Dovolenka s malými deťmi v Chorvátsku

5. jan 2024

Ahojte viete mi prosím poradiť, kde je to do Chorvátska najbližšie z Bratislavy s malými deťmi. Myslím tým co najmenej hodín a predpokladám, že niekde na sever smer Rijeka. Kde je pekne more, bezbepecne a malo komárov. Ďakujem za všetky rady 😊

zuzkaa1991
5. jan 2024

NIN ALEBO.privlaka pre deti super my sme boli kde nebol velky nočný zivot more plytke piesočnate plaze aj more ;) ale.my sme isli z Košíc cca 8 9hod

mamickalisticka
5. jan 2024

Krk baška, z BA presne 8h cesty

autor
5. jan 2024

@mamickalisticka to je veľa, hladam niečo okolo 5-6 h z BA.

autor
5. jan 2024

@zuzkaa1991 to je ďaleko..730 km z BA

daskasss
5. jan 2024

Umag, je tam aj piesočnatá pláž, najbližšie,mne sa tam páči.

babokaaa
5. jan 2024

Rabac hotel Hedera

autor
5. jan 2024

@daskasss umag poznám, tam je dosť špinavé more a veľa komarov.

belllinka
5. jan 2024

Chod na Balaton 😀 6 hodin by ti to trvalo teraz, v noci, mimo sezony a bez prestavky iba do Rijeky. Nic blizsie nemas

autor
5. jan 2024

@belllinka aha dik no ja chcem ísť s deťmi k moru a aby to stalo zato.

tara42
5. jan 2024

My sme si vybrali Poreč. Tiež ideme z BA a s dcerkou sme isli najdlhšie autom do Tatier ... Inak dovolenky letecky. Tak som zvedavá na tu cestu autom a celkovo na Chorvátsko.

lilyianka
5. jan 2024

Crikvenica, Selce,prípadne ostrov Krk. My sme boli pred 2r vtedy s 2,5r synom v Malinskej. Minulý rok sme boli letecky,ale tiež let max 3h. Tento rok som rezervovala znova na ostrove Krk ubytovanie. Ale vieš,chytis 2h dopravnú zápchu a tomu nezabranis

stefi_k
6. jan 2024

Tak letecky, lieta sa do viecerych miest. V poreci a sme boly minuly rok a tiez sa nam cesta dost predlzila, dopravnu situaciu neovplivnis a najme je nevypocitatelna. Inak plaze sa mne osobne nepacily, tak jak dolnej casti chorvatska, ale zas mesto porec, pula a akvarium v pule sa mi velmi pacily. Ale ked to porovnam s plazami v oblasti makarskej, tak mne osobne sa tam viac pacily .

letfenixa
6. jan 2024

V Umagu spinave more ?

papaya308
6. jan 2024

Crikvenica

mamickalisticka
6. jan 2024

Tak samozrejme každý chce ísť čo najmenej hodín, ale ako píšem krk je najbližšie k BA.. ber do úvahy v sezóne zápchy, prestávky s deťmi, platenie mýta ... Jasné, že bez tohto by to trvalo aj 5 6hodin cesty, ale aj vodič si potrebuje oddýchnuť minimálne polhodinu, deti cikať, v rijeke su zápchy.. taktiež nehody.. len treba brať v úvahu, že na ceste sa čokoľvek môže stať.. a netreba sa veľmi upinat na čas.. my sme šli zo stredneho sk na krk ..o druhej v noci sme vyrazili do Ba, tam sme nabrali druhú časť posadky a kúpili Maďarsku diaľničnú a na obed sme sa už kúpali v mori..

snowflakenel
6. jan 2024

@zuzkaa1991 nin a privlaka su sice super koli teplej vode, no v privlake sa.mi stalo viac krat, ze som na plazi citila detsky moc v piesku. A veru som aj videla cikajuce.deti do piesku. ......tymto nechcem odradit ine mamicky od tejto destinacie, no posem avoju sksenost. Ale nebola som sama,,kto to citil. ...

snowflakenel
6. jan 2024

Na sever chorvatska.by som nesla, teda vyssie ako Zadar nie. Koli pocasiu, vacsinou cim nizsie,,tym stabilnejsie pocasie. Pre deti je super biograd apriklad

zuzkaa1991
6. jan 2024

@snowflakenel tak my sme chodili na plaz betonovu aj ked sme mali cca 15min domu piesocne ale nechodili sme...zalezi aj a ktorej strane privlaka ste my sme nic necitili a a to kazdy den sme boli pri mori aj pri nine ;)

katulienkax
6. jan 2024

@snowflakenel presne sever uz nie, my sme zazili 5 dni v Rabaci nekupatelne more, este ze sme boli na 14 dni, minuly rok sme boli Pakostane a brutalne sa ochladila cela europa, tak tam bolo priatelnych 26 a na severe Chorvatska 21

snowflakenel
6. jan 2024

A s detmi urcite ubytko priamo na plazi.resp kusocek,od plqze. najlepsie su mensie dedinky,,kde.sa.da.ubytovat priamo na plazi,,uz.su dobre.vybavene, aj s restikami. Apartman 15 m od mora, velka zahrada,,oplotenie. Vecer.sadnes.na terasu, deti das.spat. pacilo sa.nam v okoli Omis, Biograd, Podatrana, mensie destinacie.v okoli makarskej. Priamo makarsku nie,,je tam,dost hluk v noci, nech byvas, kde.byvas. Komare sme.zazili skoro vsade,,no boli aj,roky,,ked neboli vobec. Zalezi od pocasia.

kikiballa
6. jan 2024

Určite pozri Poreč. Krásne historické mesto, vela pláži od kamienkovych cez betónové až po pieskove. Dlhé promenády kryté stromami.neviem ci chcete ísť do hotela alebo hľadate súkromné ubytovanie,ale my sme boli v hoteli s dvoma deťmi. V tom čase mali 7 rokov a 1 rok. Cesta ti môže trvať 5 hodín ale pokojne aj 10. Stačí jedna nehoda na diaľnici. Alebo minulý rok boli v Slovinsku záplavy,tak viem,že baby písali,ze cesta bola nekonečná.

kikiballa
6. jan 2024

A ešte k tej ceste. My sme išli cez pracovný týždeň a normálne cez deň. Nikde, ani náznak kolon sme nemali. Na lučku boli pred nami 3 auta. Naspäť sne išli tiež cez deň. O 8.30 sme vyrazali z hotela a o 16tej sne boli doma v Košiciach.