Bari - Taliansko

18. mar 2024

Baby prosím cez čo kukať busy a vlaky? Nejdeme si brat auto, potrebujeme sa prepraviť z Bari do Matery,-Alberobello-Monopoli... Ukazuje mi všade úplne iné časy. Na mapách si to viem kuknúť, ale prosím o oficiálne stránky, a iba tie čo máte osobné skúsenosti 🙂 vďaka

zafir01
18. mar 2024

Neviem ti úplne poradiť ,len skús napísať na FB stránku : " i love puglia "
Tam sa často túto otázku pýtajú . Odpovedajú aj ľudia ,ktorí tam žijú . V júni ideme s deťmi na takmer 3 týždne tiež na juh . A tiež máme na pláne miesta ,ktoré spomínaš ,okrem Bari . My budeme bývať v okolí Lecce ,tak to máme kúsok ďalej na výlety do matery ,ale zas blízko pláži ,o ktoré máme záujem . Želám peknu dovolenku

lenkahorny
18. mar 2024

Ahoj, ja som bola minulý rok v Bari, chodili sme busom aj vlakom. Je pravda ze vlaky nám vymeskali 2 ci 3 za sebou, ale prisli sme 🙂 Polignano sme dali autobusom a Alberobello vlakom z hlavnej stanice. Toto je ofiko stranka, ktoru nam poslal domaci, cez ktoru sme si pozerali vlaky: https://www.trenitalia.com/en.html

lin_a
18. mar 2024

Ahoj, do Monopoli a Polignano a mare sa da ist vlakom, statne zeleznice ako pise uzivatelka vyssie
Do Matery tiez vlakom, ale tam idu sukromne zeleznice
https://ferrovieappulolucane.it/
A do Alberobella sme isli busom, zeleznice mali vtedy vyluky.
Zeleznicna stanica - statna aj sukromna su na jednom mieste, hned tam je aj bus stanica a vsetko je to velmi blizko centra mesta/hlavnej promenady.
Auto naozaj nepotrebujete, spoje chodia casto a pomerne spolahlivo. Dovolenka sa nam tam velmi pacila, vam prajem to iste 😊

nika_ke
18. mar 2024

Do Matery jazdi aj Flix bus, pre nas v najlepsich casoch. Bookovali sme den vopred, az ked sme boli na mieste. Pri pobrezi do Monopoli jazdia vlaky casto. Je to ako u nas primestska linka. Listok si kupis v automate na nastupisti, obojsmerny je lacnejsi.
Jedine v Bari MHDčka jazdi priserne, je potrebne si stiahnut appku, google ich spoje neukazuje alebo neukazuje aktualne.

baruska884
18. mar 2024

Ahoj Máš nejaký typ na dobre ubytko?my ideme v máji s rocnou dcérou..už by som sa mala pozerať po nejakom ubytovaní

baruska884
18. mar 2024

@lenkahorny ahoj máš typ na dobre ubytmo v Bari?chystáme sa tam v máji tak sa akurát pozerám po niečom.. ďakujem 🙂

lenkahorny
19. mar 2024

My sme išli cez airbnb, klasický starý taliansky byt, ale čistý, v pohodičke 🙂 posielam link , neviem či pôjde otvoriť. https://sk.airbnb.com/rooms/22966180?source_imp...
Správca nám posielal typy kam ísť, od neho sme mali linky ja na vlaky

autor
19. mar 2024

@lenkahorny prosím ťa pekne, alberobello je na celý deň alebo stačí pol dňa?

autor
19. mar 2024

@lenkahorny pýtam sa preto, lebo máme 4 dní a chceli by sme ísť Matera-alberobello-monopoli-polignano a nakoniec Bari.. ideme bez detí 🙂 nevieme kde najlepšie prespať, kde je to "najkrajšie"

zafir01
19. mar 2024

Alberobello dáte aj za pol dňa .Matera nám odporúčajú celý deň .ak by sme šli bez detí ,prespali by sme v matere niekde v peknom tradičnom ubytovaní .
Prepáč ,že odpovedám , mňa si sa síce nepýtala 😄, píšem ,aké info dali ľudia nám 🙂

autor
19. mar 2024

@zafir01 kľudne, napíšte aj vy čo odporúčate a čo naopak nie 🙂

dajna11
20. mar 2024

My ideme tiež v júni do puglie...spolieham sa na vlaky ,keďže z Bari ideme ešte dosť na juh ,tak snáď budu spoľahlivé ako všade píšu. Mam stiahnuté app na vlak ,aj flix bus ,rak snáď sa nejako dopraceme kam chceme

zafir01
20. mar 2024

@dajna11 ahoj ,kam máte namierené ? Ja ešte len zbieram info , kde čo pozrieť s troma deťmi . Druhé ubytovanie strávime 7 dní pri Lecce . Čo pozerám tak 20 minut autom na všetky tri ( juh ,východ ,zapad ) strany pobrežia , tam mám poznačené tie z tých krajších. Plus výlet do matery, alberobello, ale na tom juhu to bude s deťmi vždy asi taký mix pol dňa more , pol dňa nejaká spoznavacka .

dajna11
20. mar 2024

@zafir01 ahoj. My budeme bývať v gallipolli....tam a ešte južnejšie sú krásne plaze ( urcite aj plne ľudí, no možno mimo prázdnin ešte až tak nie). Z tade plánujeme urcite lecce.....ostuni...polignano....monopoli ....uvidíme...syn bude určite chcieť lenosit pri mori ,my sme zasa s mužom túlavi...poslednú noc spíme v Bari koli odletu,tak ešte ten pozrieme
@zafir01

zafir01
20. mar 2024

@dajna11 super . My sme tak na pol ceste medzi galipoli a Lecce ,a tiež som veľmi zvedavá na tie pláže . Ideme 20.juna , tak snáď ešte nebudú také plne . Ideme autom , predtým budeme v toskánsku a po ceste domov strávime ešte pár dní pri ancone, minulý rok bol syn nižšie od Bari a more krásne ,čisté , dlllho plytké , a pláže v auguste prázdne , sme neboli na žiadnych verejných mestských , len s manželom odstavili auto na pumpe a šli podľa mapy smerom k moru a natrafili na opustené pláže ,kde boli sami

dajna11
20. mar 2024

@zafir01 no paráda. My sme tiež zvažovali auto ,kedze je človek viac mobilný a vie sa hocikde zastaviť. No nemáme možnosť toľko volna ,byt preč dva týždne napr ...mňa práve tie karibské plaze lákajú....syn bude vo svojom zivli no a ja som chcela vidieť Lecce velmi

zafir01
20. mar 2024

@dajna11 máme to podobne . Budem rada ,ak nezabudneš ,keď sa podelia o dojmy, 😍 peknú dovolenku želám

dajna11
20. mar 2024

@zafir01 podelíme sa určite. Teším sa. Ideme 13.6. A 19.6 nazad ,ty nás hneď vystriedas😄 ,kde budete bývať?

yoxinka
20. mar 2024

Ahoj. Minulý rok sme boli Bari, Alberobello, Locorotondo, Otranto, Lecce, Monopoli, Polignano a Matera. Boli sme pozrieť aj najvýchodnejší bod Talianska, maják … čosi di Palascia a prešil sme až úplne na juh. Dve noci sme spali v trulli domčeku, to bolo top. Trulu sme ale bookovali asi polroka dopredu. Za nás naj topka tejto dovolenky a vrátila by som sa tam opäť - Matera! To je neskutočné miesto, plus, odporúčM si k tomu pozrieť niečo aj dopredu, aby ste trochu poznali tie okolnosti a vedeli, na čo sa pozeráte. Dedinky na juhu - Monopoli, Otranto - pekné. Bari a Lecce mestá, Bari pri mori, to bolo pekné. Všade sme bývali v talianskych bytoch cez booking. Trula bola top, byt v Lecce super, byt v Bari mal nejaké nedostatky, ale v pohode, dve noci prežiješ. My sme boli cez jarné prázdniny a bolo všade super málo turistov. V lete by som do Alberobello nešla asi ani do Polignana. Tá instagramová pláž z Polignana mňa osobne neohúrila, ale ako celok je tam pekné. V lete to musí byť nechutná masovka. My sme boli autom a s troma deťmi. Dovča super! Deti 11,6 a 3 roky si to mega užili, dodnes na to spomínajú.

zafir01
20. mar 2024

@dajna11 my ideme 20. A budeme v toskánsku v takom agro penzióne vo viniciach , potom v dedine sogliano cavour , tam máme apartman , a naspäť máme tiež také agro ubytovanie u jednej rodiny s deťmi , kde prenajímajú 3 izby , takže nič veľké . Dôležité pre naše deti bol ten bazén 😂 , lebo ani jedno ubytovanie nemáme bezprostredne na pláži . Z dôvodov :1, vysoká cena pre nás (2+3 deti )
2, chceme navštíviť viac pláži a miest ,takže sme si chceli nájsť miesto niekde uprostred
3 , máme radi tichšie lokality
Tak snad budeme aj my aj vy spokojní 🙏

zafir01
20. mar 2024

@yoxinka ďakujem za skúsenosť .naše majú 12,6 a 2 , tak som tiež zvedavá . Na ktorej pláži sa vám najviac páčilo ? Boli ste na plážach na úplnom juhu ( tie ktoré volajú " Maledivy " ) ?

larinka552
20. mar 2024

My sme boli v Bari a okoli minuly rok a bolo to hrozne 😃 Inac vlaky pozeraj hlavne cez appku Omio a kupuj tam alebo Trenitalia, 👍

yoxinka
20. mar 2024

@zafir01
My sme na plážach neboli, kedže sme tam boli vo februári. Kamoši boli na juhu na plážach na juhu v lete, boli tam mesiac a že dosť tam bol miestami bordel a odpadky. Tomu celkom verím, lebo odpadky boli na juhu problém tak celkovo. Ako mi povedal pred pár dňami človek, ktorý v Taliansku pár rokov žil, “juh Talianska, to je taká Afrika”. No, ale že boli miesta, kde to bolo pekné. Presné názvy neviem … len asi Maldivy by som úplne nečakala po mojej skúsenosti 🤪.