Čierna Hora - vaše skúsenosti a odporúčania

lilidix
23. júl 2017

Ahojte. Chceli by sme ist s malym (2,5r.) do Ciernej Hory.
Moje podmienky su, nech je teda pozvolny vstup do mora, more max 1km od byvania, nech sa mi tam dieta pri hotely/apartmane/u domacich vyhra - to tam musi nieco byt, inak by mi tam nevydrzal 🙂
Odporucte mi prosim vas ci uz hotel, domacich, konkretne mesto - je nam to v podstate jedno kde. Kde ste boli s dietatom a pacilo sa vam.
Dakujem 🙂

daninka2
23. júl 2017

Skus pozriet cez net ubytovanie v sukromi cierna hora. Upozornujem na otrasne cesty typu pozries sa dole a pod tebou nic, priepaste stoja za to 😂 inak uzasna krajina, ja balkan celkovo milujem nielen ciernu horu

lilidix
autor
23. júl 2017

@daninka2 ved toto, ze nurim nurim na nete, aj tu som uz citala starsie fora. Autom nepojdeme, to je na dlho, letecky chceme ist.

evinkah
23. júl 2017

@lilidix Aj my sa tento rok chystame. Kam letite? Asi aj podla toho treba vyberat miesto pobytu.

lilidix
autor
23. júl 2017

@evinkah dnes som pozerala lety z Budapesti do Podgorice, do Sutomore je to z letiska cca 30min. autom

zuzana2000
23. júl 2017

@lilidix ahoj, my sme sa vrátili z Čiernej Hory minulý týždeň, boli sme konkretne v tomto hoteli, https://tiptravel.sk/dovolenka/cierna-hora/sent... hotel a služby hodnotím na veľmi vysokej úrovni, perfektná čistota..... no pláž za mňa nič moc...ako udržiavaná je, to musím napísať, more čistučké, priezračné, len mne vadilo že ten vstup do mora nič moc...po nejakých 8-10 metroch už nedočiahneš....takže dieťa mať stále na očiach a tento hotel teda čo má pláž ešte tam boli aj väčšie kamene, takže bez topánok to bolo o ničom. To je časť Bečiči. Napr. 10 rokov dozadu sme boli v časti Budva a tam bola pláž super..pozvolný vstup a drobné kamienky....boli sme ju aj teraz omrknúť a stále to bolo tak....len tam sme vtedy mali len nejakú vilu, tuším Tropico sa volala, takže nič moc.... inak krajina je prekrásna, úžasná....neviem ako veľké máš deti, odporúčam výlet do mesta Kotor... spojený s plavbou na lodi a kúpanie na pláži....to bol super zážitok. Ak by si chcela ešte niečo vedieť, s kľudom sa pýtaj.. 🙂

lilidix
autor
23. júl 2017

@zuzana2000 maly ma 2,5roka, tak to by nebolo pre neho, kedze vacsie kamene. Tak sa asi zameriam na tu Budvu. Ked ste tam boli teraz pozriet, je tam moc ludi na plazi, ci da sa?

evinkah
23. júl 2017

@lilidix My letime z Viedne do Tivatu (3 dospeli a 3 deti (3r., 2,5r.,1,5r.) ostavame kusok odtial, v Kotore. Boli sme uz aj v Budve, aj ked sme tam neboli ubytovani a je to take komercnejsie, plaz vhodnejsia pre deti, ale aj plnsia, nez inde... napr. Kotor ma male uzke plaze (castokrat len vstup do vody z pontonov), lezi v zatoke, ktora je velmi hlboka, voda je skor studensia a pozdlz celeho pobrezia sa tiahne cesta. Ale mesto je krasne.

zuzana2000
24. júl 2017

@lilidix ja keby som to mala zhodnotiť, tak tento hotel kde sme teraz boli by som presunula do Budvy.....🙂 je pravda že je tam trošku rušnejší život, ale aj sa dá nakúpiť, krásne veci...a celkovo je sa kde prejsť, veľa stánkov, taká pekná promenáda a pláž bez kamenov, ....takže je tam určite plnšie, čo sa týka pláži, v Bečiči je tiež promenáda ale veľmi slabá.....a skôr len suveníry , nič viac.....a aj keď to v Budve viac žije, neboj...v noci sa vyspíte. 🙂

irwin
21. mar 2018

Ahojte prosím vás neviete kde by som našla komunitu Slovákov v čiernej hore? Vďaka

makli
10. apr 2018

prosim recenzie na Sutomore, konkretne hotel Južno more....dakujem

misenka3
10. apr 2018

No ja ciernu horu raz a viac nikdy.

irwin
16. apr 2018

@misenka3 prečo? A kde ste boli?

sliwka
16. apr 2018

@misenka3 pripajam sa k tomuto názoru ;)

lenkaaa22
16. apr 2018

Ja by som odporucila Plavi Horizont. Je tam pieskova plaz a pozvolny vstup do mora. Vhodne pre deticky. A na vylet ist pozriet urcite Budvu,Kotor, Stari Bar. Bola som v Cierne Hore 3x. Krasna krajina. Pre dospelych odporucam splav rieky Tara. Nadhera priezracna voda 🙂

misenka3
17. apr 2018

@irwin uz si presne nepamatam ako sa to volalo. Ale hned pri mori bola promenada oddelena murom od plaze a v tom muri bol otvor . domaci pekne rano vzali hadicu a vsetok bordel z promenady vystriekali na plaz. Tak som sa kupala okolo bandasiek a ineho bordelu. Mozno inde to je lepsie ale mne to stacilo na to ze viac tam nechcem ist.

nicolas111
17. apr 2018

V ulcine na konci čiernej hory pri hraniciach s Albánskom je 12 km piesková pláž (VELIKA PLAŽA)- typ ako sever Talianska - Bibione, Lignano... Je tam dlho dlho malá voda, teplučké more - oproti chorvátsku sa nedá porovnať. Skús pohľadať nejaké hotely v okolí... My sme boli min. rok autom, nič hrozné... deti radi cestujú a zastavili sme sa v Dubrovniku, Zadare, Splite...Bývali sme v hoteli v Sutomore - tam je to celkom fajn, len pláž je pre väčšie deti, po pár metroch hlboká... Boli sme pozrieť aj v Budve a tam bolo dosť špinavé more...

makli
17. apr 2018

@nicolas111 v ktorom hoteli v Sutomore prosím? my chceme ist do Južno more......ake výlety sa dali absolvovať? vdaka

nicolas111
17. apr 2018

@makli my sme boli v hoteli Korali, cez cestovku sa dali absolvovať všelijaké výlety - do Albánska, splav rieky Tara, na Kraličnu plažu, do Budvy a všeličo iné, ale my sme boli autom, tak sme si robili svoje výlety. Boli sme pozrieť na Skadarskom jazere, v Budve a v Ulcine na Velikej plaži....

makli
17. apr 2018

@nicolas111 a recenziu na hotel možem poprosit?dik

nicolas111
17. apr 2018

Zajtra ti napíšem z PC, teraz som na mobile

makli
17. apr 2018

@nicolas111 dakujem pekny vecer

kasia1112
18. apr 2018

Ahojte rozmýšľam nad dovolenkou v čiernej hore cez cestovku nám núkali Budvu vila Tropico, Sutomore Koráli a Becici, môžete mi povedať kde sa naozaj oplatí aj oddýchnuť aj pozrieť za dobrý peniaz posedieť. Dakujem

nicolas111
18. apr 2018

Tak hotel Korali je typ staršieho hotela. Každá izba má svoj balkón. Neočakávaj moderné vybavenie. Ale postele boli pohodlné a veľké. My sme si spojili 3 postele a vyspali sme sa dvaja dospelý a dve deti a ešte sme mali kopec miesta, ani prístelku sme nepotrebovali. V izbe bola chladnička, TV - ani raz sme nemali zapnutú. Klíma fungovala ako mala. Bolo čisto a každý deň upratovali. Nám sa tam páčilo, ale my nie sme vôbec nároční. Niekto by povedal, že sa vrátil o 20 rokov dozadu... Čo sa týka jedla. Raňajky boli myslím od 7-9, ale keď si prišla pred deviatou, tak si sa kľudne mohla najesť, nikto ťa nevyhnal... Niekedy aj o pol desiatej tam ešte jedli... To jedlo bolo chutné a stále bolo z čoho vybrať - švédske stoly formou all inclusive - ale nemôžeš porovnávať s Egyptom a Tureckom ( na nich sa nechytajú). Myslím že od 14:00-22:00 bol vonku otvorený bar, kde si si mohla dať pivo, víno, nejaké ich destiláty, nealko... My sme chodili len na pivo, kávu a deti na kofolu, minerálku... Je to myslím 3*** hotel, tak nemôžeš čakať zázraky. Ale na druhej strane, nikdy nám nič nechýbalo. Stále sme mali plné bruchá, z balkóna sme videli na pláž, ktorá bola hneď pred hotelom. Voda bola perfektná, omnoho teplejšia ako v chorvátsku. No a nás 4 táto dovolenka v last minute vyšla 560 aj s poistením na 7 nocí - vlastná doprava, tak za tie prachy nikde nič lepšie nezoženieš.... A ešte wifi bol slabý signál, keď sme chceli niečo riešiť cez net, tak na recepcii mali sedenie a tam sme si sadli a posielali foto domov.. Inak čierna hora nie je v Európskej únii aj keď majú menu euro... Dátové pripojenie by ťa vyšlo na pekne draho, tak nezabudni vypnúť.... Môžem poslať nejaké foto, ak chceš... Podľa mňa ten hotel JUŽNO More je minimálne o triedu vyššie.

nicolas111
18. apr 2018

Obed už neviem odkedy myslím od 11-14:00 ale neviem isto a večera to už si vôbec nepamätám... Jedlo bolo naozaj chutné a mohla si jesť koľko si chcela. Najlepšie na tom bolo, že si sa najdedla, utrela ústa a išla na pláž - žiadne varenie, spratovanie, umývanie 🙂

nicolas111
18. apr 2018
nicolas111
18. apr 2018

@makli naša pláž pred hotelom, nie je vhodná pre malé deti, po pár metroch už bola hlboká voda

nicolas111
18. apr 2018

keď sme potrebovali wifi, išli sme na recepciu - viď. foto, pred hotelom začínala promenáda, kde to žilo a všetko možné si tam kúpila a tie ceny o polovicu lacnejšie ako v chorvátsku, ostatné foto- Budva - kopec ľudí a v mori plávalo veľa bordelu...

nicolas111
18. apr 2018

Ulcinj - Veliká pláža - vhodné pre maličké detičky - piesok a dllllho malá voda

makli
18. apr 2018

@nicolas111 dakujem velmi pekne si moc mila,my chceme teda to Južno more, je to hotel staršieho typu neprerobeny, ale nam ponukli zrekonštrukovane bungalovy, tie vyzeraju fajn.....letecky na to 4 dospelych vyjde na 8 dni 2400€, tak uvidiíme

nicolas111
18. apr 2018

@makli nemáš za čo, užite si dovolenku, my tento rok akurát tak do pôrodnice 🙂 ale hádam budúci rok niečo podnikneme...