Chyba cestovného pasu

dftk
14. aug 2018

Ahojte už mi to je aj blbe sem písať a hádam mi poradíte mala ide má dovolenku a sme našli takú malú chybu v cestovnom pase v rodnom liste má že Scarlet a v pase má že Scarlett tak by som sa chcela spýtať myslite si že to bude veľká chyba či áni nie

nerya
14. aug 2018

Pokiaľ nebudete ukazovať aj rodný list tak si nemyslím, mne nikto neskúmal nikdy rodný list pri cestovaní...aj keď s dieťaťom som ešte necestovala, toto je len môj dohad

dftk
autor
14. aug 2018

@nerya ďakujem lebo mala ide do bulharsk za kamarátkami a berie ju ich otec a bola som aj splnomocneni vybavovať a včera som si to vyšimla

hettinka
14. aug 2018

@dftk hlavne si daj pozor, aby mala rovnaké meno na letenke a v pase. Inak neodletí...

A určite by som to išla dať opraviť, ak stíhate ... alebo hned po dovolenke.

dftk
autor
14. aug 2018

@hettinka ďakujem tak že na letenke musí mat scarlett že hádam jej nebudú kontrolovať rodní list išla by som to vybaviť ale zajtra odchádzajú ale hneď ako sa vráti jej to pôjdem dať urobiť

svetkaadamko
14. aug 2018

@dftk veď rodný list so sebou neberie, či? Nemajú jej to ako porovnávať. Letenku jej vytlačia na základe predloženého pasu. Ale ak by si tlačila letenku sama doma, resp. by jej ju vytlačil otec, tak tam už môže byť nezhoda.

hettinka
14. aug 2018

@svetkaadamko letenky sa teraz už ani netlačia, sú elektronické

dftk
autor
14. aug 2018

@svetkaadamko nie nebude ukazovať rodný list ale ide s rodinným známim tak aby nemali komplikácie

pininka
14. aug 2018

@dftk hlavne aby na splnomocneni nemala inak napisane.

svetkaadamko
14. aug 2018

@dftk no veď ja som sa to normálne opýtala, ako aj iné otázky, chcela som poradiť, ale tak dobre no.
@hettinka áno, ale keď predložíš pas pri check-in,tak ti vytlačia tie nálepky s menom, aj letenku sme my dostali v Košiciach pred mesiacom, kde boli info o čísle brány, čase odletu a tak.

mata1001
14. aug 2018

To nespravili chybu na pasovom.my neprepisujeme mena.to zle nahodili do systemu na matrike.ona sa spravne pise s jednym t? Mala by si ist na matriku s rodnym listom a nech to opravia oni.

nika82
14. aug 2018

@mata1001 ved ale na matrike dali jedno T a na pasovom dve T cize sa na pasovom sekli

mata1001
15. aug 2018

@nika82 nesekli sa,uradnicka nema dovod prepisovat mena.my ziadne udaje nevypisujeme,nahodime len tel.cislo.

hettinka
15. aug 2018

@mata1001 ako je potom možné, že vlastne z jedného systému na RL vytlačia niečo iné a do CP iné?

mata1001
15. aug 2018

@hettinka to ja netusim...niekto prepisal to krstne meno,a silne pochybujem ze to prepisala uradnicka,totiz nemala by ani dovod to prepisovat,a opravia to podla RL na matrike.

caelley
20. aug 2018

@hettinka ale odleti, az tri pismena moze byt rozdiel, robila som na letisku, presli mi rukami tisicky pasov a taketo male preklepy su bezne

nika82
20. aug 2018

@mata1001 mne robili doklady a vsetko opisovala nic nemala vopred z RL

mata1001
20. aug 2018

@nika82 neviem preco opisovala,neviem aky mala dovod,ja neopisujem a ani neopravujem nic.

hettinka
20. aug 2018

@caelley no záleží, na koho natrafí. 100x to nemusí byt problém, a potom zrazu iniciatívny blbec... Navyse to dieťa letelo s cudzím mužom, nie s vlastným rodičom.

olifcek
20. aug 2018

@dftk odleteli?