Dovolenka Chorvátsko

beabee
7. júl 2022

Ahojte. žienky prosim, boli ste v tomto obdobi v Chorvatsku? Chystame sa na dovolenku do Makarskej avsak podla sprav je more zanesene fekaliami, ktore plavaju v blizkosti plaze Makarska, Tucepi.... Ako to vyzera v realite? Ceny potravin su vyssie ako u nas? Dakuje za odpovede

janka2501
7. júl 2022

Vcera som bola na Makarskej pozriet, pri mori som nebola,ale ceny potravin sa vyrovnaju nasim,nieco lacnejsoe nie o o kusok drahsie....my sme v Omis to ke 30km od Makarskej,a mame nadherne priezracne more

beabee
autor
7. júl 2022

super, dakujem a ceny v restauraciach ?

ysseba
7. júl 2022

@janka2501 My onedlho štartujeme smer Omiš 🙂 Inač to je čo povedať, že v Omiši je priezračné moe, keďže tam je tá piesková pláž 😲
@beabee Minulý rok sme boli po dlhej dobe v HR a ceny +/- ako u nás. Vyhodnotili sme po minuloročnej skúsenosti, že tento rok jedlo so sebou neberieme. Teda berieme ale len: mäsové výrobky ako vákuovo balenú šunku, salám, párky a syry - aj tvrdý aj roztierateľný. Pretože tieto výrobky boli v obchode dosť drahé, malý výber a párky mali úplne otrasné (také s hrubou šupkou). A syr typu Bambino som tam tuším ani nevidela. Ale také, že deťom na pláž croasanty, sladké, prípadne na varenie cestoviny a takéto veci, to vôbec. A napr. olivy tam majú úplne super. Chuťovo perfektné, veľké a za super cenu. To sa chystám nakúpiť aj domov 😀

janka2501
7. júl 2022

@ysseba my sme Omis Nemira,tu je kamienkova plaz, pieskova je na Braci, a nie vsade

beabee
autor
7. júl 2022

@janka2501 je more ciste?

zlatica99
7. júl 2022

Kde si prosím ťa zachytila takéto správy, lebo mne asi nejak unikli. Mám tam kamošku v Tučepi a vraví, že voda je úplne úžasná priezračná čistá a teplá

ysseba
7. júl 2022

@janka2501 jaaaj, tak Nemira to ano- tam je kamienkova. Ja ze priamo v Omisi ste. Lebo v Omisi ta mestska plaz je pieskova 😊

janka2501
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka2501
7. júl 2022

@beabee ano je priezracme, uplne vidno,dokonca vidim s apartmanu ake je