Disneyland 2024 Paríž

mishka69
20. feb 2024

Ahojte , rada by som sa tento rok pred letom vybrala s rodinkou ma vylet . Deti maju 5 a skoro 3. Priorita je pre nas Disneyland , ale radi by sme aj Parizsku klasiku 😍 vsetky diskuzie su starsieho data preto.. vedel by nam niekto odporucit nejake ubytovanie na tzv polceste ? Co sa najviac oplati ? Ako s detickami dat ten Disney ? S tak malymi asi skor ten klasicky . Pripadne tipy a rady ? Dakujem 🙏

zuzanka.zuzu
20. feb 2024

čo znamená ten klasický? je len jeden či nie?

dreamax19
20. feb 2024

@mishka69 ahoj, my sme boli minuly rok na prelome aprila a maja s detmi. Ubytovanie sme mali v dedinke Noisy Le Grand, je to takmer presne na pol ceste medzi Parizom a Disneylandom. Ked bude zaujem, mozem poslat link na airbnb. Byt bol na prizemi, celkom pekny za normalnu cenu. Hned pri byte su potraviny, trznica, kde cez vikend kupite neskutocne dobroty. Ubytko nas stalo 300€/3 noci co je na Pariz a okolie super cena. Boli sme len v Disneylande co sa parkov tyka, ak chcete ist do oboch, treba aspon 2 dni. Urcite odporucam kupit fastpass pretoze rady na kazdu atrakciu su v priemere 30 minut, s fastpassom necakate v radoch. My sme mali pozicane auto cez booking, takze sme sa presuvali autom. Co sa Pariza tyka, tak urcite na Eiffelovku kupujte listok dopredu, inak bez sance. A pozor na vreckarov 🙂 vyhybat sa v Parizi a centre po zotmeni bocnym ulickam. Pri Eifellovke stoja aj hopon hopoff busy, odporucam ten hybridny, napol lod a napol autobus 🙂 budete to mat aj s plavbou po Seine, cena cca 25€/osoba za zhruba 90 minutovu jazdu okolo najznamejsich pamiatok so zaujimavym, vtipnym vykladom 🙂 kludne ak vas nieco zaujima pytajte sa, nejake info mam aj na IG na nicku "foternacestach"

tinka2233
20. feb 2024

No určite sa vyhnuť terminu kedy budu v pariži LOH 😀 pretože všetko bude drahé a vybookovane

mishka69
autor
20. feb 2024

@zuzanka.zuzu ze su tam dva parky . Bolo mi povedane ze nieje sanca dat oba za den 🤷🏻‍♀️

mishka69
autor
20. feb 2024

@tinka2233 dakujem , rada by dom v druhej polovici Maja .

mishka69
autor
20. feb 2024

@dreamax19 wau , vdaka za info , kontaktujem ;)

cookie29
21. feb 2024

A kedy chcete ist? Pretoze nezabudaj, ze Disneyland je hned vedla Pariza a v Parizi su tento rok letne olympijske hry... takze za mna nie najlepsi napad

mishka69
autor
21. feb 2024

@cookie29 v maji by sme chceli .

cookie29
21. feb 2024

v maji mas statne sviatky. Aj dlhy premostovaci vikend vo francuzsku, kde 8 a 9 maja je statny sviatok a teda vela ludi su bude brat volno na zvysne dni, kedze 10.5 su skoly zavrete, takze su to len 2 dni dovolenky. Toto bude mega natresk. Prvy majovy tyzden su este prazdniny, sice nie Pariz priamo, ale to tiez nepomoze. A 20 maja v pondelok je statny sviatok tiez, takze predlzeny vikend.... za mna prilis vela faktorov na drahe ubytovanie a natresk v Disneylande

mishka69
autor
21. feb 2024

@cookie29 no chcela som prave 20-25.5
Ale podla leteniek sa to mozno o par dni posunie . 🤷🏻‍♀️