Bol niekto v Andalúzii - Costa Almeira?

luciaalex
3. jún 2013

Boli ste niekto? Zacala som uvazovat o tejto oblasti, info ck a recenzie sa rozchadzaju. V ponuke su relativne drahe hotely, tak by mali aj zodpovedat tomu co prezentuju, mate skusenost? A co plaz, udajne hrubypiesok, ale recenzie uvadzaju kamienky. Dakujeeeem za info

legorka
3. jún 2013

Ahoj, my sme boli pred 2 rokmi v Roquetas de mar v hoteli Colonial Mar cez CK Tiptravel. Pláž bola veľmi široká, ľudí len kde tu, takže to bolo super,ale piesok veľmi hrubozrnný.Naša dcéra z toho nemala nič,lebo stavať sa z takého piesku nedalo.Naozaj možno skôr drobné kamienky. Hotel bol na pláži,takže sme si hocikedy z hotela odbehli do mora.To bolo to dobré 😎 ,ale inak strava strašná, bolo toho veľa, vyzeralo to krásne,ale chuť 😒 ....takže skoro 2 týždne sme jedli hranolky a špagety.Pre nás najväčšie negatívum bolo,že to tam vyzeralo ako keď sa ešte niečo len rozbieha, turisti len kde tu a aj to väčšina španieli.V každej dovolenkovej destinácii kde sme boli bola nejaká promenáda s kaviarničkami,obchodíkmi a tu ceeelkom NIČ.V meste bol obchodný dom,ale sorry nebudem predsa na dovolenke chodiť na prechádzku každý deň do obchodného domu.Animačný program tiež nič moc. Nehovorím,že tam bolo úplne zle,ale už by som tam viac krát určite nešla. Musím,ale priznať,že z nášho turnusu bolo veľa nespokojných ľudí.

barbora84
3. jún 2013

My sme boli na prelome jun/jul 2011 na svadobnej ceste v Roquetas de mar, nazov hotela si nepamatam. Je to lokalizovane na vychode Andaluzie. Prve 2 dni fukal silny vietor, ze sa nedalo byt ani na plazi, niektore dni boli aj velke vlny, ze sa nedalo kupat v mori, ale len obcas. Boli sme ubytovani v 4* hoteli, ale hodnotila by som ho ako 3*. Strava bola fajn, dalo sa povyberat... Velke plus bolo, ze hotel bol hned na plazi, co bolo super. Promenada bola pri mori, ako uz bolo pisane vyssie, boli tam hlavne spanielski turisti. Takze zhrniem to tak, ze islo o prijemnu dovolenku, nam sa pacilo, negativom bolo trochu nevyspytatelne pocasie.

sjuzi
4. jún 2013

My sme boli min rok v auguste, krasne prostredie, uzasny hotel, strava, ale priserne studene more, jeden den nam naplavilo aj meduzy 😒.

prasiatko30
4. jún 2013

costa almería - my sme boli asi pred 3 rokmi takto v juni pri mojacar - more je este o takomto case studene ale v podstate more tak od murcie smerom ku gibraltaru je podstatne chladnejsie ako napr v cataluña alebo okolo valencie a alicante. piesok si nepamatam ci bol hruby alebo jemny ale v podstate vsetky plaze su tam siroke a s malo ludmi - neviem ako ale vcelku prezili ten stavitelsky osial a respektovali la ley de costas - cize nezastavovali uplne hned po skonceni piesku takze clovek ked zdvihne pohlad a pozrie sa okolo seba tak vidi len to more piesok a take tie malebne plazove kadibudky na prezliekanie ako z rokov 20-30tich -to sa mi velmi pacilo 😀. hotel bol asi tak na 10 min peso a cez cestu takze aj ked bol v prvej linei tak bol v podstate dost daleko na to co sa rozumie pod pojmom primera linea. zalezi tiez od toho co chces robit - ja neznasam byt na plazi tak my sme v podvecer brali auto a obehali okolite dedinky - mojacar - je nadherny biela dedinka vo vyprahnutych spalenych kopcoch, potom sme boli este v jednej dedinke kedysi to bola typicka rybarska dedinka - san jose sa mi vidi ze sa to volalo - a tam sme nadabili na jednu krasnu cala - to su take male plaze s tazsim pristupom - len ja sikovna som nezobrala na denny vylet plazovu tasku 😅 to sa moze podarit len mne tak sme tam len mrkli. medzi roquetas del mar a napr mojacar sa nachadza el parque natural cabo de gata - nijar - tam sa oplati ist lebo to je kus neposkodenej prirody medzi tolkou barbariou co dokazali spravit na pobrezi - najlepsie je zobrat auto a pobehat po calas, ktore sa tam nachadzaju schovane od civilizacie kde nikto nechodi - alebo teda len malokto.

inaksie na plavanie s detmi - no neviem neviem ja som uz bola aj v almeria aj pod granadou aj pri cadiz a teda veru s malymi detmi dost komplikovane - pri cadize jasne lebo sme boli smerom na ocean takze tam je ta voda dost studena aj velke vlny a v almerii to tiez nebolo bohvieco.

na plavanie s detmi je najlepsie mar menor - je to horror stavitelsky tie dedinky - absolutny chaos - ale mar menor je vlastne kus mora oddeleny od stredozemneho mora takym ramenom zeme - cize sa to rychlo vyhreje, nie su vlny a kracas metre a metre do vnutra mora a mas vodu len po kolena - s malymi detmi idealne - clovek sa nemusi vopchat do vody s nimi 😀 a tam je teda aj viac atrakcii pre deti aj viac nocneho zivota aj sa da kde prechadzat dokonca su tam aj cudzinci nielen domorodci 😀

inaksie som sa musela zasmiat, ze boli tam len spanieli - to si ako myslela prosim ta @legorka spanieli dokonca chodia aj na dovolenky a dokonca aj v spanielsku 😅

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea91
5. jún 2014

My sme boli minuly rok...no táto destinácia nie je vhodná pre rodiny s malymi detmi
boli sme v júli, v hoteli protur roquetas, 5 hviezdickovy hotel-hotel a strava na vyssej urovni
no ale voda v hotelovych bazénoh a v mori studená...no a absolutne nulova moznost vyzitia, vsade uzavrete kaviarne a bufety, delegatka nam ponukala fakultativne vylety za 160 eur...