Autosedačka v buse

zuzik8778
26. júl 2015

vie mi niekto poradiť, ako sa cestuje s dvoj ročným dieťaťom v buse?..v auguste by som chcela ísť s dcérou z blavy na oravu a vôbec neviem ako to funguje v diaľkových autobusoch..treba tam tú sedačku, alebo nie?

elenajezova
26. júl 2015

V autobuse urcite ziadnu autosedacku nenajdete. Ani si neviem predastavit, ako by ste ju tam upevnili. A vobec nie je pravidlom, ze budu v autobuse bezpecnostne pasy na kazdom sedadle. Ak budu jedine s nimi mozete dietatko priputat. Ak nebudu tak nic...

akramgad
26. júl 2015

mi cestujeme len bus a vlak a netreba sedačku ale z vlastnej skúsenosti radšej vlak je to dlhá cesta a vo vlaku má väčšiu volnosť pohybu skôr to zvládne 🙂

lucinocka
26. júl 2015

no neviem si predstavit trepat sa este aj s utosedackou do busu...zase to netreba prehanat 🙄 niekedy o sedackach ludia ani nechyrovali...

zuzik307
26. júl 2015

@zuzik8778 isla by som radsej vlakom 🙂

tajka1986
26. júl 2015

@zuzik8778 vacsiu blbost som dnes nepocula 😀

njurka477
26. júl 2015

@zuzik8778 ahoj, nie je to blbost! Ja som sla s malou Ale zo svajciarska na svk, a sofer na mna nakrical ze KDE mam autosedacku, ze je povinna! Ale ci to Plati aj v ramci svk to neviem. Lebo vravel ze ked zastavia bus niekde v rakusku tak budem platit pokutu. Tak odtedy uz busom nechodim lebo si tam neviem predstavit okrem kufrov, deti Este aj sedacku trepat. Zavolaj si na SAD-ku alebo na spolocnost ktorej busom chces ist a opytaj sa Priamo tam

tajka1986
26. júl 2015

@njurka477 no dobre nie je to az taka blbost 😀 Ja si len neviem predstavit ako na svk vo vacsine autobusov tuto sedacku pripevnit. Takze teoreticky ked sa neda pripevnit sedacka,nemal by ta sofer s tak malym dietatom vziat do busu.

vroni
26. júl 2015

@njurka477, to bola zrazka s debilom. V autobuse sedacka nie je povinna. Ani v Rakusku.

njurka477
26. júl 2015

@vroni no super, a to mi to pri kazdej prestavke busu pripominal, normalne na mna navrieskal pred celym busom

zuzik8778
autor
26. júl 2015

možno to pre niekoho znie ako blbosť, no pýtam sa preto či s tým niekto má skúsenostil, lebo nerada by som sa dočkala toho, že sa budem vytešovať na dovolenku, zaplatím ubytovanie a po príchode k autobusu sa dozviem, že kvôli nejakým dopravným predpisom o ktorých nemám žiadne tušenie ma do toho busu šofér s takým malým dieťaťom nevezme...je rozdiel cestovať do vedľajšieho mesta obyčajným busom a absolvovať dlhšiu cestu diaľkovým....rada by som išla vlakom, no keď chcem ísť na oravu, najďalej sa vlakom dostanem asi do kraľovian a potom sa zasa tomu busu nevyhnem..

tajka1986
26. júl 2015

@zuzik8778 zavolaj na SADku a spyatj sa 😉

elenajezova
27. júl 2015

A myslis, ze z Kralovian pojde dalej nejaky fajnovy autobus, ktoreho vodic by vyzadoval pre dieta sedacku? To pochybujem! Pojde tam uplne obycajny nejaky miestny bus. A dvojrocne dietatko bud bude sediet vedla teba na sedacke alebo tebe ma kolenach. A nebudes mat so sebou kocik? Ved moze sediet aj v kociku, ktory bude zabrzdeny a budes ho pre istotu este drzat.

vroni
27. júl 2015

@elenajezova, fajnovy autobus nie. Pribuzny sofera od @njurka477, ktory si o matku s malym dietatom rad utrie hubu ano. Takze navrh, volat na SAD, aby som si bola ista, sa mi zda najlepsi.
Inak - to fakt na Oravu nechodi vlak?!

zuzik8778
autor
27. júl 2015

@elenajezova to by mi už bolo jedno, aký autobus by s tých kraľovian išiel..len tam ide aj o to, že keby som išla autobusom, tak by som nemusela prestupovať..nastúpim a vystúpim až v námestove ..neviem si predstaviť ako s malou, kočíkom a taškami musím ešte aj prestupovať...a ten autobus ide aj v takom dobrom čase, že by mi tam malá aj pospala, tak hore by bola možno len nejaké dve hoďky..no máme to ťažké, my slobodné maminy bez auta ☹

worker_falcon
27. júl 2015

@zuzik8778
@vroni
"Oravka" predsa chodí až do Trstenej, či ako. Síce to trvá večnosť, ale je to vlak. Z Trstenej do Námestova pôjde normálny bus s normálnym šoférom.