Dovolenka Poľsko Gdansk

maminkalaurinka
11. mar 2022

Viete mi niekto poradiť, odporučiť dovolenku v Poľsku pri mori? Veľmi sa mi páči Gdansk, nikdy sme ešte na dovolenke neboli, neviem sa ani orientovať v cestovkach,sme dvaja dospelí a deti 11 a 6 rokov...
Ak ste tam niekto boli na dovolenke a viete mi odporučiť, budem vďačná, ďakujem krásne.

hipuska
11. mar 2022

@maminkalaurinka ja som v Gdansku bola. Neviem,prečo práve tam? Je tam dosť chladno.

johaninka
11. mar 2022

Gdaňsko, Sopot to je proste nádhera, dovolenkovali sme tam 2 roky ale musíš počítať s tým, že je tam aj v sezóne chladno, a more studené, ale čo bol väčší problém, každý rok v letnej sezóne sú v mori Sinice, vtedy sa nedá ísť do mora, zvyčajne je to práve v tej letnej sezóne. My sme ich zažili aj 2018 aj 2019, ale aj tak tam bolo krásne 🙂

zafir01
11. mar 2022

@maminkalaurinka boli sme pred 6 rokmi na severe Poľska. Bola to super dovolenka. Nie sme tipy co ležia na plazí. Už som tu aj fotky pridávala pod nejaké témy o Poľsku. Keď nájdem ti to pošlem, keď budem mať chvíľku čas. Každopádne veľmi výživná dovolenka aj pre 5 ročného syna.

hlinka77
11. mar 2022

@maminkalaurinka Ja som bola s kamaratkami v Gdaňsku v 2019. Neriešili sme to ale cestovkou. Kamoška sledovala kedy budu lacné lety a hneď zarezervovala ( obojsmerná letenka krakow- gdaňsk nas vyšla 25€) Ubytovanie sme riešili cez airbnb, bývali sme priamo v historickom centre. Odtiaľ sme už chodili všade pešo. Jedine k moru a späť na letisko sme sa viezli uberom.Za dva dni sme toho dosť pochodili, tipy sme našli na nete. Ináč sme aj dobre pochodili so vstupným, v niektorých múzeách sú v určité dni vstupy zadarmo, my sme o tom ani netušili a vlastne polovicu vstupov sme neplatili. Najesť sa tam dá výborne za ešte lepšie ceny- aspoň vtedy to tak bolo. Určite tam choďte, je to krásne mesto.

zafir01
11. mar 2022

@maminkalaurinka https://www.modrykonik.sk tu som pridala aj par fotiek.
Boli sme vo vodnom parku, dino park, navštívili sme snáď 50 majákov, vojenský poloostrov hel, vylet po mori piratskou loďou, cyklovylety. Pieskové duny v národnom parku, aj samotné mesto Gdansk je krásne. ... Veľa sne toho ani nestihli. V mestečku kde sme bývali bola super atmosféra, kolotoče "za facku" celkom slušne reštaurácie s ľudovými cenami, mužovi sa najviac páčil dom, v ktorom sa píla whiskey a fajčili cigary. Bol cely tak tematicky ladený. Synovi sme požičali elektrické autíčko a mohli sme ist na promenádu s nim. My sa tam chceme niekedy ešte určite vrátiť.

iwanka222
11. mar 2022

Dobry vecer pripnem sa ak nevadi dakujem.

maminkalaurinka
autor
11. mar 2022

@zafir01 ahoj, nenacitalo mi fotky, ale verím že je tam super, o majakoch som čítala aj o parku a pieskových dunách..... Viem že je tam chladno,ale tak my sme z Liptova, pre nás aj 22 stupňov je super 😂 podľa fotiek čo som videla na internete je tam fakt nadherne.....ďakujem vám

maminkalaurinka
autor
11. mar 2022

Ďakujem všetkým za príspevky 🙂🙏

zafir01
11. mar 2022

@maminkalaurinka dala som screen. Presne ako píšeš. Mali sme 22 max 24 stupňov v july. A tiež sme zo severu, tak pohoda.

maminkalaurinka
autor
12. mar 2022

@zafir01 super, ďakujem krásne.

tripy11
17. máj 2023

Tu sú celkom dobré konkrétne tipy o Gdansku → https://www.zlavomat.sk/magazin/1766-dovolenka-...