Cestovanie do Švajčiarska

danuella
17. nov 2014

Máte niektorá skúsenosti? Chceme ist autom a do Bernu, zaujima ma ci sa da obist aj dialnica a ist po nejakych cestach mimo nej. Zda sa mi prehnane zaplatit 33 € za znamku na par dni.

bubabubo
21. nov 2014

Ahoj
Dialnica je najlepsia! Opytam sa zajtra mojej sestry ona kupovala dialnicnu vo Svajci....mozno ju este ma

zuzka_bluzka
21. nov 2014

ja som chodievala pravidelne k Zurichu autom a nedokazem si predstavit ist az do Bernu bez dialnice takze urcite zaplatte lebo tych 30 eur by ste previezli aj tak na nafte co by ste sa motali kade tade po "dedinach" 😉

indiankaindi
13. jan 2017

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu alebo informáciu. Začiatkom februára máme cestovať aj s 8 ročnou dcérou do Švajčiarska, ale zistili sme, že je tam pár komplikácii. Konkrétne cestujeme do Bazileja. Nevieme nikde nájsť konkrétne informácie o možnosti cestovania v tejto krajine, a to konkrétne o pár veciach. Chceli by sme ísť autom, ale pokiaľ viem, vo Švajčiarsku je potrebné mať diaľničnú nálepku, ktorá je vraj iba jedna, a to ročná. Nevieme však zistiť, kde sa kupuje a ako, prípadne či naozaj neexistuje nálepka na menej dní, ako napríklad u nás. Tiež sme dostali informáciu, že sa v tejto krajine platí aj za prejazd tunelom - kde sa to platí, kedy a koľko? Bojím sa, že cestovanie autom by bolo dosť komplikované, ale neviem nájsť ani žiadny spoj autobusom napríklad z Bratislavy do Bazileja, vlakové spojenia sú iba na niekoľko prestupov, čo si neviem predstaviť, keďže tie nádražia nepoznám - bojím sa, že prestúpime nesprávne. No a tiež máme info, že my dospeláci nepotrebujeme pas, pretože Švajčiarsko má nejakú doložku či čo, že do neho možno cestovať ako v rámci EU. Ale platí to iba pre hraničné mestá, alebo pre celú krajinu? Prosím kohokoľvek, kto cestoval do Švajčiarska, alebo pravidelne cestuje, či by mi vedel poradiť, ako to chodí, alebo kde zohnať spoľahlivé informácie. Ďakujeeeeeem každej dobrej duši 🙂

fuskai
13. jan 2017

Vo Švajčiarsku existuje len ročná diaľničná známka, stojí 40,- CHF. Dostanete ju kúpiť na každej benzinke v CH. Majú na diaľniciach kamery, takže jazda bez Dialničnej známky sa neoplatí. Vysoká pokuta. Za niektoré tunele sa skutočne platí zvlášť. Do Bazilej z SK nepôjete ani jedným z platených tunelov. Stačí vám platný OP a max pri sebe hotovosť 10.000,- CHF.. Cesta diaľnicou je pohodová, dobre značená, akurát stále policajti merajú rýchlosť. Cestovať do Bazilej autom je úplne v poho, šťastnú cestu.

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz