Bezlepková strava a dovolenka v Chorvátsku

lilysk
27. máj 2014

Ahojte
Chceli by sme ist na dovolenku s detmi ,ale nakolko maju deti bezlepkovu stravu je to trochu komplikovane .Mate skusenosti s bezlepkovou stravou v Chorvatsku ?
Kde sa daju kupit bezlepkove potraviny?Su na tych ostrovoch nejake obchody kde sa aspon nieco da zohnat ?Rozmyslala som ,ze by sme si prenajali nejaky apartman s kuchynou ,ale tiez nemam velmi chut cestovat s vagonom cestovin a vypekat tam chleba 🙂Je mi jasne ,ze sa da vystravovat nejako v restauracii ....grilovane ryby a pod ,ale zase nie kazdy den .Dakujem vopred

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
victory1
27. máj 2014

@reisi dakujem, tato informacia pomohla aj mne...aj ked my asi budeme zit len morskych priserach a rybach a zelenine...ale daky chlebik na ranajky bude fajn, ked sa nam podari kupit... 😉

reisi
27. máj 2014

@victory1 🙂 ja som dost zatazena na stravovanie a este dodrziavam nejake zasady co nesuvisia s bezlepkovou dietou ale nekombinujeme urcite druhy potravin a ked uz sme to zvladli takto komplikovane, tak ta samotna bezlepkova dieta je uplne v pohode. Ale teda vlani prve tyzdne som tam nastresovala🙂 ked sme prisli do restiky vsetci stali v pozore a ukazovali panvice ci cerste ryby na tackach.

cherryblossomgirl
27. máj 2014

@lilysk bezlepkovy sortiment v lekarnach alebo DM. Nikdy nebol problem s rybami, rizotom, dokonca ani cevapcici nerobilo problem. Treba sa vzdy spytat, pripadne mat pri sebe takuto zdravotnu karticku ( k dispozicii v mnohych jazykoch) http://www.celiactravel.com/cards/croatian/

lilysk
autor
27. máj 2014

@reisi a kde ste boli presne ?

victory1
27. máj 2014

@reisi ja ryby a prisery milujem...ale tiez sa to neda jest 10 dni v kuse..takze som rada, ze sa to tam da poriesit aj inou stravou...u nas je to este komplikovanejsie, ani lepok, ani mlieko, ani cukor.. 😠

lilysk
autor
27. máj 2014

@reisi ja chcem ist na Korculu - tak netusim ci je tam dM -preto sa pytam kde ste boli aby som sa tomu vedela prisposobit 🙂

lilysk
autor
27. máj 2014

@cherryblossomgirl je DM aj na ostrovoch ?Kde ste boli presne ?

cherryblossomgirl
27. máj 2014

@lilysk skuste pozriet na stranke DM, my sme nasli v kazdom vacsom mestecku alebo treba skusit lekarne alebo vyhladat na http://www.schar.com/en-us/posfinder?adr=croatia