Čo je dobrá cena za letenku - Thajsko

petricka1984
10. aug 2019

Ahojte, v zime plánujeme ísť s manželom a 2 deťmi (2a 5r) na mesiac do Thajska. Pozeráme už letenky. Čo je podľa vás dobrá cena za letenku, respektíve za koľko ste vy kupovali, keď ste absolvovali podobný výlet. Letenky pozeráme cez vyhľadávače Skyscanner, Kayak, fly4free, flightor. Máte ešte nejaké tipy, kde sa oplatí pozerať letenky? Plánujeme let z Viedne, max 1 prestup, ideálne večer, nech deti pospia. Ďakujem 🙂

elementissa
10. aug 2019

Keď idete z Viedne, skus pozrieť aj Pelikan, letenky za babku a najlacnejšie letenky
Určite ti niečo nájde. A priemernú cenu za letenky si vieš pozrieť cez Google maps - dáš si trasu Viedeň a to konkrétne letovisko a potom v záložke grafy ti ukáže vývoj cien v priebehu roka. Podľa toho si budete vedieť aj naplánovať najlepší mesiac, kedy tam ísť. My sme takto pozerali letenky do Mexika

amelia000
10. aug 2019

@petricka1984 ajhoj tiez sa chystam do thajska v novembri. Teraz je dobra cena na pelikane akcia za 440 cca ja mam termin s ktorym vela nenarobim ale tiez som nasla dobre ceny

lucyluv
10. aug 2019

Kupovali sme viackrát, vzdy nás to vyšlo cca do 800 za 1 letenku. Menej sme platili jedine mimo sezónu a cez rusku leteckú spoločnosť, zabudla som názov, nebol to teda žiaden luxus, keď porovnám s priamym letom, čo sme išli s Eva air, to bolo labuzo 🙂

petricka1984
autor
10. aug 2019

@amelia000 tak to je veľmi fajn cena 🙂 pozriem aj pelikan, vďaka!

amelia000
10. aug 2019

@petricka1984 urcite aj pelikan a ak budes objednavat z neho skus tomu dat hodinku dve a hladat na nete aj zlavove kupony niekedy maju - 25e na letenku.

lucyluv
10. aug 2019

Už si spomínam, ako som zbadala príspevok, bol to aeroflot tá ozaj lacná letenka s prestupom dakde v Rusku, no bol to zážitok :D

petricka1984
autor
10. aug 2019

@amelia000 zlavove kupóny akože na pelikan? Vážne? A tie kde mam prosím ta hľadať? Ten link mi nefunguje..
@lucyluv áno, aj cez Moskvu sa lieta, len my chceme ísť v decembri, nebrať žiadne zimné oblečenie, takže Rusko nepripadá do uvahy😁 ideálne Dubaj, chceme sa aj na par dni zastaviť na tom medzipristati.

amelia000
10. aug 2019

@petricka1984 tak cez uja googla 🙂 tak si daj pelikan a tam v kolonke akciove letenky treba pohladat. Nasla som aj s prestupom v dubaji na 12 hodin ale tak to si uz das ty ako potrebujes ale tak to asi nenajdes medzi akciovkami..nvm 🙂

lady083
10. aug 2019

My sme mali cez zimu vo februari priamy let Vieden Bangkok cez Thai airways cca 600€ letenka.

tenerifka
10. aug 2019

@petricka1984 velmi zalezi na termine, ak je to cez zimne skolske prazdniny, pod 800 eur sa nedostanes. Ak je to mimo prazdnin, da sa zohnat od 450eur.
Ak chces letiet z Viedne, priame lety do Bangkoku su cez Thai airways a Eva air.
S prestupom sa da ist s Emirates, Qatar airways, Etihad.
Doporucujem ti pozerat priamo na strankach konkretnych leteckych spolocnosti, a nie cez tie vselijake pofiderne portaly. Vsimaj si aj celkovy cas(ak sa jedna o let s prestupom).

dadka555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyluv
10. aug 2019

@petricka1984 jaj tak to znie fajn, držím palce 🙂 my sme vtedy boli na ruskom letisku len pár hodín, ani by nás von nepustili tuším bez nejakých víz. Ale bol to zážitok, vidieť všetky tie ruske ženy nastajlovane kozuchoch :D a inak čo nas prekvapilo, na palube nepredávali alkohol, ale asi vedia prečo to robia :D

missdiva
10. aug 2019

@petricka1984 Emirates a Qatar mavaju casto akciu na thajsko a vyjde cca do 500eur a to je dobra cena podla mna. musis ale kupovat dostatocne predom. kupuj priamo cez stranku let. spolocnosti.
za seba by som ale kupovala multi city letenku ked mate tolko casu a ta samozrejme uz bude trochu drahsia ale bude pohodlnejsia. tam napr. bangkok a spat z phuketu alebo z kambodze (medzi jednotlivymi miestami sa lahko presuniete airasiou). myslim, ze mesiac je ozaj dost casu na stopover medzi letmi, na thajsko aj na kambodzu (minimalne Angkor Wat).

missdiva
10. aug 2019

@petricka1984 a rusko nema v zime chybu ale tiez by som to nekombinovala s teplymi krajinami nech nemate zbytocnu batozinu a do ruska potrebujes vybavit viza predom, treba aj pozyvaci list.

tukanec
10. aug 2019

my sme leteli s quatarom s 1 prestupom za 450€. bolo to pred dvomi rokmi, ale viem ze vtedy byvali aj za 250€. mne sa tych spominanyc 800€ zda uz hrozne vela. ja som ju nakoniec kupila cez oficialnu stranku a mala som aspon istotu ze v tom lietadle aj naozaj budem sediet 😃

petricka1984
autor
10. aug 2019

@dadka555 dlho sme rozmýšľali kam s malými deťmi, nakoniec Thajsko vyhralo, tak som zvedavá. O tom cashbacku som nepočula, idem to pozrieť, ďakujem 🙂

petricka1984
autor
10. aug 2019

@lucyluv cestu tam chceme dat jedným vrzom, ale naspäť s prestávkou, aj keď tak si neviem predstaviť, ako deti zvládnu ten let, ale zatiaľ neriešim 😀😀 v tej Moskve to musel byť zážitok 🤘

petricka1984
autor
10. aug 2019

@tukanec áno, spomínaných 800€ je trosku cez, len tak bajočkom sme pozerali nedávno letenky pre 4 ľudí, z toho jeden infant a našli sme za 1400spiatocka..cez china air, prestup v Pekingu.

petricka1984
autor
10. aug 2019

@missdiva presne, Rusko preto obchadzame.. Zbytočné komplikácie

petricka1984
autor
10. aug 2019

@missdiva to je dobrý nápad, vracať sa späť z iného miesta. Myslíš, že Kambodža stojí za návštevu? Trosku váham.

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lady083
10. aug 2019

@petricka1984 urcite ano, leteli sme z bangkoku do laosu (luang prabang) a potom kambodza, pre mna velmi zaujimava krajina, minimalne chodze pozriet angkor wat (v siem reap), zo siem reap potom let do bangkoku.

petricka1984
autor
10. aug 2019

@missdiva takto to znie super, aj keď predstava tolkeho cestovania a presúvania s deťmi ma trochu desí. Musíme si k tomu s mužom poriadne sadnúť. Pôvodne sme chceli cestovať cez spomínaný Dubaj. Kambodžu sme ešte vôbec nezvazovali, aj keď asi by to nebolo na škodu, keď máme toľko času.

petricka1984
autor
10. aug 2019

@lady083 ďakujeme za tip, silno ideme nad tým uvažovať 👍

petricka1984
autor
10. aug 2019

@missdiva ešte mi povedz prosím ta, ktoré sú top letecké spoločnosti a prečo ich preferujes pri tých dlhých presunoch? Myslíš, že tie menšie sú problematickejsie?

votrelec01
10. aug 2019

@petricka1984 Ahoj,ja som kupoval pred dvoma tyzdnami priamy let vieden-bangkok za 520€ na oktober/november ..samozrejme economy..:O) urcite pozri stranku https://www.evaair.sk/ kupoval som od nich viackrat a vzdy bez problemov..cim skor dopredu objednas tym mas lepsiu cenu..mimochodom angkor wat je nadherny,no brutalne preludneny na moj vkus..samozrejme potrebujes do kambodze viza,ktore bez problemov vybavis na hraniciach tusim okolo 30 dolarov..no potom si priprav okolo 40dolarov na vstupne na osobu na jeden den a plus motoriksu co ta bude vozit cely den po chramoch..areal je dost velky..kazdopadne ak ta zaujima khmerska kultura urcite chod..je to pecka a je to na skok z bangkoku aj minivanom..len tie hufy turistov...:o(

kittykat22
10. aug 2019

@petricka1984 no a kam do thajska? Chcete ist do Bangkoku alebo na Phuket? Zalezi kam letis.

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamcotka
10. aug 2019

nedoporucujem kupovat letenky cez sky.sk je to polska spoločnost.. a hlavne sa nezabudnite pred cestou dat očkovať..