka ďakujem pekne za príspevok. Presne aj muž hovorel že po Belehrad to bude ok. Obávam sa toho, co bude potom. Mužovi tvrdil jeden chlapík (muž kamiónista, tak sa stretol s druhým niekde na parkovisku) že to dával za 13 hodín... Mali ste v tých 22 aj prestávky? Google pise 14 hodín podľa mapy. Reálne rátam samozrejme viac, ale 22 som veru nemyslela 🙈 potom asi ozaj zvazim a presvedčí muža nech ideme cez hr diaľnicu, hoc to bude drahšie na poplatkoch. Ale on sa zas tešil práve na to vnútrozemie čiernej hory

draik
27. jún 2021

@zafir01
Otázne je, kam v ČH chcete ísť. Cesta od Srbska k moru je síce pekná, ale zdĺhavá, keďže chýba diaľnica (v budúcnosti má byť postavená od Baru k srbským hraniciam, prvý úsek v okolí Podgorice nabral meškanie). Tiež závisí od toho, ako sa zdržíte na hraniciach. K tým 13 hodinám dosť pridajte už len preto, že treba robiť pauzy.

zafir01
27. jún 2021

@draik ideme k svetemu Štefanovi . No manžel počítal tak 16 hodín. S nejakou pauzou. No je pravda, že netuší koľko býva klasické zdržanie na hraniciach. Kedysi sme šli cez Srbsko do Grécka vlakom a zdržanie 15 minut. Teraz v tomto covid období som pesimistickejsia, a počítam, ze cesta bude fakt ze dlhá ako čítam. On s tým ako dlhoročný kamionak problém nená, len neviem co naše deti, aj keď teda cestujeme často autom. Vždy to bolo do 12 hod.

kamajka
28. jún 2021

@zafir01 no áno tam vo vnútrozemí je to prekrásne. Samozrejme že sme mali prestávky, čo najviac ako sa dalo ale nie viac ako 20minútové, plus asi hodinka nad ránom na spánok. Googel píše jedno a realita je iná.🙂 k tým 14 hodinám treba pripočítať minimálne dalšie 4, ak idete aj s deťmi. My sme mali radšej viac prestávok, je to dosť aj šoférovať a sedieť v tom aute. Tankovať sa muselo, zjesť niečo, pocvičiť, podriemať chvíľu.

zafir01
28. jún 2021

@kamajka to máš pravdu. Radsej bezpečné a s prestávkami. Takže po Belehrad to bolo v pohode. Potom sa to už dost vlečie. Budem s tým kaklulovat a fakt ze radšej vyrazíme skôr a budem počítať radsej 20 hodín na cestu. Ako občas premýšľam na čo som sa to nechala od muža nahovoriť... Najmä keď som chcela úst do Toskánska, tak mi hovoril, že to je dosť ďaleko a o rok na to prišiel s týmto tripom 🙈😂. Snad sa oplatí a tých 14 dní tam bude super

kamajka
28. jún 2021

@zafir01 nám bolo fajn. Mali sme ubytovanie priamo na pláži, z balkóna som pozerala na more. Nádhera. Veľa ľudí síce bolo, ale to je všade. Šťastnú cestu prajem a ozvi sa potom so zážitkom.🙂

kamajka
28. jún 2021
zafir01
28. jún 2021

@kamajka krása . My budeme 100 metrov od plaze Przdno, pri svetom Štefanovi. Ale mame na zozname snáď ďalších 10 plazí, ktoré chceme ísť autom potom pozrieť po okolí. Kedy ste tam boli? Teda ktoré roky? Ako sa hýbu prosím ta ceny v restikach

kamajka
28. jún 2021

@zafir01 no minulý rok sme neboli, takže 2 roky predtým...2018 a 2019.. ubytovanie bolo lacné a super reštiky už si nepamätám... raňajkovali sme čo sa kupilo ráno v obchodoch, normálka ako doma, nejaké croissanty buchty salamky syry.. a obedy a večere v reštauráciách.. dá sa to porovnať ako u nás zhruba možno o cosi lacnejšie, ako kde.. ale neviem odkiaľ si zas je rozdiel reštaurácia v BA a rozdiel v Rožňave. Cenovo sme my boli veľmi spokojní. Jednu radu ak môžem dať nepite tam ich vodu z vodovodu.🙂 kúpte si balenú. 🙂

zafir01
28. jún 2021

@kamajka ďakujem moc, som z Považia. Keď sme boli v Donovaloch a pýtali za smazeny syr a hranolky 13 eur.... A potom v to isté leto (minulý rok) v alpach a za tu istú sumu sme mali úžasný chutný rezeň a zemiaky na vyhliadke na najvyšší vrch AT...
Tak podka všetkého, čo som sa snažila prečítať si, teda tie ceny budú priaznivé, narozdiel od niektorých nasich sk lokalít 👀. To som rada. Ďakujem za rady. Pekný deň prajem

zuzka1607
28. jún 2021

@zafir01 za nas tiez odporucam Ciernu horu 👍,my sme boli pred 2 rokmi a isli sme cez Bosnu, nakolko sme mali aj v Bosne vyhliadnute nejake miesta, ktore sme chceli vidiet
..ak mate obavy z dlhej cesty, odporucam rozdelte si cestu, my to vzdy tak realizujeme, ze na trase najdem nieco zaujimave a zostaneme 1-2 noci - napr.po ceste tam viete 1 den/noc pobudnut v Belehrade a po ceste späť zvolit cestu cez Bosnu a na 1 noc zostat v Sarajeve (konkretne Sarajevo sa nam velmi pacilo, aj ubytko aj strava velmi lacne)

nikuskatvoja
19. júl 2021

Ahojte, prosím vás ako to je z výbermi z bankomatov a platbou kartou?

zafir01
19. júl 2021

@nikuskatvoja z bankomatu sa nechystáme vyberať a kartou by sme tiež chceli platiť občas, myslím ze je to ekonomickejsie, ako vyberať z bankomatu. Inak beriem skôr hotovosť radšej.
V sobotu ráno cestujeme, tak som zvedava, ideme prvý krát do čiernej hory..
Aj vy idete?

nocika02
3. aug 2021

Ahojte baby, uz ste sa niektorá vrátili toto leto z ciernej hory? My sa teraz chystáme a zaujíma ma prechod cez Srbsko. Ci ten negatívny PCR-test potrebujeme ked len prechádzame cez krajinu dalej. Mám v tom zmatok😄

zafir01
3. aug 2021

@nocika02 ahoj, my sme akurát v okolí Budvy. Test nikde nepýtaju. Šli sme z pov. Bystrice cez medveďov do maďarská a cez prechod subotice do Srbska ( v piatok večer 5 hod čakania, kolóna 1,5 km) a potom Srbsko pohoda a hranica Srbsko a Čierna Hora, zdržanie 15 min. Len pásy, resp občianske všade kontrolovali

zafir01
3. aug 2021

@nocika02
Oni sa ani nepýtala ci len tranzitujeme, proste nič. Muž očkovany, ja nie. Pripájam pár foto my vo štvrtok cestujeme na sk po 13 dňoch. Kde presne idete?

nocika02
3. aug 2021

@zafir01 Ahoj, dakujem za odpoved aj krásne fotky, vidím aj ty dovolenkujes s bruskom😊 chystáme sa do Ulcinju, tam chodíme posledné roky. Tiez nie som ockovaná (tehotná) a ani muz nie (velmi vysoky krvny tlak). A mala si test pre istotu so sebou? Lebo som cítala tych tranzitujúcich cudzincov za 12 hodín co mozu prejst cez Srbsko, len nie som si istá ci to platí na dovolenkárov, na nás! Mne to treba napísat zrozumitelnejsie😄 my ideme na 11 dní, vyrázame v nedelu. Dobre dlho ste stáli cestou tam, a cestou naspat to bude tiez podobne, dúfam nie 5 hodín!, kvoli turkom. Zazívame to kazdy rok, ci ideme do Ciernej hory, ci do Grécka😔

zafir01
3. aug 2021

@nocika02 och no snáď keď ideme vo štvrtok ráno odtiaľto, by to mohlo byt lepšie, teda dúfam....
Áno veru riskla som to v 17 tt. Zatiaľ pohoda. Ja som ten juh pozerala, ale mužovi sa páčila zrovna táto časť, veľa plazí, zátok. Aj keď škoda, že málo piesku. No nie som si istá, či sa sem ešte vrátime ( celkovo nie som typ, vo sa vracia na rovnaké miesta) ceny sú tu v okolí Budvy, celkom vysoké, na to, aké platy deklarujú miestny. Služby minimálne, a strašne veľa odpadkov. Neviem ci aj juh je raky.. Teraz sme mali šťastie, že za iných okolností privátne plaze určené pre politikov a diplomatov, sú verejnosti otvorene.

nocika02
3. aug 2021

@zafir01 Predtym sme byvali vyssie, Petrovac, Buljarica, a Budva bola vzdy preplnená a tie kamene ja nemusím. Máme radi piesok a byvame nizsie este pri Velikej Plázi, nie priamo v Ulcinje. My sme opacne na tom, kde sa nám lúbi tam sa radi vraciame. Odpadkov je vsade habadej, to sme videli aj v Grécku, aj Bulharsku, ale ozajstné smetisko sme zazili v Albánsku. Tam sme sa ani nekúpali pred 2 rokmi. Nizsie bolo vzdy lacnejsie, dokonca v Albánsku este viac. Dá sa vzdy nájst dobré ubytko a udrziavaná pláz kde je cisto, dokonca stále cistené záchody😊 podla tvojich fotiek sa zdá ze teraz tam fakt nemajú vela turistov, hádam aj my si uzijeme trosku kludu. Ja som v 20 tt😊

zafir01
3. aug 2021

@nocika02 no priamo becici a budva pláž a pláž kamenovo sú plné tak pre ich pomery akurát.. Na mňa už dosť. Mame radi prázdnejsie. Netreba nám bary a restiky na plazí ani animácie. Radšej trochu kľudu. Takže teraz milocer, kralicina, a svety Štefan sú fakt tak na 20 % zaplnené. Cez víkend boli plnšie.
V Grécku v olympii a ani na rhodose, ci v Taliansku som taky neporiadok nezažila. Možno som len nejako zle trafila teraz neviem.
My chodíme vždy inde, lebo radi spoznávame nové miesta, a kultúry. Príroda je tu krásna, má to tu obrovský potenciál,ludia veľmi dobrosrdecni, pohostinní. Len sa ešte musia trochu naučiť, aby si mohli hovoriť, že poskytujú nejaký štandard.

Inak ubytko mame super, bývame v dome s 3 bytmi. Majitelia sú dôchodci, par krát boli na dovolenke na sk. Včera som ostala na izbe, prišlo mi nevoľno, po ceste na pláž. A pani mi tu bola poobede dva krát zaklopať, či som v poriadku, či nechcem kávu, a keby niečo, že jej nám povedať a za viezli by na k Dr (muž šiel s deťmi na pláž). Ozaj milý pár.

draik
3. aug 2021

@zafir01
Pri návrate treba sledovať, ako končia prázdniny v Nemecku, pretože vtedy sa občania SRN sa vracajú z domova v Turecku, tým pádom nepomôžu ani žiadne pruhy pre EU a spol.
Budva je ešte luxus. Čím južnejšie, tým (s výnimkou malých pláží) horšie.

zafir01
3. aug 2021

@draik balíme to zajtra ráno, o deň skôr, trochu nečakane, no koli zdrav. Problémom. Tak snáď to nebude také zle. Teda dúfam. Minulý týždeň v piatok sa vracal kolega z Bulharska a na Srb-hu hranici čakal 11 hodín. 🙄

zafir01
3. aug 2021

@draik prosím ta máš skúsenosť s hrán. prechodmi do HU? Ideme cez subotice, bo je to hlavný ťah, vi tie vedľajšie menšie bývajú rovnako vyťažené?

nocika02
3. aug 2021

@zafir01 vsade sa caká, ale nie tolko ako na hlavnom tahu. Zvykneme pozriet stránku http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/ha...
Tam sú rozpísané vsetky, niektoré sú otvorené len do 19.00, my sme naposledy nestihli prejst. A ked kliknes na priechod, tak ti ukáze priblizne kolko sa caká. Ako je to presné, to neviem.

zafir01
3. aug 2021

@nocika02 ďakujem

draik
3. aug 2021

@zafir01
Rozhodne cez menšie. Tiež som si to kedysi raz odstál a odvtedy volím alternatívu.