Dominikánska republika

lenuska16
21. aug 2012

Baby, ktoré ste boli na dovolenke v Dominikánskej republike ..aké máte skusenosti ? ..cez aku cestovku ste išli ..a v ktorej oblasti sa vám pačilo ...dakujem 😝 😝 😝 😉 😉

barbora111
21. aug 2012

@lenuska16 ahoj ja som bola pred vyse 4 rokmi,v casti punta cana,bolo tam velmi pekne,odporucam ist do manati parku mozes si tam zaplavat s delfinmi.Lepsie je ale ist do viac hviezdickoveho hotela,lepsia strava,obsluha.Priatel bol tiez v casti boca chica a aj v punta cana a ze krajsie bolo v boca chica,neni tam tolko turistov.Zajazd sme kupovali zo svajciarska.

lenuska16
autor
21. aug 2012

@barbora111 ahoj mi ideme do boca chica do 4* hotela ..tak dufam , že to bude stačiť ..ešte to zatial nemáme rezervované ale je to náš favorit 🙂..len ideme cez nemecku cestovku a bude tam nemecky delegat len ..a my neviem po nemecky nič ..takže sa obavam , že to bude dosť problém ..no uvidíme ..🙂

barbora111
21. aug 2012

@lenuska16 to nevadi ze neviete,my ked ideme niekam tak len co sa snim na letisku stretneme,privedie vas k busu co Vas zavezie do hotela da Vam papiere o hoteli,a inf. o okoli co by ste mohli navstivit alebo ake vylety mozte podniknut a potom mozno sa bude chciet este stretnut s Vami aby vedel ci je vsetko vporiadku a potom aby ste vedeli ze o kolkej pride po vas zase bus ked uz pojdete domov si pozriete uz sami na recepcii hotela su knihy z cestoviek a tam bude datum,cas kedi odchadzate,a ak viete anglicky tak mozno bude vediet,vzdy co sme my isli tak vedeli aj anglicky,ja tiez nerozpravam nemecky ale priatel ano,ale dorozumeli by sme sa aj bez nemciny.Tak Vam prajem krasnu dovolenku 🙂

lenuska16
autor
21. aug 2012

@barbora111 no dakujeme ..anglicky vieme, ale len trochu ..🙂...no ja som sa skor bala , že ak sa niečo stane ..tak pototm ho bueme potrebovať ..ale tak budeme sa snažiť ..a prinajhoršom sa už nejako dohovoríme ...dakujem pekne teda ...🙂

sisaka
27. aug 2012

@lenuska16 ja som bola s rodinkou v oblasti Punta Cana - nam sa tam velmi pacilo - krasny biely piesok a nadherne belase more, v Boca Chica som nebola, je to blizko hlavneho mesta a myslim si, ze to patrilo do oblasti, kde sa v zvysenej miere vyskytuje malaria (uz si ale nepamatam moc presne, boli sme pred 2 rokmi) i ked v rezorte by ste mali byt ok, zvyknu postrekovat proti komarom. Podla info, ktore mam od ludi, ktori boli v DR na roznych miestach najviac sa im pacilo prave v oblasti Punta Cana.
Co sa tyka cestovky, zijeme v Kanade, takze to by ti nepomohlo, pozri si hodnotenia na tripadvisor.com a podla toho si vyber. Ak by ste chceli robit nejake fakultativne vylety nam sa oplatilo ist mimo cestovky, bookli sme priamo v hoteli priamo cez miestnych, napriklad sme boli tiez v Manati parku a to sme bookli priamo cez ich zamestnanca - v cene bol aj odvoz a dovoz do hotela, taktiez sme mali krasny vylet do vnutrozemia - navsteva miestnej skoly, plantaz cukrovej trstiny, vyroba cigar, navsteva farmy (exoticke ovocie, kava, kakao - prazenie, ochutnavka, moznost zakupenia), jazda na konoch, obed, kupanie na krasnej plazi .... - obidva vylety vysli lacnejsie cez domorodcov ako cez cestovku.
A to chces ist s takym drobcom? Alebo idete bez dietata?

monika15
27. aug 2012

@lenuska16
nezabudajte ze hviezicky platia inak v caribiku !!!
takze urcite pod 4 ani nepozerajte nic !!!!!
mi tam chodime pravidelne... nakolko to mame stadial lacno a blizko...
ale moja srdcovka je cuba a mexiko 🙂)))
dominika vobec nie.. :(((((((((((((( ale to je kazdeho osobny vyber 🙂

monikusa
27. aug 2012

Dominikanska je cenovo najlepsia z Karibiku - su aj krajsie ostrovy, to je pravda, ale cim mensi ostrov, tym je drahsie. Najlepsie je ist na stranu ostrova v okoli Punta Cana, je to oblast najviac vybudovana...rozhodne nie Puerto Plata, lebo to je uz Atlantik. My sme boli v rezorte, ktory sa aj volal Punta Cana - jeden z troch sesterskych rezortov, takze bez ohladu ktory zabukujete, mohli sme prechadzat z jedneho do druheho. Dobre je vybrat rezort, ktory ma min. 4 hviezdy, najlepsie je samozrejme all inklusiv - pozor na drinky, v niektorych rezortoch su drinky v cene iba pocas urcitych hodin a nie cely den, dobre je pozriet si kolko je v rezorte restauracii a ci nie su obmedzenia - napr. niekde nemozte ist do talianskej restauracie kazdy den ale len 3 krat pocas 10 dnoveho pobytu...zalezi ake mate preferencie...Este lepsie je ultra inklusiv, kde mate v cene aj niektore motorove sporty.
Ak by ste volili Mexiko - jednoznacne Cancun.
Kuba je stale komunisticka krajina, aj ked "perla Karibiku". Tam je dobre ist ak chcete aj poznavacie zajazdy, tam je skoda len lezat na plazi...
Pre ktorykolvek sa rozhodnete, skor nez zaplatite, pozrite si hodnotenia na Trip Advisor. Dobre necitajte, rovno si pozrite len tie najhorsie hodnotenia, tam su vychytane muchy ;)
Vela stastia! ;))

barbora111
27. aug 2012

@monika15 Mexico je tiez moje oblubene 😉

kika3112
21. okt 2013

@lenuska16 ahooj Leni, chcem sa ta spytat, ty si bola s malym dietatom na Dominikanskej r.? My sa tam chystame teraz v decembri, a mame to uz zaplatene, neviem ci ist s malym alebo bez maleho, ale neviem ci bez neho vydrzim skoro 3 tyzdne. :(

katarinnak
21. okt 2013

@kika3112 Ahoj Kika, my sa tiez teraz chystame do DR 🙂 aj s malym, bude mat rok akurat. Cez aku cestovku idete ak sa smiem opytat? My planujeme na 2 tyzdne.

tenerifka
21. okt 2013

My sa chystame vo februari, ale cez CK mame len hotel, letenky ci transfer si objednavame sami, nepotrebujeme "organizovany" zajazd", chodime takto vzdy(po minule roky v Azii), je to absolutne v pohode. My ideme do oblasti Bayahibe, podla toho, co som pozerala, je to kludnejsia oblast a nadherne plaze.....

esperanzita
21. okt 2013

Ahoj. My sme boli min. rok v decembri Juan Dolio a bolo krásne- pomerne prázdny hotel, len cez víkend strašný bordel- pretože prišli domáci sa baviť a mlaďoši z Ameriky ale to prišli len na víkend a cez týždeň bolo zasa ticho. Len oceán, palmy, piesok a kokos na pláži 🙂 😉 Tento rok ideme zasa v decembri na 12 dní, ale priamo do Punta Cana sú tam nádherné pláže a hlavne s bielym piesom ktorý je typický pre túto oblasť, inde je klasika žltý piesok. Pozri airstop.sk, ale tui-reisecenter.sk 😉 A určite len 5* hotel!

esperanzita
21. okt 2013

@tenerifka Ahoj. Ak idete do Bayahibe tak sa Vám oplatí určite pristáť v Santo Domingo je to bližšie časovo ako z Punta Cana 😉

tenerifka
21. okt 2013

@esperanzita Ano, let mame do Santo Domingo, transfer je nieco menej ako 2 hodiny......

Ak mi mozes poradit nejaku agenturu, cez ktoru sa objednavaju vylety na ostrov Sanoa, prip.vidiet nejaku prirodu naokolo.....ide o to, ze nechceme nijaku masovku (uz dost mam z tej predstavy AI hotela 😠 ), takze, taky vyletik, kde budeme napr.my-nasa rodinka(4 osoby) + max dalsie 4 osoby....., take ze autobusom nehrozi, to si radsej objednam taxi a pobehame okolie sami......

kika3112
21. okt 2013

@katarinnak Ahoj Kati, my presne odlietame na Silvestra rano, ideme do 19.1. Letime cez Air Berlin a ubytko sme si zajednali sami, takze nejdeme cez cestovku. Ideme do oblasti Punta Cana. Vz idete kedy? Budete absolvovat aj nejake ockovania? pocula som o nejakych tabletkach na malariu, jedine toho sa obavam, aby tam maly nieco nechytil.. nevies ako to je, pytala si sa na to lekarky ?

kika3112
21. okt 2013

@esperanzita Ahoj mozes aj poradit, co sa oplati vidiet v DR? Citala som si vela recenzii a odporucani. My sa napr. chystame do Santo Domingo - to je take historicke mestecko som citala, potom do Manestri Parku, na ten ostrov Sanoa. Ak si niekde bola, poradis co sa oplati a co nie, ci je to narocne ak ideme aj s malym . Ideme do Punta Cana v decembri. Idete aj s dietatom?

tenerifka
21. okt 2013

@kika3112 Ahoj, ak ti to nevadi, odpoveim ti ja. DR je dost bezpecna destinacia. Neviem, ci sa tam vyskytuje malaria, skor dengue, ale nie v turistickych oblastiach pri pobrezi, ale vo vnutrozemi a v obdobi dazdov, co je od maja do oktobra. Antimlarika maju velmi neziaduce a neprijemne vedlajsie ucinky a urcite je lahsie ochranit seba aj dieta pred ustipnutim komara ako do seba pchat antimalarika(myslim, ze deti ich ani nesmu). Radsej ti ani nebudem pisat, po ktorych destinaciach som s nimi nezaockovanymi behala, ale s trochou zdraveho rozumu sa to da......

katarinnak
21. okt 2013

@kika3112 My rozmyslame ist cez tui reisen. VSetko all inclusive. My sme chodievali s muzom do Azie na vlastnu past, ale s malym sa takto neodvazim, tak prvykrat volime agenturu. Moj maly nema ziadne ockovanie a ani som sa dr nepytala na toto. Ani som jej nevravela ze ideme na dovolenku. Kolko ma tvoje dieta?

katarinnak
21. okt 2013

@tenerifka Uplne nezaockovanymi ak sa smiem spytat?

briketa
21. okt 2013

@katarinnak ako male dieta - nezaockovane?
@kika3112 tabletky na malariu netreba, ked nejdete cez cestovku, budete soferovat na vlastnu past?

briketa
21. okt 2013

nie je pravda, ze rozhodne neist na atlanticku stranu v dominikanskej. praveze tam je ta krajina taka prava, originalna, tak isto tam je ta diva krasna priroda, prales, vodopady, ruiny, jedno z navychytenejsich stredisk na kite surfing na svete. atlantik je tam tak isto teply akurat, nie je tak azurovy. su tam nadherne plaze a zakutia ozajstneho skryteho raja.
ked chce ist niekto do hotela a lezat na plazi - taky druh, vtedy je naj punta cana a okolie
ale ked chce ist niekto a spoznat krasy tropickej divej prirordy a taku tu pravu dominikansku, sever je lepsi

nefertitka
21. okt 2013

@lenuska16 ahoj, my sme boli v Punta cane, ziadne ockovanie sme nepotrebovali, hotel sme mali 5 hviezdickovy a fakt bol na urovni, lepsi som nikdy nikde nezazila...Manati park tu uz niekto spominal, aj tam sa oplati ist...pacilo sa nam velmi🙂

tenerifka
21. okt 2013

@katarinnak Nezaockovane proti "cestovatelskym" chorobam, tie detske sme bohuzial kvoli vtedy este mojej nevedomosti absolvovali

tenerifka
21. okt 2013

@briketa My sme chceli ist najprv na sever do oblasti Samana-Las Galeras a Cayo Levantado, ale z letiska je to 3 a pol hodiny cesty taxikom, priletime v noci a veru toto sa mi nechce absolvovat, mozno nabuduce.....

briketa
21. okt 2013

@tenerifka @katarinnak moj synak sa pri jednej z navstevo DR napichol na ostnaty drot, prve co sa nas vsade pytali, ci ma tetanovku

tenerifka
21. okt 2013

@briketa Ale to by sa ta pytali aj tu....a mal ju? Segra spadla v DR v sprche a poranila sa(to bolo asi pred 15-imi rokmi) a tetanovku jej tam pichli automaticky....

briketa
21. okt 2013

@tenerifka hej pred za atim skolky musel mat vsetko

katarinnak
21. okt 2013

Ja som tiez nemala tetanovku, az ked som sla na chirurgicky zakrok, tak mi ju pichli.

katarinnak
21. okt 2013

@nefertitka Ahoj smiem sa opytat v akom ste boli hotely? Dakujem 🙂

esperanzita
21. okt 2013

@kika3112 Kika nie, nie, sme zatiaľ sami, bez detí. Ostrov Saona sa oplatí vidieť, to je niečo nádherné 😵 Boli sme len tam, inde sme neboli. Skôr sme si užívali v okolí hotela, masáže, kokos, tradičný alkohol, pekná dovolenka. Hotel máte už vybraný? Koľko ma malý? V hoteli Sirenis Cocotal v Punta Cana je veľa tobogánov 😉