Chorvátsko začiatkom júla

hruska91
8. jún 2023

Ahojte máme možnosť na poslednú chvíľu nahradiť známych po úraze a ísť na dovolenku do chorvatska k zadaru 2-9.7.
Máte skúsenosť- nebude more chladne tak skoro? Je to už sezóna?

Dakujem

martinka13
8. jún 2023

Za mňa more studené. Studené je ešte aj v Grécku. Ale je to individuálne. Niekto nepotrebuje vodu 28-29 stupňov

negymama
8. jún 2023

@hruska91 my sme boli minuly rok este v skorsom termine v okoli zadara, od 25 juna do 8 jula. Voda bola tepla ako caj. Fakt velmi tepla a to ja som zvyknuta hlavne na madarske termalne kupele a som reumaticka. Zas je pravda, ze minuly rok boli desne horucavy pomaly od maja. kratko po nasom odchode tam vypukli poziare z horucav.

negymama
8. jún 2023

Zima vsak bola mierna, skoro bez mrazov, tak myslim, ze to more ani nestihlo vychladnut.

dnld
8. jún 2023

@negymama my sme boli minulý rok od 17.júna a bolo teple ale tento rok tam je iné počasie. Minulý rok bolo celý máj 30-35 teraz v máji nebolo viac ako 25 a teraz v júni zatiaľ predpoveď nehovorí o zmene cez deň 20-25 a v noci 17 je málo

negymama
8. jún 2023

@dnld fuha nestras, toho roku ideme od 28 juna kna Kretu, tak hadam tam bude teplo.

belllinka
8. jún 2023

Niekto ti napise, ze bolo ako čaj a mne je napriklad more v HR studene vzdy, aj v auguste. Takze kazdy to vnima individualne

negymama
8. jún 2023

@belllinka my sme boli v takej malej tichcej zatoke, Seline pri starigrade, a tam bolo more skoro bez vln, ako slane jazero, a plytka voda...takze tam voda bola naozaj prehriata aj na moj vkus. Boli sme aj na inych plazach, Zaton, ostrov Bilba, atd. a vsade teplo. Jedine chladnejsia voda bola v rieke Zrmanja /odporucam/, tam sme si to doslova uzivali, ze konecne nieco sviezejsie.

elenajezova
8. jún 2023

@negymama Starigrad Paklenica? My sme boli v hoteli Alan.

katulienkax
8. jún 2023

V Chorvatku mava more aj v auguste 24 stupnov, to sa vobec neda takto predpovedat, staci ze dojde burka od serevru a more sa dost ochladi

simonah73
8. jún 2023

@hruska91 takto, rataj s tym, ze bude studene, pri najhorsom Ta milo prekvapi. Chodievame koncom augusta az na Makarsku a teda obcas milo prekvapi a je na moj vkus teple.

jovka
8. jún 2023

@dnld aj my,minulý rok 20.6 bolo 35 stupňov ,teraz ideme 21.6 a trošku sa obávam ako to bude s kupanim 😵‍💫

simonah73
8. jún 2023

@jovka tak teplota vzduchu nemusi byt problem, len to more

jovka
8. jún 2023

@simonah73 no ukazuje aj dážď,kebyže ešte je jasno jasne,že sa to dá,aspoň to more osvieži,len snáď nebude pršať, ved aj u nás je to úplne posunuté tento rok😬

negymama
8. jún 2023

@elenajezova ano tam sme boli, ale v sukr. apartman nedaleko Seline ale uz skoro na konci obce smer starigrad.

simonah73
8. jún 2023

@jovka tak ked tam v auguste ukazuje dazd tak to je taky ze vyzenie vsetkych z plaze a za pol hodku uz zase plaz plna.

jovka
8. jún 2023

@simonah73 dám info o 2 týždne😅aj tak to máme už vyplatené tak nejak bude 😊

simonah73
8. jún 2023

@jovka a kam presne ides? ja si teplotu mora priebezne sledujem tu a teda zatial nic moc https://sk.seatemperature.net/current/croatia/t... a sledujem jednu babu co zije v Hurghade a akurat vcera hlasila, ze aku teplotu ma more tam a ked som si to vyhladala na tej stranke kde sledujem tu teplotu tak tam bola presne ta ista. a obcas to skontrolujem aj tu aj ked nie je vidno na tych ludoch ci sa trasu od zimy ked idu do tej vody 😀
https://baskavoda.hr/sk/webkamery

jovka
8. jún 2023

@simonah73 Pula,takže nie dole kde by bola väčšia šanca tepla😅 ale nádej je stále🤣v každom prípade berieme veľa vína a rumu pre prípad nepriaznivého počasia 🫠

simonah73
8. jún 2023

@jovka tak zase do lesa drevo nosit? ved vino sa da kupit aj tam a aj pomerne kvalitne urcite.

hruska91
autor
8. jún 2023

Uff tak keď ma byt podľa vás voda ešte studena tak to asi nemá význam ísť- ideme s detmi 4 a 2,5 roka

simonah73
8. jún 2023

@hruska91 tak zalezi na aku vodu su zvyknute.

ivanakal
9. jún 2023

My sme boli v chorvatsku minuly rok od 1.7. do 10.7. ale teda dole v Brele, a more bolo tak neskutocne teple. Ja neznasam studenu vodu, pre mna je vsetko studene, toho som sa najviac bala a toto bola paraaada. Neskutocne tepla. Aj tento rok ideme prvy julovy tyzden, tak dufam ze to bude takto isto. 😀

hruska91
autor
9. jún 2023

@simonah73 ešte niesu na žiadnu zvyknuté :D pôjdeme s nimi k moru prvykrat

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonah73
9. jún 2023

@hruska91 a tak v bazene hadam uz boli ci vo vani. 😉

sisaka
9. jún 2023

Som znechutená. Chystáme sa s mužom do Chorvátska začiatkom júla, skôr poznavačka, ale chceli sme sa samozrejme aj namočiť… do takej studenej vody ma nik nedostane ani po kolená. To sa tam fakt ľudia mágajú v takej ľadovej vode a ešte aj s deťmi? 🤔

laurita285
9. jún 2023

Podľa mňa je tá voda servírovaná z ľadom, ja by som do nej nevošla určite, mne bolo v chorvátsku vo vode zima aj keď bol stred augusta 😀

clarissa96
9. jún 2023

@hruska91 my chodievame s dcérou, má 5, každý rok do Chorvátska začiatkom jula. Vtedy chodievajú s nami aj starí rodičia, práve že by nemuselo byt až tak horúco. Každý rok zatiaľ bolo horúco a mala sa vždy kúpala normálne. Sú tam zátoky s nízkou vodou, žiadny atlantik ako napríklad v na juhu Španielska, kde je studena voda stále a fuci. Vždy sme si to veľmi užili. Píšeš že idete k zadaru, nin pre vaše detičky topka. Ani nerozumiem aká ľadová voda, či to porovnávajú s vodou v sturove či co. Vždy keď plávam v mori ďalej od brehu, aj keď sme boli inde než v hr, tak vedel na mna ísť studený prúd, tak za mna 🙄

simca06022011
9. jún 2023

More môže byť studené aj hocikedy inokedy.. to sa nezohrieva tak ako jazero, stačilo ze prišla búrka na more a voda bola hneď "studena". Relatívne. Dátumom to nijak neovplyvnime. Termálna voda to nie je, to je hádam jasne každému ale ani 15stupnova bystrina horská. Mne sa dcéra 2r kúpila aj v máji v Balatone, na veľkú noc vo vonkajšom bazéne v HU... je to o zvyku 🙂

matkahelka
9. jún 2023

@hruska91 aktualne ma more v Chorvatsku 20 stupnov. cez den je tam 25 stupnov, v noci 18, cize sa prakticky nema z coho ohriat. je nezmysel porovnavat minuly rok, minuly rok bolo v maji v Chorvatsku 28 stupnov, jun cez 30, cize ano, jul uz bolo more fajn. tento rok je to akoby o mesiac posunute. zavisi od toho, ako ste otuzili, resp.aka teplota vody vam je na kupanie prijatelna.